Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верига на паджеро 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Верига на паджеро 3

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Вижда ми се малко вероятно в тези 5-6 месеца да се разтегне веригата толкова, че да загуби центровка
    Затова ти препоръчвам да смениш още веднъж горивен филтър, а също и прословутия семеринг на помпата (има теми тук за него). Веригата лесно се проверява в сервиз дали е разтегната над нормата.
    Паджеровод, попитах за този семеринг, струвал 7-8 лева, а пък дизелиста ми вика, че смяната била сложна - дали е този семеринг? /не успях да го открия по форумите/
    От въпросите ми личи, че нищо не разбирам, а не ми се ще да отида някъде и да ме уредят с други проблеми.
    Може ли да препоръчате някой проверен сервиз.
    Мерси!

    Коментар


    • #17
      До: Верига на паджеро 3

      Виж ТАЗИ тема. Ама на мен ми го ремонтираха в сервиз BOSCH до Технотест за около 130лв.
      П.С. Между другото там ще ти направят и добра диагностика.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        До: Верига на паджеро 3

        Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
        Колега Manoel, чува ли се едно странно чукане от двигателя когато е на празен ход и като подадеш газ да изчезва?
        Да чука кто клапанче,и след като подам газ като че ли се губи,това признак за веригата ли е?

        Коментар


        • #19
          До: Верига на паджеро 3

          Първоначално публикуван от Manoel Преглед на мнение
          ?
          мда, но може и обтегач да е .
          Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

          Коментар


          • #20
            До: Верига на паджеро 3

            Разбрах че на този модел,клапаните на 30 000 трябва да се регулират,това може ли клапанче да е,както и да е решил съм ще сменям веригата,ама то един филм сега,имало 4 успокоителя,2 зъбни колела,2 обтегача и веригата и сега търся сервиз на които да се доверя че не е маитап работата,ако знаете такав във Варна казваите?

            Коментар


            • #21
              До: Верига на паджеро 3

              Виждам, че те е притеснила тази верига много. Сервиз и да знаят хората няма да ти кажат тук, защото се приема за непозволена реклама. Просто намери някой да ти направи проверката на картинката долу и ще се успокоиш.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #22
                До: Верига на паджеро 3

                Колега, щом си решил да сменяш, разрови в ебай, на първо четене излезе това - http://cgi.ebay.co.uk/SHOGUN-PAJERO-...item334b61ff6e - с транспорта ще ти излезе към 500лв.
                Внимавай само да не поръчаш различна.
                Land Rover Discovery TD5

                Коментар


                • #23
                  До: Верига на паджеро 3

                  Здравйте!Мисля че се видях с колегата от Варна и искам да продължа тази тема... Картинката с проверката на веригата е добра , но се прави при "сложната процедура" Аз така я наричам защото се маха всичко от предна страна на двигателя и се отваря отпред капака на целия отсек на веригата.Някои за по лесно дори махат и ламаринения капак на двигателя! В БС казват че е добре да се смени всичко около 90-100000 км! Не знам защо!Може би при тежки експлоатационни условия...НО има един сервизен бюлетин с номер MSB-00E11-002 в който "сложната процедура" е зачеркната и е представена "леката процедура" по смяна само на верига и нищо друго.Препоръчително е да се извърши при нормални условия на каране на 160000 км.Моя случай е такъв-веригата не трака и няма проблеми с центровката, но понеже наистина е напрегната част за сигурност е добре да се направи тази лека процедура.Всеки който е имал по мощен мотор е наясно колко малко се разтяга качествена верига и как се къса ако не я смениш на време.Та така описаната кратка процедура изисква специален инструмент:MHO63566 и кит с верига МЕ190552/за 4М41 двигател/.Ако някой може да каже къде се први тази процедура и от къде де се купи този кит с верига ще е много полезно.Ще поясня че става въпрос за верига която се продава отворена с временно звено.Откача се старата верига като се отваря само капака на клапаните и на мястото на старата верига с помощта на отвореното звено се изтегля новата верига.Отпред се маха само перката на радиатора за да може да се върти ръчно коляновия вал.Просто, бързо и ефективно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Верига на паджеро 3

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Вижда ми се малко вероятно в тези 5-6 месеца да се разтегне веригата толкова, че да загуби центровка
                    Затова ти препоръчвам да смениш още веднъж горивен филтър, а също и прословутия семеринг на помпата (има теми тук за него). Веригата лесно се проверява в сервиз дали е разтегната над нормата.
                    Разминах се с профилактика на помпата, вкл. и семеринга. После я центроваха и сега разбирам какво е 2.8!! Джипа направо лети, не стъпва! Досега явно съм го бутал??
                    Благодаря на всички за съветите! Добре че не се метнах да правя верига.
                    Айде до скоро! Аз отлитам...........
                    Последно редактирано от Паджеровод; 16-04-10, 17:35.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X