Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 55 от 55

Тема: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

Място
    София
    Публикации
    2,761
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Ред на презапояване на таблото на Фронтера Б

Цитат Мнение на Данаил Андреев Преглед на публикациите
    Павка,аз ходих при едно момче в Бояна преди няколко месеца,за сега всичко е ОК.
    Мога да ти дам номера му, ако искаш да му звъннеш.

Мерси за препоръката, в кой сервиз работи и на какъв адрес, че не знам кога ще се наканя да свалям таблото и да му го оставя
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Място
    софия
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    5

Имаш лично!
    ОФБ 2.2 ДТИ 2000г
    ТЕЛ;0876228770

Място
    Карлово
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    6

Здравейте, както голяма част от вас така и аз на свой ред имах проблеми с километража на своята Фронтера. И след дългото запояване установих че някой преди мен е работил по таблото имаше доста спукани спойки наред с това и пътечките за "щекера" бяха разпоени и наслоявани с калай . Въпросът ми е как става превъртането на километража само по софтуерен път ли или има някакъв начин с отваряне на таблото? Ако някой знае да каже само така информативно

Публикации
    1,142
    Точки (при гласуване)
    11

Ако не се лъжа, ето това с 8те крачета е паметта

Сваля се чипа, прочита се, сменят се стойностите на километрите, записва се и се запоява обратно.

Място
    Карлово
    Публикации
    43
    Точки (при гласуване)
    6

Благодаря колега за информацията,някои доста грубо беше работил по таблото, два от тях бяха със пукнатини в споиките явно от предишните интервенции. Презапоих ги и тях сега работи без отказно. За това се чудих дали не може да се променят данните в чипа.

Място
    София
    Публикации
    2,761
    Точки (при гласуване)
    12

Колеги, покрай жегите ли стана та днес забелязах че цифровия брояч на километрите и самите цифри за километрите не светят равномерно, в смисъл фона на циферблатчето си свети равномерно, самите цифри като част от чертичките им, някои са по-светли и други са по-тъмни какво е решението, и за циферблатчето ли трябва презапояване или е друг чалъма, разбрах че проблема може да е от някакви проводими гумички с които се свързвал дисплея към платката, иначе всичко друго си работи и свети нормално?
    Последно редактиран от Павел Василев ; 30-07-16 в 23:05 Причина: Пояснение
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Място
    г.Роман
    Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    12

Слагате ли колофон или някакъв флюс при презапояването ,защото гледам е с SMD елементи ?

Публикации
    1,142
    Точки (при гласуване)
    11

Желателно е, но не задължително.. все пак не се сменят елементите, а само се притоплят спойките. По-важно е поляникът да е с правилната температура.

Място
    г.Роман
    Публикации
    86
    Точки (при гласуване)
    12

Дааа... днед след 3 часа заничане и запояване всичко е наред.Да допълня към описанието на колегите , платката освен с щипки е хваната и с едно винтче .Главичката му е с шестограм или нещо подобно.Не го видях веднага и след откопчаването без малко да строша платката.Презапоих всичко без интегралите.Успях да счупя само едно клаче на пластмасата под циферблата.За тези които искат да се справят сами-хубаво е да имате лупа с осветление,защото всичко е много дребно.Използвах 40-ватов поялник без регулатор,но аз съм електротехник и имам опит .Успех!

Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте! Относно с проблемите табло Фронтера прочетох всичко като информация. Родителите на жена ми живеят в Кърджали,Фронтерата също е в Кърджали. Проблема е с оборотомер ,скоростомер при вкл. и изкл. на габарити. Преопоръчайте ми автомобилен ел.техник който запознат с проблема и да го отстрани. Може да е от Хасково,Димитровград,Пловдив...Благодаря предварително!

alex_serviz е офлайн
    Валентин Александров
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    Видин
    Публикации
    673
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на kekerence Преглед на публикациите
    ...Да допълня към описанието на колегите , платката освен с щипки е хваната и с едно винтче .Главичката му е с шестограм или нещо подобно.Не го видях веднага и след откопчаването без малко да строша платката...
    Ето го винтчето:
    Име:  WP_20180325_10_49_37_Pro.jpg
Прегледи: 164
Размер:  706.2 Кб
    Главата му е за шестограмна звезда.
    Последно редактиран от alex_serviz ; 25-03-18 в 10:29 Причина: Допълване
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

Място
    Сливен
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Чудесна тема. Благодаря и за снимките помогнаха много.
    Закарах аз таблото на човек да го презапои (вярвам му човека е професионалист занимавал се е от преди аз да се родя с това). Всичко мина добре, презапои човека елементите и масата от задната страна, където е гъвкавата платка, огледа няколко пъти елементите и каза, че всичко трябва да е наред. Закачих го, оправих стрелките. В началото нямаше ефект след 10-тина минути каране оборотомера се оправи (да уточня при мен играеше оборотомера и трябваше да включвам габарити за да тръгнат стрелките). За да тръгнат стрелките обаче пак трябва да включа поне габарити. Интересното е че и да ги изключа след това габаритите, стрелките за температура и гориво продължават да работят, само скоростомера и оборотомера спират.
    Отидох после на ел. техник допълнително да ми оправи едни други жици и онзи ме светна, че когато намаля силата на подсветката (на снимката) оборотомерът пак почва да играе. Затова го държа на максумим постоянно. Освен това този техник ме убеждаваше, че и таблото фабрично не е направено да работи преди да съм включил гъбарити.
    Име:  табло.jpg
Прегледи: 72
Размер:  233.2 Кб
    Направи ми впечатление, че и подсветката на термометъра и часовника (екрана над радиото) намаля много когато пусна фарове.

Както и да е след презапояването таблото работи по-добре, но пак има проблеми. Проблема с оборотомера явно е защото напрежението не е достатъчно когато намаля подсветката (и явно пада още повече след като включа фарове, но все още не съм карал колата през нощта след манипулацията за да кажа какво се случва).

След тази тирада да питам конкретно:
    1. На някой случвало ли му се е да има непълен успех след презапояване, подобен на моя?
    2. Мислите ли че имам някакъв проблем с напрежението по колата като цяло? (Не ми се вярва, че при намаляне на напрежението за да намалиш подсветката немските инженери не са се сетили че може да стане фал с цялата интеграла.)

Публикации
    89
    Точки (при гласуване)
    6

При мен проблема беше същият. Оказа се една букса най-долу в дясно беше мисля. Всичко на пръв поглед изглежда добре, но не дава контакт с таблото. Оправи се като е запоих(иначе оригинално не е запоена)
    пп Сега погледнах темата, има е на първа страница пост№9. Пише само да се зачисти, аз е запоих доколкото помня

Място
    Сливен
    Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на bodybuilder_ Преглед на публикациите
    При мен проблема беше същият. Оказа се една букса най-долу в дясно беше мисля. Всичко на пръв поглед изглежда добре, но не дава контакт с таблото. Оправи се като е запоих(иначе оригинално не е запоена)
    пп Сега погледнах темата, има е на първа страница пост№9. Пише само да се зачисти, аз е запоих доколкото помня
    Аз също я запоих масата. Имаш предвид там където прави връзка между гъвкавата част за която се свързват лампичките и платката със самите стрелки, нали?
    Име:  Изображ.013.jpg
Прегледи: 69
Размер:  207.9 Кб

Публикации
    89
    Точки (при гласуване)
    6

ДА!

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. Ред, по ред
    От Венци- малкия във форум Гозби, рецепти и ястия
    Отговори: 6
    Последно мнение: 20-01-10, 15:59
  2. Отговори: 3
    Последно мнение: 06-08-07, 14:23
  3. няма да си купя ред булл от магазин в БГ !
    От mitkov във форум Мотоциклети (Enduro)
    Отговори: 79
    Последно мнение: 20-12-06, 17:33

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •