Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възраждат армейска легенда: УАЗката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

    Между другото колегата R VARDAROV с ГАЗ-69 вече няколко пъти предлага на някои колеги тук от Форума разходка и тестване на машините,но те нещо все се дърпат.Явно не им стиска да примерят сили,а иначе пишат много смели приказки,но в писането няма нищо мъжко.Като цяло имам някакви наблюдения върху проходимостта на УАЗ-469 и ГАЗ-69 и честно казано тя е на доста високо ниво,даже и в стандартен вид.Затова,че колегите с новите джипки нека не се заблуждават,че са си купили нещо истинско-просто вече истински джипове почти не се произвеждат.Реалността е такава-със много копчалъци вътре в купето,климатроник и смешен клиренс от порядъка на 19-20см. може да стигнеш само до кафето.На истинските въпроси обаче отговарят именно ГАЗ,УАЗ,Дифендър,някое старо Г и някоя дърта Тойота.Всичко останало е таш..к работа.

    Коментар


    • #47
      До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

      Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
      Реалността е такава-със много копчалъци вътре в купето,климатроник и смешен клиренс от порядъка на 19-20см.
      Колко е клиренса на УАЗ/ГАЗ с нормални мостове и стандартни гуми?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Колко е клиренса на УАЗ/ГАЗ с нормални мостове и стандартни гуми?
        Спарки, пропускаш легендарния режещ диф.

        Коментар


        • #49
          До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Спарки, пропускаш легендарния режещ диф.
          И камъни ли реже?

          Наистина не знам колко беше. Питам.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

            УАЗ-469 със стандартни мостове и гуми Я-192 точно 230мм.С Я-245 220мм.С редукторни-военни мостове 300мм.ГАЗ-69 210мм. също със стандартни гуми 6.50-16".

            Коментар


            • #51
              До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

              Винаги съм намирал споровете за вкусове като едни от най-безсмислените. Също като да седнем да спорим кой-цвят е по-хубав - жълт или зелен например.

              Всеки има право на вкус и всеки има различна причина да харесва или не някакви джипове в случая.

              Аз имам уазка и винаги съм искал да имам точно уазка, точно защото в нея има романтика, "носталгия" по духа на онова време. Пък и понеже аз и моите приятели нямаме много опит и познания в техниката, решихме да е точно УАЗ - простичко, на санитарния минимум... пък и защото изглежда много добре...

              Ама моя вкус не значи, че ще скоча ей сега да се смея на хората с ТЛК, Г-клас или каквото да било.... всички тея джипки са страхотни, щом правят хората щастливи. По-скоро бих обменил опит с някой който не е 'на нож' с другите марки... нали това е целта на форумите
              Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

              UaZ 469B

              Коментар


              • #52
                До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                ...някое старо Г ...


                Сега остава да посочиш разликата между старо и ново "Г", особено тази, която прави старото по-проходимо /защото така разбирам писаното от теб/. Дори "463" е със три блокируеми диференциала - постоянно 4Х4.
                Аз бих могъл да посоча един фактор, но той е твърде относителен, а и ще изчакам теб...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #53
                  До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                  Твърдението, че е "остарял" е вярно. Модерните колици ако не са с въздушни възглавници, пружини за каталпултиране под седалките, няколко телевизионни екрана по покрива зад седалките и багажника, всичко електронно командвано, кафеварка, нитро и други "екстри", то те определено влизат в категория "морално остарял".

                  Така впрочем е с всичко. Обикновените телефони с жица са определено морално остаряли. Е вярно, работят - вършат чудесна работа, но къде-къде по-готино е да приемаш обаждания в офиса си в кенефа или кухнята, вместо да си седиш на скучното работно място.

                  Дрехите - кое момиче ще ти носи клинове, вълнени чорапи, палта и други груби дрехи през зимата. Те да не са баби? Ако ще -20 да е - с късата пола и мрежестия чорапогащник. Е вече има всякакви материи - пола до над дупката на дупето, но с реотан и загрява цялото тяло. Това е модерно. Другото, старото - то е "остаряло" и "демоде".

                  Защо толкова хейтъри има и защо толкова глупости се говорят? Естествено, че един, както го нарекохте, "кукурузер" е "по-модерен", а една УАЗ-ка ще е "морално остаряла". Е и? Върши ли работа? Върши и то повече от чудесна. Фактът, че е "морално остаряла" пък я прави евтина. Е, евтиното и стремежа да се направи колкото се може по-евтино, пък е стигнало до крайност - чупи се. Е какво като се чупи - взимаш парче тел и голям съветник (чук) и се оправя. Не ти трябват електронни платки, не ти се разваля кафеварката (защото няма) и най-важното - не ти пука въобще като се счупи.

                  Добре го казахте клишето по-горе, но никой не го чу - "за всеки влак си има пътници". Едни искат новите полички с реотанче. други искат да са свръх мобилни и да говорят по GSM докато карат, спортуват, почиват, спят... Трети искат hi-tec автомобили, които изкарват по 1 милион километра без ремонт. Четвърти не искат да дават грешни пари за такива глезотийки и предпочитат да си карат "буханката".

                  И в това няма нищо лошо. Поне в другите държави. Тук обаче човека с hi-tec автомобила се подиграва на този с буханката. Този с буханката пък си мери проходимостта с първия. Този с GSM-а се подиграва на приятелките на майка си, че още говорят по телефона. Те пък го одумват за това, че непрекъснато нещо му вибрира до уя в джоба на панталона.

                  Няма ли да се намери поне една мъничка тема, по която българите ще спрат да гледат само своята паничка с боб и ще признаят, че и лещата също може да бъде вкусна?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                    Малко статистика (лична).
                    7 години карах УАЗ 469. Между 1500-2500 км./месец. 80% от времето - по черно. 120 км. по черно са ми около 6 часа каране. Такава ми е работата. Около 500-700 лева годишно за ремонт и части.
                    Малко сметки.
                    Вземаме от едната страна УАЗ-ът, от друга - който и да е друг "джип". За една година, 25 000км., сходни условия на експлоатация, примерно.
                    Сумираме разходите за първоначалната инвестиция, данъци, застраховки, разход на гориво и др. консумативи, разходи за ремонти и техническо обслужване. Правим цена на километър.
                    "Е, нема таково жувотно", както е казъл шопът.
                    Това е. Простичка сметка. Разликата е в пъти. За това се карат и ще се карат.

                    Малко лирични отклонения..
                    "Ицо" го взехме от военните за 500 лв. "Ицо", щото беше на Христова възраст - 33г. Малко първоначален ремонт и притягане на гайките... За 2 години смяна на заден диференциал и лоена набивка. Това му бяха "сериозните" ремонти. Тон и половина жълъд в чували и 12 циганина изкарах от най-голямата кал.... Демек, не е жален. Нема таково жувотно.
                    За сведение, хайлукса строши полуоска на 3000 км, при това - пазен и каран при по-леки условия... Какво, като е гаранционен... Колко време отнема ремонта на гаранционния.. и си без кола... Хънтъра (и той чисто нов) му се наложи нова скоростна кутия още първата година... да не говорим за пластмасите, дето изпадаха още първия месец... и годишно поне месец е "в бокса".
                    От 5 години лашкам ниви при същите условия... е, почти, не смея да се навирам с тях там, дето въобще не се замислях с УАЗ-ките. Върнах се на карбураторна, щото като се скапе инжектопляктора и сухаш дупата. Тъй и не ги залюбих... Оставяли са ме в гората.
                    За 7 години с УАЗ-овете веднъж са ме дърпали... 5 метра, да изляза от батака. Трактор с двойно. Излизал съм сам. И съм се прибирал на ход винаги. Дори и след като един малоумник се навря под моне с едно Ситроенче, че даже успя да ми посуче рамата. Той оживя, но бог да прости Ситроенчето...
                    Стига сте разправяли, колко ненадеждни са УАЗ-ките. Малко поддръжка, правилно задволанно устройство и няма ядове. Нивите се чупят толкова, защото в тях са вложени серийни части от леки автомобили. УАЗ-ките са ПРЕОРАЗМЕРЕНИ защото са мислени за военни цели. Е, при добро желание може да се счупи всичко... Малко акъл и нямаш ядове.
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                      Ей това УАЗ е голяма работа, я гледайте каква тема стана, от къде тръгна, къде стигна.

                      Сега и аз да си кажа защо карам уаз, карам го предимно по горите, за асвалт си имам VW, еми карам го защото с мойте доходи немога да си позволя ДЖИП за 20-50000 лв. да го подържам и то само за кеф.

                      УАЗкато цена качество за мен е най-приемливия вариянт за момента. Като уцеля от тотото 6 числа задължително го сменям с тойота но дотогава УАЗ.


                      Към Ясен отдолу: Вярваш ли, че ще се стигне до консенсус БЕЗ ВЪНШНА НАМЕСА относно такава велика машина като УАЗ?
                      Последно редактирано от kra_kra; 21-03-10, 15:12.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #56
                        До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                        Сами ли ще спрете или аз да заключа темата?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                          Чакай бре, какво и е на темата, остави си я така.
                          По темата: Някой е направил поръчка за ефтинка джипка и завода я е приел, щото това са си кинти, журналюга разбрал и ни метна в тиквите с "възраждане"то. А ние се метнахме със за и против. Хората казаха, няма такова друго на тази цена. Всико е в подписа ми.
                          Последно редактирано от Джамбазов; 21-03-10, 16:43.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Сами ли ще спрете или аз да заключа темата?

                            Точно в настоящия случай - дали пък няма да се попрестараеш!?
                            Къде разговора излезе от добрия тон?
                            Май точно сега назрява момента да се заговори със конкретни доводи и примери /мнението на gadeff да кажем/ - не ни лишавай от възможността да ги чуем.

                            Пък и мача се играе при домакинство на УАЗ-аджиите, няма нужда съдията да им бута рамо...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              Чакай бре, какво и е на темата, остави си я така.
                              По темата: Някой е направил поръчка за ефтинка джипка и заводя я е приел, щото това са си кинти, журналюга разбрал и ни метна в тиквите с "възраждане"то. А ние се метнахме със за и против. Хората казаха, няма такова друго на тази цена. Всико е в подписа ми.
                              Ето, не мисля само аз така! Дори във същата минута.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Възраждат армейска легенда: УАЗката

                                [QUOTE=davc;1092614]Стига с тези легенди за евтиния УАЗ, това не е вярно, дори напротив, това е един доста скъп и особено тежък за поддръжка автомобил!
                                Евтини са 20-30-40 годишните уазки, продавани /след като са бракувани/ на военните /и на други ведомства/ търгове, на цената на вложените в тях материали, като вторични суровини. Това всъщност са 99% от циркулиращите в населението такива автомобили. Също така, евтина е само тяхната поддръжка, защото се осъществява с демонтирани части, елементи, възли и агрегати от окончателно спрели да се движат други уазки, от самите собственици, които не си калкулират нито вложения труд, нито загубеното време.
                                Цената на УАЗ, моделите до Симбир и Патриот /тези са още по-скъпи/ в магазина /докато можеха да се регистрират нововнесени/ последно беше в порядъка на 25 000/двадесет и пет хиляди лева/, което за този автомобил е баснословна сума, крайно несъвместима с пазарната им оценка. За справка - опитите на един участник в портала да продаде почти новия си УАЗ на костуема цена, продължиха дълго време, през което той свали цената почти до една трета от първоначалната и въпреки това не достигна реалната и пазарна оценка - сделка нямаше!
                                Тук има участник, който може да даде от първа ръка информация и статистика за реалните продажби на нови такива автомобили - цифрите са несравними с други марки.



                                Колега да разбирам ли че биеш по мойта градина.
                                Или не.
                                Нито защивам позицията на едната страна в спора нито в клоня към някаква крайна позиция.

                                И пак повтарям темата обявена в начало е съмсем друга.
                                Споровете са безсмислени.

                                Та на въпроса - ако няма държавата средства защо трябва по престъпен начин да съсипе своята собственност.
                                Затова дадох пример с Финландската армия и с Чехите.

                                Относно статистиката - http://www.svab.bg/Frame_BG/Index.htm

                                Тука всеки да си прави изводи. Имайте в предвид че информацията не е пълна но дава някаква представа. Но средно автомобили УАЗ са се продавали около 300 бр. на година.
                                only 4 x 4,sim AWD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X