Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Варианти за ниско бюджетен джип ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

    И Самурай и Витара и Нива са добър избор, не робувай на марка и модел потърси и пробвай различните автомобили за да имаш база за сравнения. И най-важното за което аз не послушах колегите, не си давай всичките пари само за покупката и прехвърлянето, остави поне 1000 по-добре 2000лв за разходи след покупката. Като си купиш джип и започват едни мишки в главата, пружини, амортисьори, гуми, изнесени джанти, брони и ...................... до безкарай.

    Коментар


    • #32
      До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

      Харесвам японски автомобили ,но уважавам правото на избор на всеки!Смятам ,че Нивата е добър избор за ниско-бюджетен автомобил ,защото всичко като части е налично и поносимо като цена.Защото ако 'не уцели ' с Витарата или Диското ,може доста тежки рани да ближе.
      Нека автора прецени възможностите си и желанията според собствената си убеденост.Който иска да му помогне и е наблизо с подобен автомобил да го повози,да покарат,да побъбрят и така....

      Моята класация за такъв 'джип' е:
      -Паджеро
      -Диско
      -Витара
      -Нива
      -Фероза
      -други

      ПП Моля модераторите да разделят темата.В този си вид тя едва ли помага на автора.Стана ми интересно за гасненето на Нивата....то като махнем осветлението,тя има всичко ,на всичко 3 жици , 2 релета и един ключ.
      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

      Коментар


      • #33
        До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

        Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
        Хайде и аз да се включа като отсега обявявам, че съм пристрастен (както и повечето тук), но не смятам това за недостатък, а по-резервните части! .......стигат ли
        Хайде, някой да цитира подобни цени за друга марка! Дори за Нива, а не искам да сравнявам честотата на ремонтите на двете марки (извини ме, Венелине, но ти си имал Диско).....
        та, така...
        Ееее - пак ме вкарахте в моята слабост - Ленд Ровър . Мога само да кажа - това е джипа . И евтин , и евтина поддръжка и ходи където поискаш .
        Единствена слабост (не за мен , а за жената) - голям , габаритите . Само това .
        Но човека питаше за малък джип - за това дори не посмях да препоръчам Диско .
        Та - когато се говори за Диско или ЛР няма защо да се извиняваме .
        Само хубави думи . Поне от мен .
        Докато имах Диско ( 2 броя , осмаци ) не бях в този Форум и една пружина я търсих 2 седмици . Сега нещата са различни - вече видях доста по-големи възможности за части и доставки .
        Благодарение на ФОРУМА !
        За това мога само да кажа:
        Ако колегата не го притеснява големия размер - спокойно да включи Диското като вриант за нискобюджетен и евтина поддръжка.
        Както винаги се случва - когато човек попита вариантите са много .
        Хубава дискусия се получи .
        Последно редактирано от bgbul; 17-03-10, 19:25.

        Коментар


        • #34
          До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

          Аз пък си мисля , дали не може да се направи някаква анкета , в която всеки да подреди по предпочитание отделните марки. Тъй като всеки опит за такава класация е субективен , дори да предположим , че всеки сложи най-отгоре своята марка , все пак би се получила една обективна класация за предпочитанията поне в нашия Форум.
          Такава статистика би била от полза и на избиращите между различни марки и модели.
          Извинявам се за отклонението от темата
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #35
            До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

            Колега отиди на някоя разходка с някои и се качи на изброените джипове!След като се повозиш ще си прецениш сам.Аз съм малко пристрастен, но въпреки това бих взел УАЗ, обаче той не става за всеки ден...А колкото до вечните противници на Нивата-не си мислете, че като сте имали някакви бараки (с извинение) всички ниви са такива и нали знаете коя е най-хубавата кола-служебната (знаете защо).За виенето при еди какви си килиметри не е вярно-тя си вие без значение от скороста единствено гумите започват да вият при определени километри.Но като цена за подръжка няма спор, че тя е най-евтината, но за тези пари значи, че ще си взимаш на старо което вече си е на късмет.И все пак направи това което ти казах по-горе, защото няма да получиш отговор от съфорумниците, незнам колко си разглеждал форума, но може да си забелязал, че всички такива теми отиват на доказване на джипки или глупави спорове (то заглавие си води до това не казвам нищо лошо за форума или участниците .Просто става "кой от изброените е по-по-най".Затова и такива теми са безсмислени, всеки си има предпочитания и всеки джип си има + и -)

            Коментар


            • #36
              До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

              Прави сте, всеки си има предпочитания Та и аз да препоръчам "Джимни"-то. Здрав като "Самурай", но за разлика от него - тих, не друса и е идеална градска кола.
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #37
                До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                Сега конкретно по зададения въпрос-човека търси джип 4х4 от ниския клас,универсален за всеки ден с евтина подръжка.Доколкото разбирам на дълги разстояния НЕ споменава,че ще пътува.На тези условия отговарят като цяло Витара,Фероза и Нива.ВИТАРА-напоследък стана масов джип у нас и това е добре и за бъдещите собственици.Доказа се като здрава рамна джипка с вече леснонамираеми и нетолкова скъпи части.Разходът на гориво е повече от приемлив.Като недостатък за мен е стандартно малкия пътен просвет отпред-200мм.,който е недостатъчен за експлоатация в гората.ФЕРОЗА-също нелош вариант,но определено по-малко разпространен у нас.Някои по стари екземпляри са с доста изгнили шасита,има части,които определено са кът и се чака доста.Вътрешното пространство в купето е по-малко от Нива,Витара.Стандартния клиренс отпред е също недостатъчен-около 200мм. за експлоатация в гората.Разходът на гориво е нормален,съпоставим с този на Витара.Механиката е желязна!НИВА-предвид самоносещата конструкция автомобилът си заслужава,САМО ако не е тръгнало да гние купето.В стандартен вид,със стандартни гуми 175/80-16 е с най-голям пътен просвет отпред-240мм.Това плюс отличните ходове отзад го прави даже и в стандартен вид доста проходим.Фул-тайм задвижването с централен диференциал е главна причина за доброто му поведение по хлъзгавите,зимни настилки.Частите са най-леснонамираеми И ЕВТИНИ от всички модели и класове джипове-качеството им,обаче е много КОЛЕБЛИВО.Механиката е по-слаба от тази на Витара и Фероза и не издържа на издевателства и гуми над 28-29 инча.Разходът на гориво е по-висок,главно заради фул-тайма.Моторите са надеждни и непретенциозни към масла.Джипът е достатъчно проходим и евтин за подръжка,но в никакъв случай НЕ става за хард изпълнения.Подходящ е за спокойни хора,привърженици на по-софт разходки в гората,перфектен за рибари и ловци с по-тънък джоб.П.П.-нещата,които съм писал се отнасят за машини в заводски вид,т.е. стандартна Витара,Фероза и Нива-Да не се започне сега с пубертетски изблици от рода-"Ма тя мойта Фероза знаеш ли колко е по-висока отпред от твойта Нива и т.н.?"
                Последно редактирано от Янко Желязков; 18-03-10, 12:16.

                Коментар


                • #38
                  До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                  Първоначално публикуван от Kingsize Преглед на мнение
                  ... Не съм решил все още, ще мисля, но гледам лично за Варна доста карат Ниви, знам че са евтини и доста некачествени, но все пак няма да ползвам колата за някакви рекорди...
                  Карах една година чисто нова, служебна НИВА, наистина минава на много места без да се замисли, но е изключително шумна - табло, седлаки и кори скърцат и тропат, двигател и раздатка бучат и заглушават дори CD плеъра, гори като ламя в града - 14/100 безнин ги няма за нищо.Повече от 110 км/ч не можа да вдигне на магистралата, като разхода не знам докъде стигна...
                  Това е единствения по-малък джип, който съм карал, другото всичко е над твоя "клас за избор" и мнение не мога да дам.
                  Имам приятел с Фероза - пътува всеки ден по 20 км междуградско, 10-ина км в града, през уикенда има работа по нивите и гората (естествено без се заиграва в офф-изпълнения) - засега (1 година) е доволен много.Преди Ферозата караше Нива, оплакванията му бяха същите като моите.
                  Дано съм ти бил полезен с малкото инфо.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                    Колега виждам,че си изключил Исузуто като вариант,но незнам защо не го включиш и него.За мен са доста здрави и не-скъпи за подръжка.Погледни темите във форума и ще видиш,че за Исузуто има само четири страници с проблеми от 2005г до сега.
                    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                    Коментар


                    • #40
                      До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                      Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                      Исузуто има само четири страници с проблеми от 2005г до сега.
                      Много хитро
                      Колко Исузу има в България?

                      Коментар


                      • #41
                        До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                        Добре де и аз се посмях на твойта забележка.Имах предвид Isuzu Trooper до 95г.Поне това влиза в ценовата му листа.Идеален за града, и за в гората.
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #42
                          До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                          Не бях се замислял за Исузу-то изобщо, благодаря, сега ще разгледам какво пише из форума за него

                          Коментар


                          • #43
                            До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                            Колко Исуза има ? Ми доста ........И цените им са повече от скромни .
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • #44
                              До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                              И рамите им са повече от изгнили. Всеобща болест на джипките, но Исузо сякаш водят класацията.
                              И още нещо забелязах. Повечето, които се продават, са много отдавна в България и са доста побългарявани. Което за мен е голям минус. Мине ли през "майстор", после никой не може да я оправи.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Варианти за ниско бюджетен джип ?

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                И рамите им са повече от изгнили. Всеобща болест на джипките, но Исузо сякаш водят класацията.
                                И още нещо забелязах. Повечето, които се продават, са много отдавна в България и са доста побългарявани. Което за мен е голям минус. Мине ли през "майстор", после никой не може да я оправи.
                                Има и с поцинковани рами.
                                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X