Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ново колело, за луда глава !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвет за ново колело , за луда глава !

    http://bike.escadra.bg/?go=home&p=detail&productId=395 за спринт блоцкхеад нещо ме съмнява тая дупка в рамката (уж да е по-здрав). А всъщност спринт какво производство са? Аз точно този техен модел не съм го и чувал но все пак Scott си е марка и не знам...

    Коментар


    • #92
      От: Съвет за ново колело , за луда глава !

      Спринт ли?
      Ми имат едно малко цехче в Пловдив, накрая на града

      Коментар


      • #93
        От: Съвет за ново колело , за луда глава !

        Първоначално публикуван от hakera1980 Преглед на мнение
        Под dh имам предвид dh на витоша, нищо повече и то едва след като сложа дуро иначе с комплектовката не вярвам да имам проблем тъй като за мен най-важна е рамката другото с годините ще се надгражда постепенно, но все още не съм го купил и приемам всякакви съвети!

        P.S. благодаря за бързите отговори!
        Не става за даун хил! Дори в Южния парк!
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #94
          От: Съвет за ново колело , за луда глава !

          ами кой е по-добрият вариант? Моля да не е над 650 лева!

          Коментар


          • #95
            От: Съвет за ново колело , за луда глава !

            Първоначално публикуван от hakera1980 Преглед на мнение
            Под dh имам предвид dh на витоша, нищо повече и то едва след като сложа дуро иначе с комплектовката не вярвам да имам проблем тъй като за мен най-важна е рамката другото с годините ще се надгражда постепенно, но все още не съм го купил и приемам всякакви съвети!

            P.S. благодаря за бързите отговори!
            Защо си мислиш че дх на Витоша е нещо леко?

            Коментар


            • #96
              От: Съвет за ново колело , за луда глава !

              Здравейте!..Преди десетина години ми откраднаха байка(разбиха ми апартамента специално за него)...Решил съм отново да подкарам,четох доста в нета,но за тези години доста са се променили нещата.Мислих да си взема един SCOTT,но забелязах, че много хвалите ДРАГ,може и GIANT.С една дума помагайте.Мисля да е с твърда задница,отпред незнам.Бюджета е 850лв.Ще го ползвам за леки(повтарям леки) спускания на Витоша,разходки по пресечена местност,близки пътешествия(100-ина км).Висок съм 185см,тежа 110кг.
              предварително Ви благодаря

              Коментар


              • #97
                От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                RAM HT1 , DRAG ONTARIO TE или SPRINT DELTA (аз съм с такова) ,което и да избереш, няма да сгрешиш, просто виж кой размер ще ти е най удобен.
                Ето ориентировъчна таблица, приблизително:
                Размер на рамката Ръст на колоездача
                Инчове Сантиметри Букви
                До 15" До 38 XS до 165 см
                16" 40-41 S 155-170
                17" 42-44 M 165-175
                18" 45-47 M 170-180
                19" 48-49 L 175-185
                20" 50-52 L 180-190
                21" 53-54 XL 185-195
                22" или повече Над 55 XXL Над 190 см

                Коментар


                • #98
                  От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                  Гледах в нета RAM и повече ми допадна HT3,даже се чудих дали да не се напъна за него,но още не мога да се орентирам към коя марка да се насоча.Мисля че най-важно е с каква рамка е,а по натам постепенно да си го дообурудвам(старото си го бях събрал сам с помощта на Таньо от колодрума).Прави ми впечетление, че само в сайта на SCOTT е посочено теглото на моделите.Чудя се и предната вилка дали да е с амортисьор или твърда.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Здравейте!..Преди десетина години ми откраднаха байка(разбиха ми апартамента специално за него)...Решил съм отново да подкарам,четох доста в нета,но за тези години доста са се променили нещата.Мислих да си взема един SCOTT,но забелязах, че много хвалите ДРАГ,може и GIANT.С една дума помагайте.Мисля да е с твърда задница,отпред незнам.Бюджета е 850лв.Ще го ползвам за леки(повтарям леки) спускания на Витоша,разходки по пресечена местност,близки пътешествия(100-ина км).Висок съм 185см,тежа 110кг.
                    предварително Ви благодаря
                    За тези пари можеш да си вземеш нещо доста прилично/предполагам главно за градско каране и крос кънтри/ с що годе читава амортесьорна вилка. GIANT,SCOTT,ДРАГ, RAM, са все хубави марки, ДРАГ ги хвалят много защото получаваш най-много за парите си, докато при другите плащаш повече за името на рамката. Моя съвет е да си харесаш по един модел от всяка марка, който се вмества в парите ти и да избереш според окомплектовката. С твърда вилка вече са само най-ниския клас колела, за разходка в парка 1-2 пъти месечно/има и някои рядко срещани изключения за стриит, но няма как да ги объркаш дори незнам продават ли се сглобени такива/.
                    Последно редактирано от kvv; 09-06-10, 13:46.

                    Коментар


                    • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                      Това имах предвид,че много са се променили нещата.Тогава се спускахме здраво с твърди вилки и въобще не се замисляхме, че може и с друго.Но прогреса не можеш го спря...За градско каране няма да го ползвам, че никой не пази велосипедиста.Незнам къде да отида да ги видя на живо.Имаше един магазин в кв.Редута където имаше повече модели, дали съществува още?ДРАГ- знаете ли къде им е представителният магазин.Сега се сещам и за един спортен магазин на една пресечка на ул.Оборище,където също продаваха преди години интересни неща...

                      Коментар


                      • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                        Я по добре поясни какъв стил искаш да караш, драг имат магазин на бул.България преди бул. Гоце Делчев, 1 светофар по-нагоре има и магазин на скот.

                        Коментар


                        • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                          Магазина на СКОТ го знам, на ДРАГ не съм го видял,благодаря за информацията.Мисля, че съвсем ясно съм посочил за какво ще ползвам байка(пост №96).Всъщност ако съм честен най-много ме влече спускането, но вече съм много стар(44),много дебел(110) и т.н..Така че оставам спорта за младите а за мен остава туризъм,което също не е лошо, и отвреме навреме някое по-леко спускане.Поздрави

                          Коментар


                          • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                            За годините изобщо не си стар, виж за килограмите трябва мааалко да се отиде надолу.
                            Сега видях какво пише в гаранционнта карта на моя велосипед от Макском:

                            Вашият велосипед е проектиран, за да издържа един човек и е конструиран за
                            позволено общо тегло 120 кг. Под "общо тегло" трябва да се разбира сумарното
                            тегло на велосипедиста, велосипеда и багажа (инструментариума).

                            Коментар


                            • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                              Мисля, че съвсем ясно съм посочил за какво ще ползвам байка(пост №96).Всъщност ако съм честен най-много ме влече спускането, но вече съм много стар(44),много дебел(110) и т.н..Така че оставам спорта за младите а за мен остава туризъм,което също не е лошо, и отвреме навреме някое по-леко спускане.Поздрави
                              Нещо съм го пропуснал. Щом те влече спускането нищо не ти пречи да се пробваш. Аз също съм 110кг/че може и+2,3 за които не признавам/, също така съм и доста висок. Проблема е че повечето колела са ми малки, частите на които трябва да наблегнеш са курбели, капли и спирачки. Стига да имаш желание няма какво да ти пречи за да караш спускане, но трябва да си подготвен за падания и да се бръкнеш дълбоко за здраво колело. Цените за нещо читаво за спускане започват от 3000лв нагоре/нещо хубаво втора ръка съшо е добър вариант/.

                              Коментар


                              • От: Съвет за ново колело , за луда глава !

                                И рамка, и колче, и седалка, и лапа, и кормило и вилка, ...
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X