Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

    Дядо ми имаше същия Москвич със скоростите на таблото. Той почина преди 13 години и москвича го подарих на един приятел а той го сряза като пикап да си вози дърва. Ама го кара една година и сегя кой знае къде ръждясва. Като те гледам какъв си мераклия, с кеф ще ти го подаря. Утре ще питам моя приятел в какво състояние и пази ли го още. Ако го пази е твой. Ако ти трябва естествено. Ако мога да ти го снимам за некой части ако ти харесат.
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #32

      Тъй като вече няма какво да се прави по Рилата преди да започне реставрацията, реших да и направя една фотосесия.







      Вътре има известни побългарявания, все пак трябваше да има мигачи...
      Двигателят обаче макар и на над 250 000км. работи като часовник. Който иска да казва, че на 130 000км. осмицата издъхва.
      http://vbox7.com/play:b4ecc405
      Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

      Коментар


      • #33
        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

        Поздравления за успешната регистрация. На мен лично ми е интересно на талона на автомобила какво написаха Рила 1400 или Москвич 408?

        Коментар


        • #34
          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

          В данъчното, и в талоните пише: Марка: Рила, Модел:1400
          Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

          Коментар


          • #35
            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!


            Днес, на паркинга дойде Васко, притежател на червен 2140Д и член на "Клуб Москвич" паркирахме машините една до друга. Разгледахме ги, направихме сравнение между моделите и им се порадвахме...
            Като цяло в основата на конструкцията на 2140 си стои старата осмица с горните скорости...




            За начална дата на проекта "Рила-1400 - Историята в действие" определих 20 Юни 2010г. Тогава се започва цялостната реставрация на Рила-та. Цялостно разлгобяване, песъкоструи, нови врати, капаци, калници, боя...
            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

            Коментар


            • #36
              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

              Честита придобивка колега, да те радва дълги години и успех за напред, мислиш ли да го реставрираш тотално?
              Поздрави!

              Коментар


              • #37
                До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                Първоначално публикуван от Kolumbieca_21412 Преглед на мнение
                Честита придобивка колега, да те радва дълги години и успех за напред, мислиш ли да го реставрираш тотално?
                Поздрави!
                на вапроса на колегата дали в кат гледат по обстоино автомобила .отговарям НЕ от Габрово съм и преди време ходих да опраям документите на една лада адски изгнила с половин калник и бая липси по купето само ми гледаха номера на двигателя и на купето и за 20 мин ме пуснаха ..няма проблеми ако не се правиш на интересен ......спирачки нямах ,авариини и непомня оште ама никои не ми ги проверява...

                Коментар


                • #38
                  До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                  Благодаря за изчерпателния отговор

                  Коментар


                  • #39
                    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                    Първоначално публикуван от Kolumbieca_21412 Преглед на мнение
                    Честита придобивка колега, да те радва дълги години и успех за напред, мислиш ли да го реставрираш тотално?
                    Поздрави!
                    Относно реставрацията - да, ще го реставрирам цялостно. Предвид сегашното състояние на автомобила една цялостна реставрация няма да му дойде никак зле. Ще го разглобя целия, ще закарам купето на песъкоструйка, после грунд и се започва възстановяването. Изгнили са праговете, има малко по пода и в багажника, един ръб в близост до паркинг светлинките. Гредите не са гнили, поне отпред. Двигателя е в лошо състояние, но ще оправим, или ще търся нов за осмица. Идеята е колата да се сглоби част по част както се е правило в завода, по строго определен ред и начин и всичко което се сглобява да е безуперчно - ремонтирано, боядисано, подменено с ново и др... Ще го боядисам както е разглобен, така боята ще проникне навсякъде, поне според мен това е правилния начин за качественно пребоядисване, особенно при смяна на цвета. Един тъмно червен цвят ще му пасне иделано. Преди да започна да го разглобявам, ще го спра от движение, защото смятам няколко години да е в, така да се каже, насипно състояние. Сега събирам литература, части и малки зелени хартиики с разни хора нарисувани по тях.
                    И ето една снимка да се добие представа какъв искам да е крайния резултат. Като изключим ринговете със спици и огледалото всичко е точно.
                    Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                    Коментар


                    • #40
                      До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                      Колега чакаме първите снимки от разглобяването дано по скоро го видиш като този от снимките с още по красиви мадами пред него а и май на този червен Москвич също има някакви течове като гледам. Радвам се, че си разбрал двигател на 8мица, която минава 200 000 няма да е като пушка Части има още доста за тези Москвичи, а да намериш нов двигател е по трудно но ти пожелавам успех, че според мен няма по-добър двигател от заводски зглобения

                      Коментар


                      • #41
                        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                        Братле, те течовета са от друго! И аз ще потека като видя такъв комплект - кола и мадами!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                          Колега не го спираи от движение нищо не печелиш от това пак ще си плащаш данаци Ама след това ще ходиш и с кат да се разправяш да го пускаш.... Според мен няма смисъл.
                          0-

                          Коментар


                          • #43
                            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                            Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                            Колега не го спираи от движение нищо не печелиш от това пак ще си плащаш данаци Ама след това ще ходиш и с кат да се разправяш да го пускаш.... Според мен няма смисъл.
                            А как ще ходя на техн. преглед като колата е разпиляна из къщи и гаража къде ще го правя? Ще го спра и ще имам достатъчно време да го направя качественно, а направен ли е както трябва не виждам какво могат да направят в КАТ като го пускам.
                            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                            Коментар


                            • #44
                              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                              Чисто и просто колега няма да ходиш Аз имам същата кола и от 4 години все няма време да я започна и виси в гаража на вилата... та от тогава насам не е минавала нищо а като я стегнеш просто отиваш в първия пункт за прегледи със платен данък и гражданска и минаваш. Това със спирането от движение са си само излишни разходи и разправии. Успех с реставрацията моита е същия цвят произведена 1968 но маи е руска води се москвич 408 но ония таланти в софииския кат я писаха москвич 2138 което се оказа доста по нов модел Хубавото на моита е че няма изгнило даже и ръжда почти няма вече доста части му накупих но още трябват. Ако ти изпаднат отнякъде бакелити за таблото в повече ме имаи впредвит ще почерпя.
                              0-

                              Коментар


                              • #45
                                До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                                Колегата е прав! Не го спирай от движение. Техническия преглед и Гразданската отговорност ти трябват само когато си на път. Плащай си Пътния данък за да не ти се трупат лихви и си го стягай бавно и славно. Да не говорим, че след като го завършиш и трябва да минеш преглед, можеш да го направиш само по документи, заедно с гражданската отговорност. Поне аз имам такива познати, които ми го правят. Не се разправяй с глупости! Веднъж си го пререгистрирал и колкото по-малко работа имаш с КАТ, толкова по-добре! Поздрави.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X