Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

    Провери си бушоните най напред, при мен се беше поокислил контакта на единия и ми се губеха мигачите и уредите на таблото после провери превключвателя на волана- много е капризен особено ако колата не е карана много, ако е от него сложи временно едно ключе колкото за пред кат и после ще го правиш. Ако не е от тези неща опъни нови кабели към и от релето пак за пред кат Успех

    Коментар


    • #17
      До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

      Първоначално публикуван от ivan_valchev Преглед на мнение
      Ако не е от тези неща опъни нови кабели към и от релето пак за пред кат Успех
      Така мисля и да направя, като излорам старите, дано стане. Довечера ще пиша какво е станало, иначе до сега направих това:

      С ЦК ключе са мигачите, машинката няма сигурно от 10г. Най - вероятно е лош контакт. Почистик бушоните и гнездата им, но няма разултат. Ще си поиграя още малко с тях и атакувам таблото.
      Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

      Коментар


      • #18
        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

        Мдааааа, годинките си казват своето... Имаше страшно много стари и разкачение кабели, повечето са били изолиран ис лейкопласт но се беше разлепил от времето. Изолирах и прибрах всичко. Смених телта на 2-ри бушон, който гореше винаги... Вкарвам ключа, въртя на контакт, малко тишина... ЦЪК! пук - пук - пук - релето на мигачите започна да пука, лампата на таблото да мига а мигачите да работят. По - късно през деня заваля - никакъв проблем. Малко преди да с прибера реших да го мръдна един метър напред. Преди няколко дни наковах нови ферода на накладките на 4-те колела и сега докато се разработят ще мине време. Та е трудно да се бута, и аз реших да го преместя на 1-ва. Вкарвам, контакт, стартер... ПУК! Отново... ПУК! Я пак! ПУК!... Стартера не завърта, изхвърля бендикса но не завърта. С тази центровка и това делко по половин час върти преди да запали, та манивелата отпада... Та утре запрятам ръкави и се навирам около стартера. Реших да не бързам, някой има ли идея от какво може да е преди да го сваля?
        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

        Коментар


        • #19
          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

          кебели,свещи...лош контакт,,,заминал стартер,,,дистрибуторна капачка...

          Коментар


          • #20
            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

            Първоначално публикуван от esteo Преглед на мнение
            кебели,свещи...лош контакт,,,заминал стартер,,,дистрибуторна капачка...
            Имам предвид, че двигателя си пали, е не веднага но си пали. Всички тези неща са за смяна, ако искам правилна работа на двигателя. Проблема е във стартера, някой знае ли дали няма нещо по - особенно в него? Дали може да се размина без да го свалям и др.
            Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

            Коментар


            • #21
              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

              Без сваляне няма да минеш. Моя съвет- сваляш, носиш в сервиз за стартери, ще ти сменят втулки, четки ще почистят колектора,ако има за смяна друго а вярвай ми има оправят- качваш и си готов Знам в Плевен такъв сервиз, колегите ако има нещо по наблизо до теб да казват.

              Коментар


              • #22
                Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                Утре (Четвъртък) отивам в КАТ за смяна на талоните и номерата. Ето и сегашното състояние на автомобила.

                Не обръщайте внимание на будалата вътре, един приятел...
                Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                Коментар


                • #23
                  Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                  Моят първи автомобил - РИЛА 1400 - 1969г. Ловеч!


                  Водната помпа тече ли, тече...
                  Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                  Коментар


                  • #24
                    До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                    Честито колега явно вече колата е на твое име.
                    ТРИКРАКА МАСА НЕ КУЦА:eek:

                    Коментар


                    • #25
                      До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                      Кажи сега в КАТ имаше ли хора да ти предлагат части и ли с въздишкат да казват как се учили навремето да карат кола точно на такъв Москвич. С тези коли връщаме спомените на много хора от тяхните младини

                      Коментар


                      • #26
                        До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                        Първоначално публикуван от zhivko88 Преглед на мнение
                        С тези коли връщаме спомените на много хора от тяхните младини
                        Точно това е, на почти всяко гише ме питаха "Ти ли си с Московеца" и хората гледаха като убезомели... Такова нещо не беше стъпвало в КАТ сигурно от 20г. Всички регистират "нови" автомобили, а аз Рила 1400! Та, обрахме им погледите...
                        Преди малко оправих водната помпа, уж нова пък тече. Оказа се, че текстолитовата уплътнителна шайба (която при мен беше от графит) е натрошена зверски, сложих оригинална, но ползвана и сглобих помпата. Лошото сега е, че тече при не запален двигател. Предполагам трябва да се разраборти с новата шайба. Иначе запали ли, веднага спира. Не е от особенно значение това, след 2-3 седмици се започва реставрацията...
                        Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                        Коментар


                        • #27
                          До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                          Първоначално публикуван от Бат-Здравко Преглед на мнение
                          хората гледаха като убезомели...
                          Как, как?

                          Айде, ще очакваме снимков материал.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                            Като го регистрира преглеждаха ли го технически или само свериха номера на двигателя и купето ? Защото и на мен ми предстои регистриране на ретро автомобил и незнам дали ще му обръщат особено внимание на това колко е изправен Или само ще му се радват и ще разкарат набързо .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                              Първоначално публикуван от Бат-Здравко Преглед на мнение
                              Лошото сега е, че тече при не запален двигател.
                              Поздравления за новата придобивка и ентусиазма.Пожелавам ти да те радва дълги години.А за помпа разгледай обявите в форума на Москвич клуба видях че си регистриран.Там има много добри части на нормални цени и момчетата са доста свестни и готови да помогнат.Като фен на марката те поздравявам за избора.
                              0887284106-Митко
                              http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                              http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                              Коментар


                              • #30
                                До: Рила 1400 - 1969г. Ловеч!

                                Първоначално публикуван от pavkone Преглед на мнение
                                Като го регистрира преглеждаха ли го технически или само свериха номера на двигателя и купето ? Защото и на мен ми предстои регистриране на ретро автомобил и незнам дали ще му обръщат особено внимание на това колко е изправен Или само ще му се радват и ще разкарат набързо .
                                Провериха номерата на двигателя и купето дали съответстват с тези в талона. След това провериха спирачките на въртящите се валяци и това е...
                                Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X