Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

    Съчувствам Ви.
    Аз затова вече не пътувам с агенции. Последния път изгорях с 2600 лв., а преди това - случката, заради която започнах темата.
    Сега пътувам с Клуб за екзотични пътешествия и се наслаждавам максимално.
    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

    Коментар


    • #17
      От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

      Абсолютно на същото мнение съм - предпочитам сам да си организирам почивката.
      Агенциите ги ползвам само ако могат да предложат по-добра цена на посочени от мен точни изисквания - билети с определен маршрут и авиокомпания, или пък настаняване в определен от мен хотел ...

      Пък ако транспорта ти е личен - още по-добре...
      А най-релаксиращата 'активна' почивка ми бе концерта на АС/ДС в Атина, за където тръгнахме с кола от Варна 4 дни предварително и се върнахме 3 дни след концерта - спираш където се умориш и огладнееш. Разглеждаш това, което ти е интересно. Кривваш по Александруполи, Солун, селцата около Волос. Разглеждаш Коринт и Акропола. На връщане решихме да разнообразим и тръгнахме по-на запад. Делфи, Метеора та през Рибарица.. Не ти трябват агенции и пестиш нерви
      Да, ако търсиш свестни хотели ти излиза по-скъпо, но пък удоволствието от свободата на пътуването не се купува с пари...
      Затова и благородно завиждам на 'екстремните' пътешественици в този форум като Димо, които следват точно свой план, но без прекалено планиране на детайлите (в смисъл - не гониш точно състезателен маршрут, а да си отворен към околния свят и да променяш детайлите/решенията си според него)...
      Човека е човек, когато е на път
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

        Един приятел казва: „Обществено хранене, обществен транспорт и обществен кенеф - не ми ги хвали!“. Сега ще добавя в тоя ред на мисли и „туристическите агенции“, не че някога съм ползвал „услугите“ им, щото имам вродена непоносимост към „организираните дейности“ изобщо.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

          Абе ако не знаеш нужния език ще ти е малко трудно да се оправиш без агенция на по-екзотичните дестинации!

          Коментар


          • #20
            От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

            И ние - аз и моя приятелка, имаме лош опит с агенция Мисис Травъл. Не, че са направили нещо, а... просто не направиха нищо.
            През май тази година, по време на великденските празници, решихме да посетим Турция, по-конкретно искахме да отпразнуваме празниците и си починем, като се възползваме от офертата на фирмата: 5 нощувки в 4**** хотел Holiday Resort Didim на база All Inclusive!
            Няма да описвам надълго и широко как премина почивката ни. С две думи - беше прекрасно, а Мисис Травъл... ах, тези Мисис Травъл! "Отровиха" ни нервите. Трябваше да отпътуваме от централна автогара София в 18.30 на 30.04 и да, всички бяхме пристигнали на време, бяхме много организирани и всичко по отношение на пътуването ни до турската граница беше наред. Дамата от агенцията - Ани Денкова, още при потегляне на автобуса, обясни къде са спирките за почивка по пътя, от къде можем да си напазаруваме баклава и подобни, че в Дидим се очаква да пристигнем на другия ден около обяд - 11.30 ч плюс и... това беше. От този момент нататък, до обратния път към България, не обели нито дума по темите - Турция, пътуване, туризъм, забележителности - нищо! Трябва да уточня, че пътувахме с 2 автобуса и бяхме комбинирани - трябваше да почиваме в 3 различни хотела в Дидим, единият от които беше нашия - The Holliday Resort. На митницата прекарахме в чакане 2 часа и 30 мин, не само защото имаше много туристи, а основно, защото хората от агенцията бяха пропуснали да направят застраховка на автобуса или зелена карта (не стана много ясно). Та така, след като престояхме 2,5 часа на границата, след още 30 мин спряхме отново, за да почиваме пред някакъв турски магазин, още 30 мин. С ферибота вместо да пътуваме до Чанаккале - последната му спирка по нашия маршрут и да спестим пътуването с автобуса, слязохме на първата гара, без да ни се обясни защо, за причините можехме само да се досещаме. И така, времето напредваше, автобусът ни се движеше със скорост не по-висока от 100км/ч по магистралата, а за останалите пътища няма да уточнявам и най-накрая в 15ч, а не в 11.30 уморени, с подути от пътуването крака, потни от жегата навън и не особено приятно ухаещи, стигнахме в първия хотел, където трябваше да оставим едната част от групата. Когато чакахме, докато хората от втория хотел се настанят, се оказа, че нашата дама няма никаква представа къде в Дидим е разположен нашия хотел и очаква да се появи представител на турска туристичска агенция, за да ни отведе до там. ( Длъжна съм да уточня, че дамите бяха две, но втората само се возеше, както всички нас, настани се в първия хотел и единственото, което направи през цялото пътуване беше, че когато на връщане, разгневени от изпитанията, на които бяхме подложени, некомпетентността и наглостта на екскурзоводката, започнахме да критикуваме организацията и качествата на Денкова, приятелката, която заяви, че е САМО турист като всички нас, за да я защити, започна да крещи, да обижда хората, наричайки ни малоумни, кретени и доста време не можа да се успокои ) Е, да, обаче, след като представителя на турската агенция - Алтея, се появи, се оказа, че той няма намерение да идва с нас за да ни води, а даде някакви обяснения и каза да потегляме, че той ще ни настигне. И... потеглихме. Лутахме се из града, тръгнахме на някъде, май се изгубихме, тя му звънна, оказа се, че трябва да продължим и накрая, когато излязохме извън града и около нас обстановката от провонциална се превърна в пустош, а пътя се разклони и едната част се оказа в ремонт, спряхме настед полето и жегата, и зачакахме някой да ни открие. Екскурзоводката се заоправдава, че не знае пътя, че не иска повече да се лутаме, турския гид не отговаряше на телефонните и повиквания и... почивката ни вече изглеждаше провалена изцяло (няма да споменавам за емоциите ни от проваления първи ден, който уж беше включен в офертата - умората, няма храна, няма легла, няма почивка - басейн, море и плаж. Има прахоляк, пущинак и липса на информация.) Най-накрая патрньорът на Мисис се появи, отведе ни в хотела, обясни, че ще бъдем компенсирани за пропуснатата храна при отпътуване (да, ама не) и така не в 11.30, а в 17.45, почти привечер, след 23 часа пътуване, най-после можехме да се настаним и да мислим за почивка.
            Пак ще повторя преживяването от престоя в самия хотел, с местните турци, в Дидим и района, беше незабравимо, прекрасно, изключително, но... предстоеше ни връщане
            Денят за пътуването ни обратно към дома, настъпи. Оказа се, че за да избегнем усложнения, подобни на пристигането ни, Мисис Травъл са решили да потеглим в 8,30 ч. сутринта. Всички бяхме разгневени и ядосани на хората от агенцията. Неколцина се нахвърлиха с обвиняния върху екскурзоводката, за която нашето преживяване беше вече блед невзрачен спомен, тя не само не пое никаква отговорност за случилото се, не се извини, ами се ядоса, млъкна и от този момент насетне, при предстоящо спиране "диктуваше" по военно правилата по микрофона - спираме, почивка, потегляме, точка.
            Та така. Исках да го кажа с 2 думи, а излезе почти роман. Ако все пак решите да пътувате с Мисис Травъл, не тръгвайте с "големите кошници". Имайте едно на ум: никой няма да ви разказва история или география, няма да ви развежда, няма да ви разсмива, много вероятно е да не знае къде ви води и ще предпочете да удължи пътуването с автобус с още няколко часа, за да спести пари от билетите за ферибот. Весела ваканция и наслука!

            Коментар


            • #21
              От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

              Здравейте господине,
              Предупреждението ви за тази "мошеническа" фирма е писано от вас преди 5 години !
              Това писмо пък което аз пиша, е на 01.05.2015 година денят в който хората изгоряха с парите си,
              завлечени от тези "пладнешки разбойници" !
              За съжаление, явно не сте били само вие засегнатия в онези години от тази "перачница на мръсни пари",
              която заедно с TV7, NEWS7 започнаха да рухват една подир друга, по-принципа на "доминото" - след фалита на Корпоративна Търговска банка !
              Но защо и другите, които са виждали че нещата в тази фирма не са изградени на здрави основи, не са взели отношение по въпроса . . . като вас !
              На времето моята баба, още докато бяхме деца постоянно ни предупреждаваше и подготвяше за живота, като ни казваше:
              - Когато парите свършат в едно семейство, любовта изскача през прозореца !
              Сега нещата в страната са наистина екстремни, защото след толкова години на грабеж, парите наистина . . . свършиха !
              Кой знае, какво още ще ни мине през главата !
              Господ да ни пази !!!
              София
              Последно редактирано от Венци- малкия; 02-05-15, 15:36.

              Коментар


              • #22
                От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                Измамните практики в "Арайвалс ИДИ" доведоха и до тази последна мегаизмама. Странно ми е защо хората не потърсят в гугъл мнение за агенцията, с която планират да пътуват, преди да се запишат. Слава богу в този случай, за разлика от казуса Алматур, застраховката е на много по-висока стойност. Считам, че пострадалите ще си получат парите, а ударът остава за застрахователя, който с нищо не е виновен.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • #23
                  От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  Измамните практики в "Арайвалс ИДИ" доведоха и до тази последна мегаизмама. Странно ми е защо хората не потърсят в гугъл мнение за агенцията, с която планират да пътуват, преди да се запишат. Слава богу в този случай, за разлика от казуса Алматур, застраховката е на много по-висока стойност. Считам, че пострадалите ще си получат парите, а ударът остава за застрахователя, който с нищо не е виновен.
                  Ей го и развитието, дано ядат хурката измамниците http://www.segabg.com/article.php?id=749645
                  ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                    Хурката ще я яде народа за сетен път.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                      Между другото, какво налага използването на туристически агенции, които да ти осигурят пътуване до някъде, и обратно ( при положение, че можеш да си го осигуриш сам), да ти осигурят спане в някакъв хотел - по техен избор ( при положение, че можеш да си го осигуриш сам), и да ти осигурят разглеждане на някакви забележителности - по техен избор ( при положение, че можеш да си ги разгледаш и сам)?

                      Посредничеството, което осигурява една такава агенция, се плаща.

                      В някои случаи - които зачестяват, между другого - се плаща твърде скъпо - за да получиш нищо!

                      Твърде скептично съм настроен към такова посредничество, особено в горната светлина.

                      Айде холан!

                      Във времената, в които човек си прави точно сметката - какво плаща, и за какво плаща - трябва да е твърде убедителна една такава агенция, со све агентки и салтанати, за да може да ме убеди, че ще направят нещата по-добре от това, което бих си организирал аз.
                      А аз нямам навик да си оставям магарето в калта. Особено ако се отнася за мен и семейството ми.

                      Агенции, значи....
                      Последно редактирано от Veni1; 02-05-15, 17:17.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                        Veni1, големите туристически агенции предлагат такива атрактивни цени, които се различават понякога с порядък спрямо варианта, при който сам си организираш всичко...
                        Включително и наемане на чартъри на смешни цени и т.н...
                        Откакто бях видял преди няколко години цена 200$ за две седмици почивка на Зл. Пясъци (да, хотел на трета линия) с авиобилетите от С.Петербург до Варна и обратно, все си мисля, че няма как при самостоятелно запитване и организиране да докарам такава цена при каквото и да е старание от моя страна... А хората, които дойдоха при тези условия бяха много доволни...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                          Вероятно си прав.

                          Особено предвид факта, че почивка на нашето Черноморие, организирана от българска агенция, беше в пъти по-скъпа от аналогичната, направена през небългарска агенция.

                          Лични впечатления отпреди две или три години.

                          Аз не бих рискувал ежедневието на семейството ми, дори да става дума за две седмици.

                          поговорката - Евтиното винаги излиза по-скъпо - надали е измислена случайно, нали?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            ... Особено предвид факта, че почивка на нашето Черноморие, организирана от българска агенция, беше в пъти по-скъпа от аналогичната, направена през небългарска агенция. ...
                            Това, дето му викате "небългарска агенция", в същност са огромни западноевропейски туристически концерни, които могат да предложат такива цени, каквито наша туристическа фирма или самосиндикален турист трудно могат да си осигурят, когато става въпрос за банална пакетна почивка на море. Онези, големите батковци, вече от много години не преговарят, а директно диктуват цените (обикновено много ниски) на хотелиерите и печелят от големия оборот. Затова и на немски/английски/скандинавски турист почивката (с все самолетния чартърен билет вътре) тук му излиза по-евтино, отколкото ако ти тръгнеш от България да си организираш почивката в същите хотели на нашето море. Естествено, става въпрос за масовия продукт, конфекцията. И нищо не рискуваш, ако си купиш от тях почивката. Точно обратното. Ако си я организираш сам, ще рискуваш повече. Ако, примерно, стане някой сакатлък с дублиране на базата през пика на сезона, първо ще настанят техните туристи, ако че те, взети поотделно, са платили по-малко от тебе ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              ....
                              Въобще не споря - прав си...
                              Просто представих своето обяснение на нещата.
                              Някои хора например не биха дали 1000 Евро за екскурзия просто защото ги нямат...
                              Но биха отишли за 500 Евро, и затова търсят най-изгодната оферта, дори и да не е не най-сигурната. Защото въпроса при тях стои - дали въобще могат да отидат или не...
                              Като се замисля - няколко пъти съм ползвал немски туроператор за далечни екскурзии - всичко си бе ОК... Като сам си избирах хотелите, полетите, авиокомпаниите... И на туроператора давах конкретна задача с готов мой избор.
                              А през него нещата излизаха по-евтино абсолютно същите неща дори и сравнено с големи интернет туроператори (Чавдар го е обяснил)...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мнения за туристически агенции или как могат да ни измамят!

                                Чавдаре, говорим за две различни неща!
                                И съм сигурен, че си ме разбрал.

                                1. Ако си организирам почивката на нашето Черноморие, аз ще си я организирам или лично, или през НЕ!!български оператор. Защо ли? Отговора го даде ти.

                                2. Ако си организирам почивката в радиус от 2000 км от къщи, то аз ще си я организирам лично, и вероятността да ме прецака някое "дърабъра.ЕТ" решило да се замогне за сметка на неграмотни потребители - е нищожна. Ако все пак ме прецака някое махленско хотелче, дето съм го букнал, то вероятността да се самопрецака е по-голяма. Аз ще си намеря друго хотелче, или просто ще обърна в обратна посока.

                                3. Ако си организирам почивката диаметрално противоположно на глобуса, тогава бих търсил лични контакти с хора, които лично биха се ангажирали с тая ми почивка.

                                И в трите положения позицията "туристическа агенция" не присъства в плановете ми.

                                Досега не съм прецакван от туристическа агенция.. странно?

                                Ама аз не съм в туристическия бизнес, аз съм от страната на тоя, дето дава парите.
                                И си решавам аз как да си ги рискувам, и да си ги харча.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X