Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

    Аз може би съм с такива уплътнения на "Гомапласт". Продават се на ролка като са слепени по две.Цялата ролка е около 20-22лв, стига за 4 врати, че и малко остава.2007 съм ги слагал, Москвича стои пред блока и още нищо им няма.Скъсаха се само на 1-2 места и то от недотам правилен монтаж...След монтажа на такива ще забравиш за мисълта да слагаш ладови уплътнения.Спира да ти вее, вали, шуми и каквото още се сетиш След постаявнето на ладови уплътнения...вратите започват да се затвавят по зле и от на лада...Причината е много проста- няма достатъчно разстояние между вратата и "касата" , където трябва да е "възглавничката" на самото уплътнение.Дори сега, когато съм с оригиналните уплътнения, на места вратите опират в гумения профил на касата.

    Коментар


    • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

      Наскоро подреждах гаража и намерих доста от оригиналния уплътнител. Незнам колко време е престоял но ми се видя читав. Скоро мярках и разни други дреболии (предимно семерини и уплътнители) останали от първата ми кола Москвич М2140.

      Коментар


      • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

        Предния мост го качих в края на Септември.
        Изрових от кофата с дребни детайли в насипно състояние, два перфектни оригинални болта за предния мост, свалени от колата. Другите два болта са зверски нагризани и направо изядени от корозията. Добре обаче болтовете за предния мост, заедно със шайбата и гумения тампон са дефицитна част. След като се уверих, че в магазина не са и чували за такива болтове, пристъпих към план Б - намирането на подобни болтове и импровизация. След посещение на магазина за крепежни елементи се сдобих със същите като размер и стъпка на резбата болтове. Стоманата им е 8.8. Поради невнимание или простотия гайките на гнилите болтове липсваха в цялата камара с чаркове, така че взех и 4 гайки, пак 8.8. Оригиналните гайки са доста широки и затова сложих по две от новите на болт. До тук добре, всички болтове и шайби са на лице. Обаче нямаме тампонииии... Тампоните на запазените болтове бяха учудващо меки и според мен - напълно годни. Вътре в самия тампон има метална втулка. Една от втулките ми се губеше и я изрязах от неръждаема тръбичка със същия диаметър. Останаха само тампоните, хммм.... Отивам до магазина за руски части и купувам тампони за ресори. След подходящо подрязване посредством скалпел и макетен нож имах и тампони. Изрових си оригиналните гумени подложки за между моста и гредите, също напълно годни и качих предния мост.



        В цялата разтурия успях да си намеря тампоните на двигателя, левия от които с отпрана заварка на планката. Електрожена влиза в действие и след броени минути на мястото на счупената заварка, имаме дебел плътен шев. Докато преглеждах селеновите втулки на долните носачи се зачудих защо всички са толкова запазени и не са им избягали центрите, а само предната дясна е измачкана. Отговора е, че носача е крив! Освен около втулката няма други видими кривини. Мисля, че не е фатално.

        Тук импровизирах, поради липса на скоба:

        И си мисля, че е крайно време да си подредя гаража.

        Ето и една снимка за надъхвация:
        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

        Коментар


        • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

          Добро решение за скобата Напредва работата .....
          Успех
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

            Що не питаш, при рускинята има точно такива тампони.Тези които казваш, че били учудващо меки има вероятност да са започнали да се разлагат от маслото....При мен така десния тампон на двигателя има плътност, колкото парче дунапрен

            Коментар


            • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!






              Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

              Коментар


              • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                Ми той почти готов вече
                Браво за ентусиазма и положения труд...успех !!!
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                  Поздравления към Здравко за ентусиазма, с който подхожда към реализацията на този проект.
                  Радвам се, че поне с малко успявам да допринеса за развитието му. И както се уговорихме, обещавам да "изровя" още подходящи чаркове.
                  Пожелавам успешно приключване на цялата процедура.

                  ПП. Радвам се, че в днешно време все още има младежи като Стоян, Здравко и други млади любители на техниката, които имат за хоби нещо интересно и стойностно, а не се занимават с всякакви глупости, водещи до развитие на личността в неправилна посока, както можем за съжаление да видим около нас ежедневно.
                  proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                  NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                  Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                  Коментар


                  • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                    Привет на всички! Дядо Коледа ми донесе нова снимачна техника, което е сигурен знак, че по - често ще качвам снимки от проекта.
                    От последното писане до сега, успях да си набавя всички нужни ламарини, в доста добро, да не кажа отлично състояние. Намерих си и доста запазен кафяв кожен салон от Москвич 412. http://media.snimka.bg/9831/025917041-big.jpg?r=0
                    Ето малко снимки от днес:

                    Ламарините все още не са напаснати, някой дори не са монтирани, просто всичко е събрано... Пуст мерак!
                    Ето задната седалка. Единственния проблем на салона е, че задната облегалка от горния край е изгоряла от слънцето, но малко са Москвичите със запазена седалка. Ще я мислим по - натам.


                    Като купих Рилата, волана имаше луфт от около 50' градуса. В края на краищата кутията изтропа и луфта стана 2 оборота. Като я разглобих установих, че съчмите на ролката са се разпилели и даже да се изпочупили в механизма.
                    След като обърнах всички магазини за руски авточасти в областа, се наложи да ми пращат ролка за секторната кутия чак от София. Благодарение на Сашо Москвича (предполагам повечето софиянци го знаят) се сдобих с чисто нова ролка и веднага я монтирах. Смениих и семерината, че беше с оригиналната (по - точно половината от оригиналната) . Изрязах гарнитурка за капака, сглобих налях масло и регулирах. Е, кеф... най накрая завива както подобава. Остана да си оправя всички кормилини болтове и щанги. Имам няколко кашона с нови накрайници и болтове и така... Трябва да стегна секторната за купето, вече като оправя болтовете ще я регулирам пак,че сега цялата предница мърда и това е.

                    Да напиша някой ред и за двигателя.
                    Оригиналния на автомобила е. На над 250 000км. но с един текущ ремонт - буталата са ремонтни. Твърдо бях решил да правя основен ремонт - коляновия вал е надран, цилиндрите имат ръб.... Поради някакви нестихващи мераци обаче, и най вече поради липса на финанси. Реших да го сглобя същия, стар изтормозен мотор. Надявам се в близките, година - две да му направя ремонт, не сега е времето... На 1-ви и 2-ри основен лагер сложих номинален размер лагери, на 3-ти 0,05. Биелните лагери също са нови номинални. Сегментите ги измерих всичките - всичко е по книга. Според мен са сменени преди не повече от 2 000км. примерно. Личи си, че още не са сработили. Това обяснява и червения силикон по картера. Но всичко са предположения. Най - важното е, че са напълно годни.
                    Понеже бързах се изложих - сложих кофти силикон на картера. Трябва да сваля картера отново и да намажа със качествен силикон, но и това ще стане. Главата е крива, има две скъсани шпилки на всмукателния колектор, тонове нагар и две надъвкани горивни камери (също като буталата на 3-ти и 4-ти). Ще я мисля по - натам. Най - верояно ще преправя някакви шпилки и ще я занеса на шлайф, после напасване на клапани и др. По натам... Твърдо съм решил да си оставя оригиналната маслопречистваща система с двата филтъра за грубо и финно пречистване на маслото. Така, че си търся и грубия филтър (моя е осакатен и запушен с алуминиева плоча).

                    Ето и малко снимки отдолу:
                    http://media.snimka.bg/9831/025917037-big.jpg?r=0
                    http://media.snimka.bg/9831/025917039-big.jpg?r=0
                    http://media.snimka.bg/9831/025917040-big.jpg?r=0
                    Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                    Коментар


                    • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                      До тук много добре се справяш!!!Браво!!!Остава една боя да му теглиш и става като от завода,а какъв цвят мислиш да го боядисваш и сам ли ще го боядисваш или на майстор ще го даваш?А за вдъхновение може да си купиш това,като стане готов може да го сложиш на таблото,ще стои много добре http://www.ebay.com/itm/1-43-Moskvic...3#ht_789wt_932 Продължавай в същия дух!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                        Утре може и да му чуем гласа! Охладителната система е за по - натам...



                        Последно редактирано от Бат-Здравко; 18-02-12, 20:50.
                        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                        Коментар


                        • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                          Много лачен бре! Поздравления.
                          Като го палите,направете клипче,че и ние да му чуем гласът!
                          0осем9осем7шест0осем7едно
                          Миро

                          Коментар


                          • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                            Коментар


                            • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                              Браво!!!
                              Той като часовник
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • От: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                                Като му сложиш,филтър и ауспух той няма да се чува! Поздравления.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X