Обява

Свий
Няма добавени обяви.

една година вече и 20000км. с LJ-70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • една година вече и 20000км. с LJ-70

    Здравейте,
    Реших да напиша едно-друго след година,откакто имам магарето,като за това време сме изминали заедно почти 20 000км.Предполагам,че темата ще е интересна и полезна за феновете-мераклии на този модел,и ще им помогне да са по-наясно какво ги очаква,и...колко ще им струва.И така след покупката на магарето(нов внос)сменено по него:
    -масла,филтри,ремъци,ролки,накладки,сваляне на резервоар и почистване -800лв.
    -смяна всички втулки(с полиуретанови),амортисьори(газови"Каяба")и труд:640+440+300 -1380лв.
    -смяна съединител комплект с труда -400лв.
    -смяна предни спир.маркучи и труд---80лв.
    -нов акумулатор 84А/h -180лв.
    -реглаж клапани -30лв.
    -летни гуми втора употреба 225/75/16 -300лв.
    -чисто нови зимни гуми"Йокохама"215/80/16 -1000лв.
    -още един комплект джанти(като тези,с които купих колата)метални,като са търкани,обработвани и боядисани -400лв.
    -смяна подгр.свещи:4х30лв. и труд - 140лв.
    -фланци 38мм. -200лв.
    -аларма,СD,високоворители и труд:120+120+140+60 -440лв.
    Ами това е накратко-надявам се,че жена ми няма да прочете темата!Със сигурност съм поизпуснал някои по-дребни нещица...
    По колата бяха сменявани наскоро преди да бъде продадена от предишния собственик(бил е само един) водната помпа,и жилото на ръчната спирачка(600лв.някъде).
    Пробег-неясен-един Господ само знае!
    Състояние-много добро!
    Разход-от 8 до 18л/100км.
    Ами това е...крайната сума плюс цената на придобиване не смея да смятам,но не съжалявам!

    П.П. ТВа регистрация,КАСКО,винетка,Гр.О-ст не ги броя...
    По возилото са действали Боби(Си-джея),и Митко-да са живи и здрави още дълги години!
    Последно редактирано от mbenz; 27-03-10, 19:24. Причина: допълнение
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    До: една година вече и 20000км. с LJ-70

    Много хубава,ма и много скъпа дъртата магарица колега.Като знам,че уважаваш Мерцедес и съм чел ,че не я каляш, а караш повече на асфалт,не си ли се замислял,че вече си на цената на един добър МЛ?
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      До: една година вече и 20000км. с LJ-70

      И вече след такова обслужване очаквай само масло да сменяш и гориво да сипваш. Съвсем нормално една позанемерена джипка като я вземеш да има доста неща да и се сменят !
      [img]http://prikachi.com/files/1482881I.jpg[/img]

      Коментар


      • #4
        До: една година вече и 20000км. с LJ-70

        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
        Много хубава,ма и много скъпа дъртата магарица колега.Като знам,че уважаваш Мерцедес и съм чел ,че не я каляш, а караш повече на асфалт,не си ли се замислял,че вече си на цената на един добър МЛ?
        Добър и ML са взаимо-изключващи се понятия!Освен,ако не е AMG,но пак ще си е чист паркетник.Наистина рядко излизам от пътя(засега),но пък тогава искам да съм сигурен,че ще издрапам!И,че няма да се налага да оправям щети...
        Според мен,като се купи возило втора употреба повечето неща,които съм сменил ще са за смяна,освен ако колата не е поддържана добре от предишния собственик,но тогава и цената ще е друга.А,цените на частите за магарето,и поддръжката са доста по-ниски от по-съвременните модели,надеждността е по-голяма(както и липсата на екстри)...и загубата от последваща продажба ще е доста по-ниска!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          До: една година вече и 20000км. с LJ-70

          Не ти ли е мъка като пътуваш по магистрала с 70ката,иначе иаз не съм фен на МЛ,но мислех,че уважаваш всички Мерцедеси.
          В интерес на истината трябва да отбележа,че един такъв паркетник много ме учуди,като мина 100на метра тежко, кално трасе, по което се провеждаше състезанието в Трявна на 13 т.м.
          Въпрос:Колко смяташ,че е ресурса на този мотор и другите основни агрегати- скоростна,раздатъчна кутия и диференциали и каква е вероятността в скоро време да се наложи скъпоструващ ремонт на някой от тях? Лично мен тези въпроси ме тревожат при покупката на някоя хубавка,но все пак навършила пълнолетие джипка,макар че преобладават мненията,че те са истинските.
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            До: една година вече и 20000км. с LJ-70

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            Не ти ли е мъка като пътуваш по магистрала с 70ката,иначе иаз не съм фен на МЛ,но мислех,че уважаваш всички Мерцедеси.
            В интерес на истината трябва да отбележа,че един такъв паркетник много ме учуди,като мина 100на метра тежко, кално трасе, по което се провеждаше състезанието в Трявна на 13 т.м.
            Въпрос:Колко смяташ,че е ресурса на този мотор и другите основни агрегати- скоростна,раздатъчна кутия и диференциали и каква е вероятността в скоро време да се наложи скъпоструващ ремонт на някой от тях? Лично мен тези въпроси ме тревожат при покупката на някоя хубавка,но все пак навършила пълнолетие джипка,макар че преобладават мненията,че те са истинските.
            Изобщо не уважавам всички цедеси...само тези произведени до 1995год.!После вече марката не е това,което беше десетилетия наред
            Има доста ресурс на основните възли,и агрегати-има си симптоми,ако са "пътници",гледали са я добри специалисти от форума,и притеснения за тях нямам никакви.И м/у другото тези дни разбрах каква е била температурата най-студеното утро тази зима във Врачанския балкан,където бях и успях да запаля-(минус)28С!
            По магистрала и шосе я карам със 100км./ч,а от малко по-големия размер гуми реалната скорост е със 7км./ч отгоре,но не е болка за умиране..а,и хем си почивам,хем книжката се пази...също така подрусването поддържа тялото стегнато,и духа жив!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              До: една година вече и 20000км. с LJ-70

              Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
              Изобщо не уважавам всички цедеси...само тези произведени до 1995год.!
              е, до март 1996, де,
              инак съм съгласен на 100%

              пълен офф

              карай си парахода с кеф, заслужава си
              Последно редактирано от Yaro; 29-03-10, 07:30.

              Коментар


              • #8
                До: една година вече и 20000км. с LJ-70

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                ...
                По магистрала и шосе я карам със 100км./ч,а от малко по-големия размер гуми реалната скорост е със 7км./ч отгоре,но не е болка за умиране...
                Малка поправка. С тези гуми, които си дал:

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                ...
                -летни гуми втора употреба 225/75/16 -300лв.
                -чисто нови зимни гуми"Йокохама"215/80/16 -1000лв...
                1. Te са незначително по-голям размер от щатния, няма и инч отгоре.
                2. Разликата, която ти дават е далеч под 7км./ч. отгоре, например погледни диаграмите с данните отдолу за сравнение. Вляво съм дал щатния размер за модела.

                Разлика между щатни и твоите 'зимни':


                Разлика между щатни и твоите 'летни':


                Иначе:
                При стандартен размер гуми:
                - скоростомера показва по-малко от реалната скорост (твоя случай).
                - километража показва (почти) точно.

                При по-големи от заводски предвидените гуми:
                - скоростомера показва точно.
                - километража бяга с между 5% и 10% процента, т.е. с толкова показва по-малко от реално изминатото.

                В подкрепа на моите думи, погледни следното сравнение - щатен рамер и (почти) 32", които са най-популярния размер за офроуд за тази модификация на Ленд Крузър:

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X