Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжки за ножове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дръжки за ножове.

    За увиване на дръжката по- добре да се ползва левкопласт отколкото ленена връв, защото е доста удобна и не подгизва, освен това не се разлепва под действието на вода.
    Последно редактирано от huko; 30-08-11, 20:58.

    Коментар


    • #77
      От: Дръжки за ножове.

      Лейкопластът е всичко друго само не и удобен за тази цел!Подгизва, и още как!Лепилото минава през плата и ти лепне по ръцете.След време същото това лепило изсъхва и от него остава бял прах и следи по това около което е бил увит лейкопластът,а той самият вече е една лента плат!
      Сега по темата:
      Преди време жената ми подари едно мачете на "Албаинокс" с дръжка от две парчета пластмаса хванати с винтове.Още същият ден ги махнах и му направих дръжка от тик,който няма нужда от импрегниране,но за да му подчертая цвета го намазах тънко няколко пъти със зехтин.Очаквах,че ще започне да се пързаля,но напротив-при допир скърцаше!Хареса ми докато при едно продължително сечене на трънаци се изплъзна от изпотената ми ръка и изхвърча зад гърба ми!Сага дръжката е увита с тънко конопено въженце и колкото по-мокра толкова по-добре се държи.
      За нож за приготвяне на храна не мисля,че ще бъде удачно предвид на това,че конопът е хигроскопичен и след като се напои с кръв и други телесни флуиди ще започне да смърди.
      П.С. Доколкото знам дръжката на катана е увита с ивица кожа от скат.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #78
        От: Дръжки за ножове.

        Здравейте,
        Имам нужда от съвет. Имам МОРА 2000, зелената дръжка. Дръжката седи мазна и мирише на гранясало. Мих го ръчно и в миялна, помага за малко и после пак избива мазно. Предполагам е свинска мазнина, само прасета съм колил с него.
        Мога ли да я спася или да търся някой да направи нова?
        I get High by going Down

        Коментар


        • #79
          От: Дръжки за ножове.

          Светльо, има няколко човека, които могат да ти свършат тази работа. Просто се разходи из раздела и напиши няколко ЛС-та. Ще намериш правилния човек.
          Последно редактирано от huko; 21-10-11, 10:43.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #80
            От: Кратон, Терморун

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            А тези пък, Кратон полимери са подразделение на Шел. Кратонът по същество е синтетичен каучук, един от качествените.
            Материалът, описан като SEBS(Стирен - етилен - бутадиен - стирен) и SIS(Стирен - изопрен - стирен), е термопластичен еластомер(ТРЕ), т.е. полимер, който се преработва като пластмаса, но определени негови характеристики, като еластичност и обратима деформация, го приближават до каучуците. Има качествени, но и много са за обща употреба.

            Вадя темата от забвение с цел да споделя как суровини за различни, познати на всички ни изделия, се комбинират за нова суровина:

            В SEBS са комбинирани
            1. Стирен(поли) - кофички за кисело мляко
            2. Етилен - "найлон" за торбички от гладките
            3. Бутадиен - протектор на автомобилна гума
            4. пак Стирен - бъркалки за кафе

            В SIS има:
            1. Стирен - кофички
            2. Изопрен - Синтетичният аналог на естествения каучук
            3. Стирен - пак кофички и бъркалки.

            Композити на база тези полимери, се очаква да имат отличен грип и при влажна повърхност.
            Последно редактирано от drago_pishinkov; 20-07-17, 23:23. Причина: синтаксис
            Черно, мирише и разваля характера!

            Коментар


            • #81
              От: Дръжки за ножове.

              Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
              Здравейте,
              Имам нужда от съвет. Имам МОРА 2000, зелената дръжка. Дръжката седи мазна и мирише на гранясало. Мих го ръчно и в миялна, помага за малко и после пак избива мазно. Предполагам е свинска мазнина, само прасета съм колил с него.
              Мога ли да я спася или да търся някой да направи нова?
              От къде я изровихте тая тема

              Аз пък ще отговоря на skitnik, въпреки че съм сигурен че си е решил проблемът , но пък може да е полезно за друг.
              Моята мора и изрязах тази част от покритието, лесно се маха, отдолу остава твърда пластмаса, на нея навих канап, като на всеки ред мажа с епоксидна смола (може и да е нещо друго, дънков плат, някакъв интересен шнур или нещо подобно). След като изсъхне, смолата позволява да се шкури и се получава добре. Аз нямах под ръка нещо по-подходящо, та след шкуренето прозира това с което си я омотал. При мен не е много готино, ама поне вече го няма това дразнещо и смърдящо нещо. Аз също я ползвам най-вече за работа по разни прасета и там подобни домашни животни, та не му пука много как изглежда
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #82
                От: Дръжки за ножове.

                a какво значи при дръжките "стабилизирани",за дървените такива?
                Диско 300TDI
                Scott Purgatory
                0889 84 6161

                Коментар


                • #83
                  От: Дръжки за ножове.

                  Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
                  a какво значи при дръжките "стабилизирани",за дървените такива?
                  Напоена сепоксидна смола дървесина. Обикновено се прави с почти изгнила такава.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дръжки за ножове.

                    Вчера колегата ме помоли да му направя нова дръжка на работния нож , че старата била калпава . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170722_132527.jpg
Прегледи:1
Размер:936.0 КБ
ID:5760638 Нямаше претенции към материала на дръжката и за 20 минути сглобих това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170722_132750.jpg
Прегледи:1
Размер:1.01 МБ
ID:5760639Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170722_133503.jpg
Прегледи:1
Размер:1.01 МБ
ID:5760640Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170722_135116.jpg
Прегледи:1
Размер:507.9 КБ
ID:5760641
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дръжки за ножове.

                      Браво за труда. Никога няма да ми дойде на ум да го натикам в пластмасова дръжка за пила.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X