Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    ... И в трите положения позицията "туристическа агенция" не присъства в плановете ми.

    Досега не съм прецакван от туристическа агенция.. странно?

    Ама аз не съм в туристическия бизнес, аз съм от страната на тоя, дето дава парите.
    И си решавам аз как да си ги рискувам, и да си ги харча.
    Eстествено, че всеки си решава по какъв начин да харчи парите си. И зависи кой какво търси. Ако на някой му трябва стандартна "конфекция", много трудно ще докара по-изгодни условия, отколкото ще му предложи някой сериозен туроператор.
    Виж, за тези, които предпочитат волната програма и искат да зависят само от себе си, туроператорите, които предлагат масов продукт, наистина не са опция.

    Все пак, нека не забравяме, че логиката "няма да ползвам ничии услуги за да не би някой да ме прецака" малко избива в крайност. Ти също май предлагаш някакви услуги. Що някой да ти дава пари?!? Ами ако излезеш мискинин ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

      Да, предлагам услуги.

      С тая подробност, че мискинин не мога да изляза, не само поради доброто ми име, подплатено с 25-годишна практика, ами и заради малката подробност, че при мен се плаща след свършена работа, и убедеността на клиента в това.

      Като си занесеш на обущаря скъсаната обувка, плащаш, след като я закърпи, нали?
      И обратното - да платиш авансово срещу розови обещания - е опозитното, нали?

      Коментар


      • #33
        От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        ... И обратното - да платиш авансово срещу розови обещания - е опозитното, нали?
        Ти може би не пазаруваш онлайн? Или никога не предплащаш някакъв аванс?

        Дай да не се отклоняваме от темата и да си даваме примери колко бизнеси са свързани именно с плащане на пари напред (може и да не са 100%)! Или пък да си даваме примери за клиенти - мошеници, които пият пък не щат да плащат, щото и такива - дал Господ.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Дай да не се отклоняваме от темата ...
          Или пък да си даваме примери за клиенти - мошеници, които пият пък не щат да плащат, щото и такива - дал Господ.
          И при мен има такива, дето са от категорията - дал Господ....
          Онлайн-покупките ми са от категорията - нежизненоопределящи джунджурии. По-сериозните неща не си купувам от алиекспрес...

          Да, прав си - нека не се отклоняваме от темата.
          Последно редактирано от Veni1; 02-05-15, 18:55.

          Коментар


          • #35
            От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

            Използването на услугите на туроператор в общия случай пести пари, пести време за организация и дава много по-ефективна почивка/екскурзия, отколкото ако си организираш сам пътуването. В България, обаче, всеки може да ме обори, гледайки от родната камбанария, защото у нас туристически бизнес няма. Има само някакви посредници, които даже не разбират какво продават. Да не говорим, че някои от тях даже не са излизали от България. Има изключения, разбира се, но общия принцип на работа е натоварване на цената и продажба на чужди програми. Затова българите все повече си организираме сами пътуванията и затова т.нар. туризъм у нас е в криза.

            Компанията с която пътувам аз си запълва местата по обявените програми за 1-2 дни, дори понякога и за 2-3 часа след обявяването им. Ползва се с отлично име и не работи с други агенции и туроператори - нито местни, нито чужди. Всичките й програми са оригинални и на изключително достъпни цени. За сметка на това останалите туроператори вместо да се поучат от успешните й практики, опитват по всякакъв начин да пречат на работата й. Welcome to Bulgaria!
            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

            Коментар


            • #36
              От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
              Използването на услугите на туроператор в общия случай пести пари, пести време за организация и дава много по-ефективна почивка/екскурзия, отколкото ако си организираш сам пътуването. В България, обаче, всеки може да ме обори, гледайки от родната камбанария, защото у нас туристически бизнес няма. Има само някакви посредници, които даже не разбират какво продават. Да не говорим, че някои от тях даже не са излизали от България. Има изключения, разбира се, но общия принцип на работа е натоварване на цената и продажба на чужди програми. Затова българите все повече си организираме сами пътуванията и затова т.нар. туризъм у нас е в криза.

              Компанията с която пътувам аз си запълва местата по обявените програми за 1-2 дни, дори понякога и за 2-3 часа след обявяването им. Ползва се с отлично име и не работи с други агенции и туроператори - нито местни, нито чужди. Всичките й програми са оригинални и на изключително достъпни цени. За сметка на това останалите туроператори вместо да се поучат от успешните й практики, опитват по всякакъв начин да пречат на работата й. Welcome to Bulgaria!
              Какъвто пазарът - такъв и бизнесът. И в туризма, както навсякъде, е пълно и с некадърници, и с откровени мошеници.

              Не мога обаче да не отбележа, че това мнение е добра илюстрация за това, как българинът си умре да гледа в чуждото канче и хем го сърби, хем го боли!

              Продажбата на чужди туристически програми в същност по дефиниция е основното занимание на една туристическа АГЕНЦИЯ. При това цената не се натоварва, защото в нормалния случай тя се определя от туроператора (този, който е подготвил програмата) и всички продават по тази цена, като агентите получават определено комисионно възнаграждение. Това е така не само в България, но и в т.нар. "бели страни". Дори там агенциите, продаващи чужд продукт, са много повече като относителен дял, защото туроператорската дейност (подготвянето и предлагането на туристически програми) е по-трудно, по-скъпо и по-отговорно занимание. И защото на по-зрелите пазари теренът на масовия туризъм отдавна е окупиран от големите акули и за независими туроператори остават само малки ниши, които не са интересни за големите играчи. А, ако някой се опита да им отхапе от баницата, го бият бързо и лошо. Преди години в една "бяла страна" една фирма се опита да навлезе на пазара за чартърни почивки на море с "изключително достъпни цени" за сметка на силно орязани разходи (не печатеха цветни каталози, а караха на листовки формат А3 и т.н.), но просъществува много кратко. Защото големите леко намекнаха на агентите си, че ако продават програмите на "натрапника", ще трябва да се разделят с тях ...

              В България доста хора се опитваха (някои още го правят) да се правят на туроператори, обаче това е трудна работа при един умрял пазар, където масово клиентите очакват стоката да е "маркова", качествена, НО преди всичко "на изключително достъпни цени". Ама това е много трудно постижима комбинация. За да направи наистина хубава и оригинална програма, туроператорът трябва много добре да познава дестинацията. В идеалния случай, преди да я предложи на клиенти, той трябва лично да "прогони" маршрута, да посети всички обекти, включени в нея, и т.н. Само дето, особено за по-далечни и екзотични дестинации, това струва едни $$$$, които той после трябва да си избие от продажбите, че и да остане някоя пара отгоре, щото иначе смисълът от упражнението малко нещо се губи. Т.е. да "разбира какво продава" струва едни пари и тези разходи директно влизат в себестойността на програмата. Колкото по-малък е очакваният обем на продажбите, толкова повече тези разходи ще тежат в крайната цена.

              Друг фактор: Идвайки от един мижав пазар, българският туроператор няма "мускули" да договаря много изгодни цени за услугите, предоставяни на място (хотел, транспорт и т.н.), защото не може да обещае на партньорите си по-сериозни обеми.
              И на всичкото отгоре, той трудно може да разчита, че ще може да избие разходите по подготовката на програмата и да реализира някаква печалба чрез изпращане по нея на по-голям брой туристи, защото едно, че платежоспособното търсене е силно ограничено, и второ, че след като някой утъпче пътеката, веднага по нея ще тръгне и конкуренцията. Т.е. накъдето и да се въртиш, предлагането на качествен продукт струва, колкото струва, а платежоспособното търсене е кът ...

              Да, има някои фирми, които успяват да правят добри програми, но в доста случаи това са "бутикови" изпълнения, при които нерядко ролята на водач и екскурзовод се изпълнява еднолично от собственика на фирмата, който си е завъртял някакъв сравнително ограничен кръг от по-платежоспособни постоянни клиенти и си ги води насам-натам, като част от печалбата му е това, че може да види свят без да се бърка надълбоко. Ама такива случаи не могат да определят тенденциите на масовия пазар, който е на първо място слабо платежоспособен и евтинийката е на почит ...

              А това, че все повече хора предпочитат да организират сами пътуванията си не е някакъв специфично български феномен. Това си е тенденция в световен мащаб. Във времето на Интернет достъпът до информация е по-лесен от всякога и посредниците "горят" навсякъде - и в туризма, и в търговията.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                Аз пък съм на мнение, че сме си виновни самите ние! Днес всичко подлежи на мигновена проверка...

                Реших да пътувам за Кения само 3 седмици преди датата на отпътуване, благодарение на реклама във Фесйбук. Обадих се по телефона на агенцията (която е в Бургас, а аз съм във София) и изисках подробна информация, която ми бе изпратена на мейл - проверих я (проверка на офертата при туроператора реално предлагащ услугата, проверка на в-ката "туроператор - туристическа агенция", проверка на полетите при авиокомпанията превозвач). След като извърших плащането, пак чекнах всичко по веригата за появата на името ми в списъците (вкл. и резервацията в хотела в Кения). Всичко това ми е отнело общо 60 минути пред компютъра. Какво спечелих от тези инвестирани 60 минути..?! Знаех със сигурност, че агенцията е сериозна и офертата е реална, че агенцията която ми я предлага е оторизирана от туроператора да ми я предлага и на финала - че парите ми са отишли там където трябва да отидат и всички по веригата очакват моето появяване на съответните дати и часове.

                Обратния пример (в рамките на същото пътуване):

                Цените на агенциите-партньори на хотела в който бях отседнал, за сафаритата започваха от 540 евро на човек. Предварително знаех, че цените са силно надути и реалните ставки са на около 1/3-та от обявените цени. Намерих си малък независим агент и си договорих сафарито за $200 на човек. На свой риск потърсих по-ниската цена и се лиших от гаранции и защита доброволно. Докато не дойдоха да ни вземат от хотела, не можех да бъда сигурен, дали не съм изгорял с $200 (4-ри масови месечни заплати в Кения...). Ако ме бяха измамили - вината щеше да си е само моя!

                Та за мен основния проблем е липсата на култура/опит на българина при организиране на подобен род пътувания и почивка! Това съчетано с някои типично нашенски черти от манталитета ни, води до създаването на среда в която безпроблемно виреят туроператори и агенти - измамници! Тях нямаше да ги има, ако нямаше кой да им се вързва (да им търси услугите, основно заради по-ниската цена).
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 03-05-15, 08:55.

                Коментар


                • #38
                  От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                  Мойте пет лева,за дистинации като ирак,израел,иран с тур.оператор е много по лесно,не се занимаваш с нищо друго освен да спазваш часовете и да размяташ ксерокопие на а4 формат.За други нормални дестинации правиш каквото искаш кеф ти агенция,кеф сам да решаваш.Единайсет месеца живях на пъпа на златни пясъци,там тур операторите са за предпочитане,ако не стоят зад теб,приготвяш 10 лв.на ден само за колата,ако сгафиш 60 на ден само за нея,храната е по две в магазина,има двоен стандарт,за служители и персонал ползват горе долу нормални цени,за почиващите по две и нагоре.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                    След сключване на договор с Рад Феста ООД се оказва че има подизпълнител, който е фалирал, и ние оставаме без почивка, но на госпожата явно не и се връщат пари, както е записано в договора, и ни пратиха ние да си оправяме. А знаете ли кой е подизпълнител? Арайвалс ИДИ.. И то с договор между двете фирми, които уж включва и нас, а ние не сме го и виждали. Извикали вчера жена ми, и я излъгали да подпише и този договор, разбира се след като и се накарали че да е афектирана и да не види какво подписва, договор който не бяхме и виждали преди...Моля ви, ако решите наистина да отидете на почивка не се занимавайте с тази фирма, ако има проблем, определено няма да си получите парите! Ако вече имате договор с тях, отидете и си поискайте парите, и се запишете за почивка в друга фирма!

                    Кажете ми сега, след като е възможно вие никога да не знаете че има подизпълнител, обяснете ми как ще се доверите на която и да е фирма?
                    А зизгорях до тук с 2400лв, и определено няма да се доверя на НИКОЯ фирма вече!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                      Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                      Измамните практики в "Арайвалс ИДИ" доведоха и до тази последна мегаизмама. Странно ми е защо хората не потърсят в гугъл мнение за агенцията, с която планират да пътуват, преди да се запишат. Слава богу в този случай, за разлика от казуса Алматур, застраховката е на много по-висока стойност. Считам, че пострадалите ще си получат парите, а ударът остава за застрахователя, който с нищо не е виновен.
                      Защото може да сме потърсили мнения, и да работим отдавна с някоя фирма, но да не знаем, че е възможно те да не ни уведомят че имаме подизпълнител!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                        Имате ли договор с Рад Феста? Тогава не ви интересува с какви подизпълнители работят. Директно по вашия договор ги биете през пръстите. Консултирайте се с адвокат, но мисля, че все пак имате права. И не, не всички туроператори са еднакви, но за съжаление рисковете у нас са значително по-големи, отколкото навън.

                        Истината е, че и компании като Луфтханза също бягат от плащания, когато не могат да си изпълнят ангажиментите.
                        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                          Здравейте,
                          Днес звъннах на представител на компанията ,,Global tour,, за да попитам за една екскурзия.Попитах я няколко въпроса,при което тя започна да ми крещи че и губя времето и парите и за телефон с глупавите ми въпроси.Изключително съм възмутена от компанията им и държанието на служители те им при условие,че заплатите им до някаква степен зависят и от мен и накрая с изключителната и наглост тя ми заяви :,,Е че то кой бяга от пари бе?,,
                          Не знам дали сте попадали на тази компания ,но аз съм изключително възмутена и обидена от отношението им като цяло ,особено към клиенти.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                            НИКОГА НЕ ПЪТУВАЙТЕ с туристическа агенция „ DREAM HOLIDAYS”

                            Записах пътуване с туристическа агенция „ DREAM HOLIDAYS” за Йордания за периода 24.11-29.11.2015 с чартърен полет ( агенцията ме увери, че е осигурен чартър – след това разбрах, че това е измама само за привличане на клиенти). Подписах предварителен договор за ЕДИНИЧНА СТАЯ само при 5% намаление. При окончателното 50 % плащане имаше още 50 евро намаление, но за мен това не се отнасяше.
                            10-тина дни преди заминаване се обадиха, че няма да има чартър, но ще се пътува през Истанбул с Турските авиолинии, но цената и условията за единична стая остават същите ( известно е, че чартарните полети са по-скъпи). Отказване от туристическия пакет не се приема, въпреки че има значими промени. При това положение трябва да се сключи нов договор- това не стана. Освен това не искаха да ми предоставят травел пакета 1-2 дни преди пътуването ( явно да не видя измамата), а го дадоха 2 часа преди заминаването.
                            Истинската трагедия започна в Аман при настаняването в хотела. Какво се оказа: Без да ме питат дали съм съгласна ме настаняват в двойна стая със спътничка, която не познавам. Вероято това е направено да не изпуснат клиенката – алчни за пари с нарушаване на правта ми.
                            Финансовите ми документите покзват настаняване в единична стая. Въпреки това прекарах 2 нощувки в Аман при ужасни условия – едната нощ в стая без прозорец – малка дупка към стълбище, а в другата стая нямаше вода на сутринта. Управителката на агенцията отговорила на екскурзовода от йорданска страна, че не съм платила и затова е такова настаняването. Едва след този морален тормоз и след като им казах, че ще има съд, агенцията се извини, но чрез екскурзовода Хинди, че е станало грешка.
                            Това не е грешка, това е ТОРМОЗ и АЛЧНОСТ за пари с погазване на човешки права и унижение на личността ми.
                            Тази аганция е изключително некоректна и затова ви казвам: НИКОГА НЕ ПЪТУВАЙТЕ с „ DREAM HOLIDAYS”.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                              Развалили са ви пътуването. Това е повече от недопустимо!
                              Хинди го познавам - чудесен екскурзовод и ... говори български. Нали за същия става дума?

                              Към агенцията директно завеждайте дело да ви върнат парите за пътуването. Консултирайте се с адвокат преди това.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                                Компанията с която пътувам аз си запълва местата по обявените програми за 1-2 дни, дори понякога и за 2-3 часа след обявяването им. Ползва се с отлично име и не работи с други агенции и туроператори - нито местни, нито чужди. Всичките й програми са оригинални и на изключително достъпни цени. За сметка на това останалите туроператори вместо да се поучат от успешните й практики, опитват по всякакъв начин да пречат на работата й. Welcome to Bulgaria![/QUOTE]

                                STAS - Ще споделите ли агенцията с която пътувате, за да можем да я използваме и ние.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X