Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединител....

    Здравейте на всички .Значи проблема ми е следния зъбното колело на съединитела мята и така целия съединител мята и прави проблеми,разстоянието между прУжините на феродовия диск има пукнатини..,не отделя и хубаво първа и задна Хъркат яко.Та въпроса ми е може ли зъбното колело или както някои го наричат огледалния диск да мята или маховика да е крив?Да но сте ма разбрали щот не съм голям разбирач и за сефте свалям съединител.
    Последно редактирано от Pursie; 01-04-10, 16:52.

  • #2
    До: Проблем със съединител....

    Ако става въпрос за зъбното/венеца/ дето зацепва стартера значи е възможно да е хлабав маховика към коляновия вал/малко е вероятно крив маховик или колянов вал/.
    Доколкото знам венеца се демонтира от маховика и се обръща при необходимост, но ако е изкривен ще прави проблем само при палене.
    При демонтиране на притискателния диск от маховика трябва да се отбележи взаимното им положение защото са балансирани к-т.
    Успех в ремонта.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със съединител....

      Притискателния диск и маховика ,няма никакво значение как се монтират .Всеки от тях е балансиран поотделно,и няма значение дали притискателния диск е нов или си с оригиналния.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със съединител....

        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
        Притискателния диск и маховика ,няма никакво значение как се монтират .Всеки от тях е балансиран поотделно,и няма значение дали притискателния диск е нов или си с оригиналния.
        Аз съм разглобявал без да отбелязвам положението им и след сглобяването не съм забелязвал вибрации и други нередности, но по дебелите книги пише,че трябва да се монтират така както са демонтирани. Тук възниква въпроса за монтирането на нов притискателен диск мисля,че допълнителния баланс е глезотия.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със съединител....

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          Аз съм разглобявал без да отбелязвам положението им и след сглобяването не съм забелязвал вибрации и други нередности, но по дебелите книги пише,че трябва да се монтират така както са демонтирани. Тук възниква въпроса за монтирането на нов притискателен диск мисля,че допълнителния баланс е глезотия.
          Въобще не е глезотия даже,старите модели двигатели са с набивка за уплътнение на коляновия вал откъм съединителя ,ако има вибрации породени от съединителя - комплект ,без значение от кой диск са причинени,набивката изкарава много малко време без да изтърве!И това е най-малкото което може да причини като вреда .Във всички книги за ремонт на УАЗ се препоръчва баланс на вала комплект със съединителя ,ако се сменя или променя чрез престъргване маховика или притискателя !

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X