Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дръжки за ножове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: предпочитана дръжка за нож?

    Оплескай една дървена дръжка с кръв и опитай пак

    Ми получава се много хубав цвят и мирис, ....а и лепне много приятно...
    Черно, мирише и разваля характера!

    Коментар


    • #32
      До: предпочитана дръжка за нож?

      Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
      Ми получава се много хубав цвят и мирис, ....а и лепне много приятно...
      Не ,хлъзга се !
      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

      Коментар


      • #33
        До: предпочитана дръжка за нож?

        На мен дървото най - ми допада- за приклад - дръжка за нож или каквото и да било. Естественото си е естествено. Вярно, че ако колиш с него от кръвта се плъзга, но не е кой - знае какъв проблем.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #34
          До: предпочитана дръжка за нож?

          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
          На мен дървото най - ми допада- за приклад - дръжка за нож или каквото и да било. Естественото си е естествено. Вярно, че ако колиш с него от кръвта се плъзга, но не е кой - знае какъв проблем.
          Не мога да се съглася, виждал съм как в пристъп на ярост, един лябител коляч успя да си разреже вътрешната страна на поне 3 пръста. Лично на мен ми се вижда ГОЛЯМ проблем.

          Не разбирам от материали и дизайн, но ако искаш ножа да се ползва, а не да виси на стената, дръжката трябва да е първо функционална, после красива.
          Последно редактирано от latinov; 19-10-09, 10:12.

          Коментар


          • #35
            До: предпочитана дръжка за нож?

            Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
            Не мога да се съглася, виждал съм как в пристъп на ярост, един лябител коляч успя да си разреже вътрешната страна на поне 3 пръста. Лично на мен ми се вижда ГОЛЯМ проблем.

            Не разбирам от материали и дизайн, но ако искаш ножа да се ползва, а не да виси на стената, дръжката трябва да е първо функционална, после красива.
            Точно.И в интерес на истината това правило важи за всичко.

            Коментар


            • #36
              До: предпочитана дръжка за нож?

              Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
              Не мога да се съглася, виждал съм как в пристъп на ярост, един лябител коляч успя да си разреже вътрешната страна на поне 3 пръста. Лично на мен ми се вижда ГОЛЯМ проблем.

              Не разбирам от материали и дизайн, но ако искаш ножа да се ползва, а не да виси на стената, дръжката трябва да е първо функционална, после красива.

              Ами да ти кажа не съм майстор коляч, колил съм само няколко прасета и агнета, зайците не ги броим. Аз коля със щик - дръжката му е съчетание от метал и шперплат или нещо такова и нямам подобнни проблеми с преплъзване. От по - старите касапи съм гледал, че омотават парцалче около дървената дръжката на ножа.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #37
                До: предпочитана дръжка за нож?

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Ами да ти кажа не съм майстор коляч, колил съм само няколко прасета и агнета, зайците не ги броим. Аз коля със щик - дръжката му е съчетание от метал и шперплат или нещо такова и нямам подобнни проблеми с преплъзване. От по - старите касапи съм гледал, че омотават парцалче около дървената дръжката на ножа.
                Аз пък не съм клал никога, само зяпам и давам акъл

                Идеята е, че към дейности, от които ти зависи здравето, трябва да се подхожда много внимателно и компромисите са лошо нещо.

                Това с кратона е доста полезна информация.

                Коментар


                • #38
                  До: предпочитана дръжка за нож?

                  Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
                  Аз пък не съм клал никога, само зяпам и давам акъл

                  Идеята е, че към дейности, от които ти зависи здравето, трябва да се подхожда много внимателно и компромисите са лошо нещо.

                  Това с кратона е доста полезна информация.
                  Е то и без такива, където дават акъл не става. И да ти кажа по нашия край има лаф, като отидеш на свинчокол - ръцете в джобите и кой каквото те накара да правиш казваш "ааааа ние сме от Гледачево цял рейс хора ни докараха" - и се въртиш около мезето и виното - <----- така правят старите майстори.

                  И междодругото и аз само гледах до известно време, но ме научиха и сега още си се уча
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #39
                    До: предпочитана дръжка за нож?

                    Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
                    Не мога да се съглася, виждал съм как в пристъп на ярост, един лябител коляч успя да си разреже вътрешната страна на поне 3 пръста. Лично на мен ми се вижда ГОЛЯМ проблем.

                    Не разбирам от материали и дизайн, но ако искаш ножа да се ползва, а не да виси на стената, дръжката трябва да е първо функционална, после красива.

                    Преди да измислят кратона, ножовете ни висяха по стените, а прасетата ги лапахме живи и цели.
                    Последно редактирано от Kamen13; 19-10-09, 20:06.

                    Коментар


                    • #40
                      До: предпочитана дръжка за нож?

                      Първоначално публикуван от Kamen13 Преглед на мнение
                      Преди да измислят кратона, ножовете ни висяха по стените, а прасетата ги лапахме живи и цели.
                      Преди да измислят калните гуми карахме само лятото
                      Темата беше кой какво предпочита .Има кратонени-ползваме си ги , въпрос на личен избор
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Предпочитана дръжка за нож?

                        Лично аз предпочитам дървената дръжка пред тази от рог или пластмаса. Плъзга се но по-малко. А и при правилна ергономия няма проблеми и опасноста за пръстите.
                        П.П. аз съм колил доста животни и имам опит. Рязал съм си пръста с пластмасова дръжка
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #42
                          До: предпочитана дръжка за нож?

                          Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                          Преди да измислят калните гуми карахме само лятото
                          Темата беше кой какво предпочита .Има кратонени-ползваме си ги , въпрос на личен избор
                          И аз си ги ползвам, даже волана на колата ми е от кратон. Думата ми е, че не може да се отрича матриал (дървото) използван за дръжки на ножове от хилядолетия и доказан в милиарди ръце и ситуации. Кратона е измислен преди колко... 15г.?

                          Коментар


                          • #43
                            До: Предпочитана дръжка за нож?

                            За мен темата е интересна, но малко залитна в неправилната посока.

                            Във форума съм срещал теми в които се дискутира в големи детайли качествата на стоманите. А дръжката е не по-маловажна отколкото острието. Аз мисля, че е дори по важна, и наличието на тема като сегашната е хубаво. Жалко, че няма голяма активност по нея.

                            Освен материала и формата на дръжката е от голямо значение. Вярно, че в зависимост от предназначението на ножа формата на дръжката може да варира, но все пак ако може някой да даде примери, сравнения.
                            Каква форма, размери (дебелина, ширина, дължина) правят една дръжка по-безопасна, по-ергономична и т.н.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Предпочитана дръжка за нож?

                              Универсална формула за удобна дръжка едва ли може да се намери защото дръжката е пряко свързана с функцията на ножа... и при това ергономията и зависи много от ръката на този който я държи... С други думи на двама човека един и същи нож може да е и удобен и неудобен...

                              Колкото до материалите то пак би следвало да ги разглеждаме в зависимост от предназначението и функцията на ножа. Ясно е, че тактически нож не е добре да е с кожа или дърво. Там се търси устойчивост на голяма група химикали, горива и разредители, удобство при работа с ръкавици... От друга страна нож който ще се използва от някой сибиряк в тайгата през зимата едва ли бъде с "фул танг" и ламинат... За такива приложения традиционно дървото няма алтернатива... При -50, -60 разните синтетики се трошат...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #45
                                До: Предпочитана дръжка за нож?

                                Венци, подкрепям казаното от теб, но с една забележка: Пластмасовите дръжки са едни от най-уязвимите от по-често използваните химикали. Кратонената дръжка например се скапва от спирт и бензин. В допълнение, всички пластмаси се скапват от УВ лъчи...

                                Латинов, разбирам желанието ти да се влезе в детайлите, на мен също темата ми е интересна, но като се замисля, няма какво толкова да се каже. Ножът е първият предмет направен от човек, от тогава досега са експерементирани всички възможни форми и материали. Разбира се, технологиите се развиват и тепърва ще се правят още експеременти, но много малка част от тях ще се наложат и ще надживеят модата. Показателен е факта, че за стотици хиляди години еволюция, дръжките на повечето ножове са от същия материал от който и на първият нож – Дърво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X