Обява

Свий
Няма добавени обяви.

паркиране в тревни площи - глоба и акт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

    Здравейте колеги,акта за паркиране в тревните площи е......500 лева.Аз лично получих по пщата,след като ми беше вдигната колата с паяк доиде честитка че акта ми е 500 лева решено било на общински и край.....

    Коментар


    • #17
      До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

      То това че няма къде да се паркира на всички ни е ясно . Само униформенните господа не съ наясно . Това че закъсняваш за среща и се въртиш безмислено в търсене на място за паркиране из някакви претъпкани с коли улици, това никой не го интересува. Важното в случая е да ти бъдат вземати пари . Много хора са ме питали защо паркирваш тук ? На въпроса с въпрос . А къде да паркирам ? Моля покажете ми с пръст къде точно да паркирам . Незнам защо но след това хората винаги унемяват
      Та сега на твоя въпрос .
      Палиш си колата и си тръгваш .Разни хвърчащи листове хартия предполагам че не си забелязвал.... Продължаваш си по пътя .Все пак сме на работа. Ако много държат да плащаш някъква глоба за която ти едва ли знаеш ще се опитат да ти пратят бележка на адресът който живееш.Трябва да те открият лично и лично да ти я връчат, което е малко вероятно ......... като се има в предвид напрегнатото ни ежедневие . Но ако по някъква причина това се случи трябва да отидеш в полицията и да си вземеш наказателното постановление в което пише какви пари ти искат .Предполагам че тогава ти ще си силно възмотен от това че някой иска неправомерно пари от тебе и си подготвил жалба срешу това им решение . В нея описваш всичко както си е , без никакви овъртания и шмекерии . Признаваш си че това е твоята кола на това място (както добре се вижда на снимката) .и описваш защо твоята кола е паркирана там и по този начин ( тук трябва да посочиш конкретната причина ) Често в Задръстванията колите прегряват , моторите блокират , пушеци излизат от таблото и внезапно спират , и много други повреди се получават . Да не говорим за световъртежите който недай си боже някой получи внезапно ) . Даваш им жалбата и чакаш решение . Актът се издава от полицията и с тази твоя жалба чакаш някой полицай да я удоволетвори. Ако и там не стане отиваш и си ги съдиш директно в съдът. Ака имаш и свидетел да потвърди думите ти печелиш делото почти сигурно.
      И сега равносметката 100кг . нерви , давал си обеснение в полицията и в съдът и то като престъпник , докато си трошиш нервие с някакви комунистически настроени хора естествено не ходиш на работа и това няма никой да ти го плати .цялата тази процедура трае не по малко от половин година .В съда трябва да влезеш с адвокат иначе те гледат гадно (там са по големи комунисти и от полицията) . Съответно и тои ще вземе някои лев . При спечелване на делото трябва да ти заплатят всички направени от тебе разходи . Но и за това ще трябва да почакаш.
      Втория вариант отиваш и си плащаш .
      Аз лично карам по първия начин . За мене времето и нервите са без значение . Важен е резултатът. Отстояваите си правата !!!!!!!
      Успех

      Коментар


      • #18
        До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

        уфффф. де го чукаш, де се пука

        на всички моралисти и на тея дет си мислят, че съм дошъл от село да им осирам градинките, ще им кажа......................

        въпроса е:

        поражда ли някакво последствие хвърчащ лист хартия,наречен протокол, пъхнат под чистачката (който аз не съм намерил) или не?

        според познат юрист - не! ако някой има обосновано мнение че е да, да казва!
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

          ННННЕЕЕЕЕЕЕЕ ПЛАЩАЙ !!!!!

          Твоят случай ми напомня студентските години, които прекарах в пътувания от Надежда до Факултета по математика и информатика без да плащам и стотинка за градски транспорт...
          Трикът е следния: Имаш акт от страна на общината - ОК!. Но не ти е въчен лично... Ако по някакъв начин успеят да ти го връчат, то този акт ще е от регионална община на София ( с подпис и печат на регионалния кмет, а не на Фандъкова ). След като го получиш, задължително пишеш опровержение до кмета на София и пишеш всичко, за което се сетиш... До месец получаваш отговор с подкана да си платиш, заплахи и т.н. На това обяснение пишеш отново опровержение от твоя страна, че не си съгласен с глобата и искаш случаят да се разгледа в СГС ( важно е да упоменеш съда във възражението ). След като общината има две възражения и искане от твоя страна да се разгледа случая в районния съд нямат право да ти наложат акт, а трябва да се съдите Имам над 20-25 акта от проверяващи в Градския транспорт, община и т.н., но кръв повръщам пари на държавата не давам ( достатъчни са им тези от данъците, които плащам ). Колкото и да е закъсала общината не вярвам някой да тръгне да те съди ...
          Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

          Коментар


          • #20
            До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            уфффф. де го чукаш, де се пука

            на всички моралисти и на тея дет си мислят, че съм дошъл от село да им осирам градинките, ще им кажа......................

            въпроса е:

            поражда ли някакво последствие хвърчащ лист хартия,наречен протокол, пъхнат под чистачката (който аз не съм намерил) или не?

            според познат юрист - не! ако някой има обосновано мнение че е да, да казва!
            Tи сам си го каза,хвърчащ лист.Хвръкнал е и толкова...Да си се подписал на ,,получил''
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #21
              До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

              Относно плащането на глобата: до колкото знам,си плащаш в общината,като отидеш да си платиш данъка на колата примерно.
              А това,че не си намерил листче....Не забравяйте,че инспекторите ходят с цифрови апаратчета и правят по няколко снимки.Друг е въпроса,че може човек да се заяде,че е имало фотошопска намеса примерно и че тая кола,не е оная

              И принципно,не е правилно да се паркира в градинките или тревните площи.
              Както казах преди,възражение нямах.Защото не бях прав, независимо от обстоятелствата.
              Пътят е целта.

              Коментар


              • #22
                До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                И принципно,не е правилно да се паркира в градинките или тревните площи.
                Както казах преди,възражение нямах.Защото не бях прав, независимо от обстоятелствата.
                Ама така като гледам тука хората не ги интересува, че са нарушители, важното е метър да се мине с глобата. И като разберем как да минем метър вече другият път като нарушим правилата ще сме спокойни, че пак ще минем метър. Всеки иска от държавата ама никой не дава. Не става така май!

                Коментар


                • #23
                  До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                  Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                  Всеки иска от държавата ама никой не дава. Не става така май!
                  Аз първо давам- давам си парите за данъци! А после искам- искам щом ми прибират парите да ми осигурят място за паркиране!

                  Идеята на куп умни глави, че като се построят няколко лъча на метрото ще се разтовари ужасния трафик май нещо издиша.Посочете ми една метростанция която има достатъчно парко места в прилежащата територия.Посочете ми един пракинг(без т.н."наказателни паркинги") който е изграден от общината за последните години.
                  И като последен пример ми посочете една нова сграда която не си е получила разрешителните за ползване защото инвеститора е "пропуснал" да изгради проектираните първоначално прилежащи парко места?
                  И в края на краищата сериозно се замислям има ли смисъл да продължавам да си плащам данъка?
                  Какво получавам в замяна?

                  А ако някой ми пъхне под чистачките хвърчащо листче с надпис "Глоба" това си е негов проблем-да ме открие и да си вземе парите, (ако може де)
                  [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
                  JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

                  Коментар


                  • #24
                    До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                    Първоначално публикуван от Tiger-D Преглед на мнение
                    И като последен пример ми посочете една нова сграда която не си е получила разрешителните за ползване защото инвеститора е "пропуснал" да изгради проектираните първоначално прилежащи парко места?
                    Паркоместата си ги изграждат. Проблемът е, че хората не са задължени да ги купуват!

                    Коментар


                    • #25
                      До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                      Ех, абе човек, някой прекрасен ден ще отидеш да вадиш удостоверение за липса на задължения, и когото най много ти трябва това да стане бързо, ще лъснеш с едни 50 лева:
                      избор 1:
                      Вдигаш лют панаир и те отпращат да си платиш задължението, а ти си пропуснал всички срокове за обжалване с пасивно съгласие и бля бля глупости.Система, ходи се бори.
                      избор 2:
                      Плащаш, защото причината и целта далеч надхвърлят 50лв.
                      ....безплатен обяд няма, всеки си плаща за гяволията..
                      Последно редактирано от Ясен; 19-03-10, 18:55.
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #26
                        До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                        Да бе бате , ама не съм съгласен да давам пари във вид на данъци а на отсрешната страна нищо. И понеже чух разни съвети от рода на плати си глобата и толкова ,да попитам . Като си платя глобата , къде ми отиват парите ? Докато не намеря отговор на този въпрос ще си ходя на съд .

                        Коментар


                        • #27
                          До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                          Повечето са ходили поне до Австрия.Там покрай пътя камък няма, даже и да ти потрябва.И до де око ти види зелено.Това не в градовете само,а и извън.Идеята е, че зелените площи са ясно различими и сърце не ти дава да ги газиш,ако ги сгазиш все пак, джоба не ти го побира ,в следствие на предните пък, ум не ти позволява да си помислиш подобна волност.И какво -нищо ново (перифразирано):-Ние си мислим как да спестим от глоби,те си мислят как да източат от бюджета.....Накрая какво се получава-нито парко места,нито зелени площи.

                          Бих се пошегувал така:
                          Имам апел към власт имащите:-Дайте да не се дебнем -на вас данъците ви стигат, не ни глобявайте и ние ще си траем, че нищо не правите.
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • #28
                            До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                            това са тревните площи.............
                            Прикачени файлове
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                              ..... а сега ги попитай за престой върху бунище, колко им дължиш
                              Последно редактирано от Ico_Ns; 19-03-10, 18:47.
                              Око за око и светът ще ослепее

                              Коментар


                              • #30
                                До: паркиране в тревни площи - глоба и акт

                                Роден съм в София, в стара махала с малки къщи и тесни улици, където от утро до вечер "ритахме топка", и имаше 2 коли (едната - с 3 колела). Сега къщите ги няма, колите са повече от децата, а улиците са наполовина по-тесни, заради паркираните коли. Защо??? - заради "архитекти", дошли тука кой-знае от кое село, където павирани улици няма, каруците си паркират в дворовете, мера - колкото щеш...а професионално правят вертикалната планировка на европейска столица, без да проучат и съобразят бъдещите тенденции и добрите европейски практики в това направление! Много ще изригнат против това мнение... но моите аргументи са : жилищните комплекси, построени през последния половин век (след 1960) на празни терени (напр. Хиподрума, където татко на младини е яздил коне), Младост (където съм ходил на лов) и Люлин (направен, за да се види, че и на запад се живее зле) нямат постатъчно широки пътища/алеи и сътветни паркинги, а и малкото направени градинки са утъпкани от гуми... Понеже от вайкане, кавги и безсмислени спорове полза няма, предлагам, където е възможно, т.н. "тревни площи", вече превърнати в нерегламентирани паркинги (от зор, а не за кеф), да се покрият от съответните общини (за сметка на данъците от колите ни) с т.н. паркинг-плочи (напр. 40х60 см с ромбични отвори). Така градинките няма да се превръщат в калища и тревата ще радва погледа ни. Затова нека всеки, за когото решението на този проблем е важно, да настоява пред съответния кмет.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X