Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По какво да различим двигателите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • По какво да различим двигателите.

    Здравейте колеги, според този линк
    http://avtomarket.ru/catalog/Daihats...up=351&class=1
    на Ферозата се монтират два модела двигатели 86 и 95 кс. Някой знае ли по какво може да се различат.
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

  • #2
    До: По какво да различим двигателите.

    Карбуратор = 86 коня
    Инжекцион = 95 коня
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: По какво да различим двигателите.

      Система газораспределения-оhc.Система питани-инжектор
      Така пише и на двата двигателя.
      Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

      Коментар


      • #4
        До: По какво да различим двигателите.

        Объркали са се.
        Даннни от сервизните ръководства:

        Карбуратор - 63KW/6000 оборота
        Инжекцион - 70KW/5700 оборота

        Данните са същите, объркали са типа.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          До: По какво да различим двигателите.

          На моята на инжекциона пише EFI, по талон ми пише- 65kw. Е, аз на талон не вярвам щото съм регистрирал в КАТ две абсолютно еднакви коли нов внас и едната ми я писаха 90 другата 115 кс.
          Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

          Коментар


          • #6
            До: По какво да различим двигателите.

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Объркали са се.
            Даннни от сервизните ръководства:

            Карбуратор - 63KW/6000 оборота
            Инжекцион - 70KW/5700 оборота

            Данните са същите, объркали са типа.
            Да разбирам ли, че разликата е само в "инжекцион/карбуратор".
            По тази логика моята със сигурност е 70 kw., защото е инжекцион.
            Интересно защо го дават тък така.
            http://avtomarket.ru/catalog/Daihats...up=351&class=1
            Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

            Коментар


            • #7
              До: По какво да различим двигателите.

              Интересно или не, това е положениет. Разликата е само EFI или карбуратор.

              Същия двигател в инженционния му вариант се слага и на Applause мисля, с леко повишена мощност - около или малко над 100к.с., но съм забравил конкретната цифра.

              Същия се слага и на някакви японски коли за техния си пазар със 117к.с., или поне на такава информация попаднах като се рових преди време.

              Това ми е първата 16 клапанна едновалка, която видях през живота си. Докато не си купих ферозата изобщо не знаех че има такива системи.

              Не се рови прекалено задълбочено из руските сайтове, и още повече - не им вярвай безрезервно. Попадал съм на доста подвеждаща и/или чисто погрешна информация из тях. Иначе, намират се и полезни нещица.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: По какво да различим двигателите.

                Моита е карборатор пък я водят 70 кв. и 5 места .

                Коментар


                • #9
                  До: По какво да различим двигателите.

                  Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                  Моита е карборатор пък я водят 70 кв. и 5 места .
                  Остави как я водят. Има сервизно ръководство с всичките данни вътре.

                  Разликите в различните изпълнения на инжекциона са 2:
                  - по-старите екземпларуи нямат резонаторна кутия, съответно имат лека дупка във въртящия момент около 2800-3500 оборота.
                  - има вариант с EGR и без EGR. Разликата е във входящия колектор. Тия с EGR имат допълнителни маркучета и изводи за тях, както и няколко допълнителни клапанчета и джаджи. Версията с EGR в сервизното ръководство се води като "U.S. specification", или нещо от сорта, но въпреки това има доволно количество европейски екземпляри с нея. Може би 50 на 50 процента.

                  Карбураторните са един единствен вариант, до колкото знам.

                  А двигателя като такъв е съвсем еднакъв при всички версии - глава, блок, бутала и прочие.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: По какво да различим двигателите.

                    Неискам да водя спор ,но нали върхо тази регистрация се плащат данаци . Един познат има VENTO 1,9 ТД ,а го водят 1,6 ТД,,е такова животно нема .

                    Коментар


                    • #11
                      До: По какво да различим двигателите.

                      Във връзка с това, което казва Спарки за резонаторната кутия, бих посъветвал колегите с инжекционни Ферози, да си монтират такава. Разликата във въртящият момент, можете да видите на стр.17 (Section GI - General Information) от севизното ръководство.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        До: По какво да различим двигателите.

                        Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
                        Неискам да водя спор ,но нали върхо тази регистрация се плащат данаци . Един познат има VENTO 1,9 ТД ,а го водят 1,6 ТД,,е такова животно нема .
                        Не споря. Не ме интересува как я водят. И и мойта искаха да я пишат без катализатор, макар че си има заводски, при това работещ.

                        Колкото до резонаторната кутия - ефекта се усеща. Не е огромен, но го има, към добро. Мойта беше без. Търсих по морги и си сложих.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: По какво да различим двигателите.

                          Привет,колеги!!!
                          Ще използвам тази тема за моя въпрос,защото е безсмислено според мен да отварям нова!
                          Та въпроса ми е ,какво е това,което е най-горе в ляво,като отворим предния капак?Прилича на нещо ,като филтър и се намира най-горе,зад съда за препарата за миене на стъклото!В ръководството като гледам пише,че е " chacoal conister '' ,но речника неможе да ми помогне!
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: По какво да различим двигателите.

                            Филтър е. Част е от системата EGR (Exaust Gas Recirculation).
                            На български - Рециклиране на отработените газове
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              До: По какво да различим двигателите.

                              Мерси много!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X