Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на хидравлична Преса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направа на хидравлична Преса

    Абе не е най удачния избор ,но става.Предполагам едни 4кв. ще са и достатъчни.
    Другите работи имаш ли ги-цилиндър,распределител,матерял за пресата?

    Коментар


    • #17
      От: Направа на хидравлична Преса

      Да имам всичко и то в изобилие .Преди година си направих кран на камиона ,слагах всичко ново , но по стечение на обстоятелствата ми останаха много неща.

      Коментар


      • #18
        От: Направа на хидравлична Преса

        Я дай снимки на крана на камиона,че и ние с един приятел мислим подобно нещо.
        Я за помпата ,аз имам няколко 32ки.Ще се опитам да ти намеря работеща 10ка.Нова мисля че беше 34лв., а 32 около 70лв.

        Коментар


        • #19
          От: Направа на хидравлична Преса

          Направих 4 снимки но трябва да прочета как се качват .

          Коментар


          • #20
            От: Направа на хидравлична Преса

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3154.jpg
Прегледи:1
Размер:166.7 КБ
ID:5192347Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3153.jpg
Прегледи:1
Размер:253.8 КБ
ID:5192346Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3152.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5192345Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3151.jpg
Прегледи:1
Размер:245.8 КБ
ID:5192344Незная дали стана нещо но понеже вали направих ги набързо ,а относно грайфера смъкнах го за да го направя по малък .Пробвал съм го газката пълна със 7 кубика плочи с дебелина над 30 см вдигна на 4 метра дърво дебело над 60 см дълго 2,30 м суров цер и не пуснах стабилизатора ,че повдигна левите задни гуми поне 30 см . а да добавя на мен не ми трябва 10 ка помпа .Тук съм със помпа от Т150 мисля че беше 51 най голямата със това захващане за зилова кутия ,нова е и е супер .А за пресата искам да сложа НШ 32 защото искам за по бърза работа да действа понеже ще е за екобрикети .
            Последно редактирано от MIK; 08-07-10, 12:28.

            Коментар


            • #21
              От: Направа на хидравлична Преса

              Нашата установка ще е по голяма и по яка.За основата с ротацията ще ползваме от някъква руска багерна уредба.Нататък ще е подобно на купешките кранове.Още не сме смятали кое как.Но трябва на 7-8метра да може да вдигне 1тон дърво.Малко ме съмнява да стане,но няма невъзможни неща.За хидравликата-распределител от мотокар/явор6-еднакви са.Цилиндри от багерната уредба.Помпата ще е от шкода мадара.
              Цялото това трябва да стои на ремърке.И да може да товари камион и ремъркето.

              Коментар


              • #22
                От: Направа на хидравлична Преса

                Ще ти дам един съвет а ти си реши как да постъпиш.По евтино излиза да си го купиш готов повярвай ми.Започниш ли да го правиш няма проблеми даже и 10 тона да вдига но отиват много средства и много труд .А относно единия тон няма такъв товар да ти трябва .Най много на крайна точка е 400-500 кг.За един тон представи си 1.5 кубика плочи а това като обем е прекалено много .Но ти си знаеш най добре.Само ще ти кажа нещо .Никога не се отказвай от целите си.

                Коментар


                • #23
                  От: Направа на хидравлична Преса

                  http://www.underthechokotree.com/ind...ools&Itemid=60
                  За този модел преса която смятам е напълно достатъчна за домашни нужди не отиват много средства 10 или още по добре 20 тонен крик ще е не повече 40-50 лв. останалите железа са от скрап и също не са скъпи така че със минимални средства ще се направи много добър домашен уред който може да се комбинира за най различни видове дейности :...
                  http://www.youtube.com/watch?v=-vwac...eature=related
                  http://www.youtube.com/watch?v=Zt2AY5ZrnIY
                  http://www.youtube.com/watch?v=Lw6R3...eature=related
                  http://www.youtube.com/watch?v=g1BI7...eature=related
                  http://www.youtube.com/watch?v=ifwrpmVFKBk
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направа на хидравлична Преса

                    Темата е доста стара и изчетох доста информация от други, но не намерих как се смята и какви са формулите за производителност, натиск, и т.н.
                    Къде да търся такава информация и писано ли е някъде тук?

                    Имам един стар български тръбогиб който искам да преправя на преса на която знам параметрите на помпата и цилиндъра но искам да сметна каква сила прави/ ако трябва да се смени нещо/ и един телескоп който искам да преправя на трабогиб. Малко объркана работа но с 2 думи имам крик с размери / диаметър на цилиндъра външно 48мм, диаметър на пръта 28мм, дължина на цилиндъра 780мм, ход 550мм./ Искам да разбера каква помпа ми трябва /мисля че трябва да е доста малка/ за да разпъва крика от свито положение до крайно за около 10секунди. Натоварването нямам представа но едва ли ще е над 5тона.
                    Благодаря предварително за отговорите!
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направа на хидравлична Преса

                      За целта е нужен диаметъра на буталото и тогава ще може да се изчисли какво натоварване ще се получи.Колкото помпата има по-голям дебит толкова скоростта на движение на буталото ще бъде по-голяма.
                      Колкото до формула за производителност надали ще се намери такава защото всичко при този процес е относително.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направа на хидравлична Преса

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020628.jpg
Прегледи:1
Размер:137.2 КБ
ID:5608851Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020630.jpg
Прегледи:1
Размер:124.3 КБ
ID:5608852
                        Показвам ВИ "домашната" ми мобилна пресичка, която генерира усилие до 20 тона и улеснява демонтажа на лагери(без демонтаж на главините) ,тампони на задните мостове,шарнири ,кормилни накрайници и каквото ВИ "роди" въображението. Пневматичния контрол е лесен и прецизен.
                        Изпълнението е по силите на всеки що годе грамотен монтьор.Ценово около 200 лева без цилиндъра.
                        Както повечето неща -решаващо е Желанието(мерака)....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направа на хидравлична Преса

                          Да събудя малко темат, че ми трябва помощ. Реших да правя най после преса с хидравличен крик по познатата класическа схема. Проблема е, че не съм се занимавал с хидравлика. Имам крик с незнайно какъв тонаж, но си е доста голям. Оказа се, че нещо не е в час, вдига до някъде първата секция, втората не помръдва. Маслото не ми харесва, много е тъмно, но пък е на ниво. Ще ми се да го разглобя и профилакирам, но незнам какво масло да му налея и евентуално от къде мога да поръчам нови уплътнения. Не искам да го давам на ремонт, особено ако трябва да го пращам с куриер ще ми излезе колкото нов 50т те са по 100лв. Дайте някоя идея или поне къде има писано нещо, че не намирам.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направа на хидравлична Преса

                            Каквото и масло да му налееш все ще работи.....ако е много тънко ще подлизва отук-отам.....ако е много гъсто ще "работи" малко по бавно... като тръгнеш да помпаш...трябва малко търпение да се напълни помпичката... Някой крикове имат бай-пас....представлява болтче с пружинка и съчма в основата на крика.....виж първо това...стегни го докрай и виж дали ще работи крика...после можеш да си го нагласиш на нужното усилие.... Ако не е това,ще трябва да го разглобиш целия.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направа на хидравлична Преса

                              Работи иделно до едно положение и толкова. Ще го отворя за почистване, че не е работил от 25г. Съмнявам се, че след разглабяне всички гумени части ще са за боклука.
                              "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Направа на хидравлична Преса

                                И после няма кой да го ремонтира. Тия които имат части, не продават. Искат да ремонтират.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X