Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варианти за ниско бюджетен джип ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Варианти за ниско бюджетен джип ?

    Привет колеги, нов съм във форума, прочетох важните статии които трябваше, но все пак остава основния ми въпрос, а именно- какъв джип мога да закупя за около 3-3500 лева ? Насочил съм се главно към Нива, Фероза или Витара, колата ще се ползва за ежедневието( по асвалт ) градско и извън, и за леки офроуд забежки през уикендите. Повтарям, лек офроуд, понеже съм наясно че с малко пари не може да се постигне нещо велико. Моля за мнения от всички които считат, че имат какво да кажат тук Да се вземе под внимание, че някои доработки мога да направя сам. Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат със съвети и препоръки Поздрави на всички.

  • #2
    До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

    Помисли евентуално и за Самурай, УАЗ, а защо не и Панда? Струва ми се, че с този предварителен бюджет би трябвало да се подготвиш психически ( а за съжаление и финансово... ) за евентуални харчове след покупката за оправяне на неприятни изненади по возилото! Ако си конкретизираш повече изискванията ще получиш евентуално повече препоръки от колегите! Успех с покупката!
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

      Благодаря колега, ще конкретизирам. Значи идеята ми е да взема сравнително проходим автомобил, който да ползвам и за градско каране, тъй като не мога да си позволя да имам 2 коли. Бюджета не е точен, но се върти около тази сума, но може и малко повече да кажем до към 4500 макс. Желая автомобил евтин за подръжка, не е важно да има екстри, просто да мога през уикендите да се разхождам из гората Това е

      Коментар


      • #4
        До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

        Колега вземи си Самурай.За гората е просто невероятен.Поддръжка много евтина.За града е малко кофти но няма две добри.

        Коментар


        • #5
          До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

          Помисли дали да не извадиш от списъка Ферозата, ниска цена за купуване и скъпи части при обслужване и ремонти.

          Коментар


          • #6
            До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

            Мисля,че темата е обсъждана доста.Моите 5ст:
            Нива: + Най-евтина подръжка.Фул тайм.
            - Доста нескопосана направия.Некачествени материяли.Никакви екстри.Много шумна,вой отвсякъде.Единствения без рама от изброените.
            Витара: + Има и дълга база,4 врати.Сравнително евтина подръжка.Има части.Здрава.Възможност за доста екстри-Клима,кожа,ел пакет,абс,айрбаг и т.н.(при малко напън от твоя страна и десен волан).Изключително удачна за града и калта .Евентуално ЛСД отзад.
            - При по-старите екземпляри,доста ръжда.При по-едри хора тясна.При неподготвени и жени,малко трудно правилно боравене с 4х4.Впредвид хъбове,автоматични или ръчни и неправилно използване на 4х4,заради парт-тайма.
            Самурай: + Изключително елементарна направия,много здрав.Много проходим.
            - Тясен,няма екстри.Не става за семеен автомобил.Твърда возия,ниска скорост.
            Фероза: + и - като на Витара,с изключение на дългата база,по-трудно намиращи се части.По-малко екстри.
            УАЗ: + Военна машина
            -Изключително непрегоден за ежедневно каране в града.
            Поздрави!
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #7
              До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

              Първоначално публикуван от Fungun Преглед на мнение
              Помисли дали да не извадиш от списъка Ферозата, ниска цена за купуване и скъпи части при обслужване и ремонти.
              И защо?!
              Между изброените (Нива , Витара , Фероза , Самурай и Уаз) , Ферозата и Витарата са най- добрия избор за конкретните изисквания.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                Витара.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                  Ако се напънеш още малко, може да ти дам моята Витара.
                  Обади ми се на 0897808254, да я видиш ако искаш.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                    Иване, благодаря за предложението, ще ти звънна тези дни като почивам, благодаря и на другите колеги, които дадоха мнение. Не съм решил все още, ще мисля, но гледам лично за Варна доста карат Ниви, знам че са евтини и доста некачествени, но все пак няма да ползвам колата за някакви рекорди. С Витарата не съм наясно изобщо, сега ще чета за нея и ще мисля, ако някой има още какво да каже, моля да заповяда

                    Коментар


                    • #11
                      До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                      И аз съм за Витара
                      Самурая е по-добър за оф...,но за асвалт е ох....
                      няма начин да няма начин
                      http://album.bg/offroad_
                      0878 613 163

                      Коментар


                      • #12
                        До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                        Измежду изброените марки коя... Ами тая дето е в най - добро техн. състояние сякаш... знам ли... По-добре ли е одрънкана изгнила Витара срещу запазена Нива?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                          Хвърли едно око, пък кой знае...
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=83778
                          Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                          ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                            Може и тука да поразглегаш
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=89179
                            Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

                            Коментар


                            • #15
                              До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                              Първоначално публикуван от Kingsize Преглед на мнение
                              Благодаря колега, ще конкретизирам. Значи идеята ми е да взема сравнително проходим автомобил, който да ползвам и за градско каране, тъй като не мога да си позволя да имам 2 коли. Бюджета не е точен, но се върти около тази сума, но може и малко повече да кажем до към 4500 макс. Желая автомобил евтин за подръжка, не е важно да има екстри, просто да мога през уикендите да се разхождам из гората Това е
                              Огледай се наоколо - МВР , Горското , ХЕИто , Напоителни системи , Електро дружествата и още много други фирми с какви коли са ?
                              Вероятно знаят защо са с тази марка .
                              Е , според мен - това е колата за теб ! Нива запазена .
                              Само да кажа минуса на Нивата - не очаквай високи скорости . Кара се до 110- 120 максимум ( поне за тези пари говоря) .
                              Останалото всичко е плюсове . Да не ги изброявам .
                              Ако се ориентираш към Нива - пробвай я дали вие раздатката и се ориентирай дали ти понася . Всичко друго се прави , но раздатката ако вие повече от нормалното - така ще си остане и след ремонт .
                              Понякога се бърка виенето от грайфера на гумите с раздатката .
                              Вземи един колега разбиращ .
                              Успех !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X