Обява

Свий
Няма добавени обяви.

камери в софия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • камери в софия

    Колеги,

    може ли да споделите за какво вие (ваши познати) са били глобявани с камерите на кат (в софия).

    Ясно е, че пишат акт за:

    - минаване на червен светофар;

    - превишена скорост;

    Знаете ли дали пишат актове за движение по трамвайните релси на бул. Дондуков, например, или за движение направо от лентата за завой надясно на ректората (като идвате откъм Попа)?

    Весела вечер!
    Последно редактирано от cveti; 06-04-10, 11:19. Причина: Използвайте главни букви и препинателни знаци.

  • #2
    До: камери в софия

    Отговорът на въпроса ти е (На правилния въпрос е):

    Надигане на гражданското (СВОБОДОМИСЛЕЩО) общество и премахване на камерите !

    Иначе за всичко от споменатото от тебе. Дори в момента да не е така скоро ще бъде, и примката не спира да се затяга... Мен не са ме снимали никога, защото просто няма за какво. (Срам ме хваща къФ съм примерен)
    CITYEL

    Коментар


    • #3
      До: камери в софия

      аз имам 1 снимка за спиране на лентата преди светофара а не преди нея, 1 снимка имам за десен завой от ляво платно , камерите в София които са с радар за скорост са 4-5 , тези който са на моста в Люлин не работят да знаете .
      Лудак

      Коментар


      • #4
        До: камери в софия

        Камерите са си важна необходимост,като се има в предвид,че при тях не минава "катаджийския рушвет",....а и за Държава с такава лоша култура на шофиране ,като България.....думи нямам ...,а и скъпа кола не винаги означава=добър шофьор зад волана

        сега знам че много ще ревнат ,ама без сериозни мерки и санкции, криминалната хроника ще е все по пъстра с ПТПта,по-скоро бих застанал зад лозунг-да спрем войната по пътищата,отколкото не на камерите.
        TЛК 80-4.2ТД
        ТЛК 73-2.4ТД
        ...................

        Коментар


        • #5
          До: камери в софия

          Важна друг път..

          Как баща ти и моя баща оживяха до сега, че даже и ние ?

          И да умре човек на пътя само ще бъде заснето .. Не може да се спре..
          А!
          Има начин К@Т да си върши работата..без корупция.. Ако ги дадът тези пари за камерите на мен, ще постигна най-малко 50 % повече ефективност в предотвратяването на инцидентите.. А който "взема " ще бъде изловен супер лесно и ще си ходи, а останалите ще получават достаъчно, че съвестта им да "заработи". Както в УСА/сащ .Единственото хубаво нещо на америка е , че там пътните полицаи не вземат подкупи.
          CITYEL

          Коментар


          • #6
            До: камери в софия

            Това с камерите е поредната глупост дето видяхме от европейския съюз. Това няма да спре никаква война, и малко по-трезво мислещите се сещат за какво става въпрос като се почне пропагандата по телевизията.
            Катастрофи има навсякъде и то много жестоки, и верижни със стотици коли с участие и много жертви (визирам спомени от италия), статистиката се изопачава за да е удобна, това е направено с единствената цел ние гражданите сами да си одобрим мерките срещу самите нас. Щото ако не го тръбят и ни треснат тия безумия отнемане на книжка и снимачки навсякъде без подготовка ще вземем да се разбунтуваме.
            The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

            Коментар


            • #7
              До: камери в софия

              Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
              Важна друг път..

              Как баща ти и моя баща оживяха до сега, че даже и ние ?

              И да умре човек на пътя само ще бъде заснето .. Не може да се спре..
              А!
              Има начин К@Т да си върши работата..без корупция.. Ако ги дадът тези пари за камерите на мен, ще постигна най-малко 50 % повече ефективност в предотвратяването на инцидентите.. А който "взема " ще бъде изловен супер лесно и ще си ходи, а останалите ще получават достаъчно, че съвестта им да "заработи". Както в УСА/сащ .Единственото хубаво нещо на америка е , че там пътните полицаи не вземат подкупи.
              знаеш че корупцията в КАТ трудно ще се изкорени,както и в останалата част от власт имащите органи на "милата ни родина".....
              аз живея вече доста години в град със стотоци камери и мога да ти кажа че полза има..и аз съм ужилван 1-2 пъти и знам как боли ,нека ги жегнат с по 200лв на червено или с превишена скорост наще "състезатели" всеки път,ако ще после да има положителен !
              TЛК 80-4.2ТД
              ТЛК 73-2.4ТД
              ...................

              Коментар


              • #8
                До: камери в софия

                Определено има полза от камери. На колежката ми, като и взеха 130 евра и книжката за един месец, за минаване на червено, сега доста се оглежда на кръстовище преди да потегли. Става вапрос за Германия, но и тук ще започнат да се съобразяват.

                Коментар


                • #9
                  До: камери в софия

                  Убаво де кефете се че са ви "жилили" ..
                  А я кажете са има ли някой, ужилен за "в бус лента" , че ми стана интересно...
                  Неска гледах доста "бусаджии"
                  CITYEL

                  Коментар


                  • #10
                    До: камери в софия

                    Първоначално публикуван от kirech Преглед на мнение
                    Убаво де кефете се че са ви "жилили" ..
                    А я кажете са има ли някой, ужилен за "в бус лента" , че ми стана интересно...
                    Неска гледах доста "бусаджии"
                    Има.

                    Проблемът със софийските камери, както и с всякакви други, е системата за налагане на наказания. Трябва конкретен човек да види записа, който камерата е направила автоматично по някакъв приблизителен критерий, да ПРЕЦЕНИ дали има наистина нарушение, дали не е някой "важен" човек, дали номерът е правилно разпознат, а не на трактор от другия край на страната... място има и за корупция, и за мотаене.

                    ... и така, хората си получават честитки за преди половин година и повече. Ако получа такова, няма да имам никаква идея кой е карал тогава дръгела - аз ли, жената ли, дето непрекъснато си ги разменяме по целесъобразност, някой от колегите, за които моите коли имат статута на служебни или някой от безбройните приятели, на които давам назаем. Пък и системата е уязвима по правото "справедлив съд в разумен срок".

                    Коментар


                    • #11
                      До: камери в софия

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Има.

                      Проблемът със софийските камери, както и с всякакви други, е системата за налагане на наказания. Трябва конкретен човек да види записа, който камерата е направила автоматично по някакъв приблизителен критерий, да ПРЕЦЕНИ дали има наистина нарушение, дали не е някой "важен" човек, дали номерът е правилно разпознат, а не на трактор от другия край на страната... място има и за корупция, и за мотаене.

                      ... и така, хората си получават честитки за преди половин година и повече. Ако получа такова, няма да имам никаква идея кой е карал тогава дръгела - аз ли, жената ли, дето непрекъснато си ги разменяме по целесъобразност, някой от колегите, за които моите коли имат статута на служебни или някой от безбройните приятели, на които давам назаем. Пък и системата е уязвима по правото "справедлив съд в разумен срок".
                      е, при мен има система с пътни листове (както трябва да е) и като се получи честитка след половин година, се издирва човекът и се праща. проблемът при мен е, че човечката беше напуснала вече фирмата, добре, че излезе свястна и отиде да си понесе справедливото наказание. след този случай вече правим анекс към всички договори със спечифично упоменаване на този казус. за мен лошото е, че ако не намерят на кого на сложат наказанието (за да приключат преписката) ще го наложат на мен като управител на фирмата (направо си ми го казаха).

                      та някой получавал ли е честитка, че се е движил по трамвайните ленти на дондуков или че е продължил направо от лентата за завой наляво на ректората (при движение от попа към паметника левски) ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: камери в софия

                        На Цариградско посока Орлов Мост има камера с радар пада се 400-500 метра преди Орлов мост и внимавайте там ограничението е 80 аз минах с 70 и ме снима което значи че е нагласена на 50 км !
                        Лудак

                        Коментар


                        • #13
                          До: камери в софия

                          Трябва да има ограничение 50. Не си го видял. А камерата работи пробно и няма да имаш честитка.
                          Когато тръгне редовно, ще е настроена за най-малко 70. Иначе паметта и ще се задръства на всеки половин час...
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            До: камери в софия

                            Има там знак 50. На около 500м от кръстовището.

                            Коментар


                            • #15
                              До: камери в софия

                              Там има и "бус" лента и на нея също нямаш работа...ама тарикати бол, и може и това да се снима,
                              А лично аз си имам снимка от самото кръстовище (и акт) за единствения светофар за десен завой, надолу по канала когато всички други са ти "зелени", този е червен, но ако си в трафика и си мислиш за дневните проблеми не го забелязваш, първо го крие козирката на подлеза, после трафик, билбордове, пешеходци ...и получаваш снимка след шест месеца (че бях аз на волана си личеше съвсем ясно, ама кой беше до мен така и не разбрах, а и не си спомням), после си плащаш.....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X