Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ново колело, за луда глава !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Съвет за ново колело , за луда глава !

    Първоначално публикуван от Пенко Преглед на мнение
    1-во, това "колело" неможе да се нарече колело и не прави 100% парите си. Това не е форум за припечелване, а за да си помагаме взаимно! За 350 лева в момента може да се намери доста по добро на външен вид. Тази рамка е мисля една от най-старите от серията Climber. Пускай си колелото в мтб-бг.ком и си прави търговията там!!! И 2рото нещо е, че тази гума която продаваш 30 лева е много много смешна и нереална цена ! Чисто нов Schwalbe Space се продава вече на цена от 33 лева и тя е много по добра от твоята !!!
    Eми байка тая гума струва 45лв нова аз немога да я дам за 10 лв. Съжелявам и колелото наистина е старо но ми е излязло доста над тези пари.

    Коментар


    • #32
      До: Съвет за ново колело , за луда глава !

      Мисля, че тази част от форума не е предназначена за търговия. Ако искаш пусни си обявата в подходящия подфорум и дай тук линка.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #33
        До: Съвет за ново колело , за луда глава !

        Попринцип колелото не го продавам. Ако някой има интерес към него може да го продам но за спешна продажба не съм мислил.

        Коментар


        • #34
          До: Съвет за ново колело , за луда глава !

          Здрвейте, и благодаря отново за препоръките.
          Определено много помагате пичове.
          Днес бях при въпросния Краси от Пазарджик, и сега видях в един от постовете че са ми го препоръчали Аз от доста време го имах в предвид, но нямах път на там. Пича ми се видя стабилен много и ми обясни това онова. Мисля че с него ще свършим работа. Мисля да си поръчам нещо конкретно от него и той да ми го сглоби. Кaто за начало се спрях на една алуминиева рамка RAM HT1 18"-ka. Щото я имаше там налична не за друго, пък и ми хареса. Сега прегледах пак препоръките на NovemberCharlie за компоненти (за което много му благодаря) за да знам към какво да се насоча по-конкретно, но мисля че този пич Краси е стабиляга и ще го направи качествено с добри неща. Каза ми че за под 500лв. няма да стане но аз не съм и очаквал да падне повече от 500 цената. Така че ще посъбера малко кинти и ще действам с него. Отново благодаря на всички за съветите.

          Коментар


          • #35
            До: Съвет за ново колело , за луда глава !

            Добър избор си направил. Признавам че Рам-А е доста по добър от клаймбъра. На мен клаймбър ми дойде клаймбър ще карам.

            Коментар


            • #36
              До: Съвет за ново колело , за луда глава !

              Понеже съм карал "Аполон"-а доста (над 5000 километра) мога да кажа само добри неща за него, макар да е твърда рамка. Много здрава рамка (останалите части бяха сбирщайн). Идеите с "Аз това колело не го карам професионално" по-добре си ги избиите от главата - казвам го без да искам да обидя някой. (Crosscountry) колелата или ги караш навсякъде, или не ти е достатъчно забавно - поне за мен е така.

              От години не съм следил пазара, но все още помня някои по-важни неща - рамката и каплите (и спиците разбира се) са това, което понася повече стрес по време на каране. Поне при мен е така. Тежа около 95 килограма в момента и вече трето (жълто) колело чупя и то по такъв начин че е само за боклука. Просто все нямам време да седна да правя байк. Мисля, че HT (две ли беше или едно сега ми бяга...) рамка на старо (а може и на ново) може да се намери до около 200 лева, някакви по-здрави курбели и педали плюс нисък клас движение (по-читаво обаче!) Shimano. В гората нямаш нужда от голям брой скорости - по-скоро ти трябва нещо, което да не се чупи веднага. Спирачки "v-brake" са напълно достатъчни, ако няма да го раздаваш DH-илър, пък и с тая рамка по-добре не - тя си е кроскънтри основа. Сега ми избяга марката, но за себе си бях набройкал една евтина предница - нещо като 120 лева. Кормило за 25-30 лева. Обща стойност с подсилените капли около 400 и малко лева. За съжаление сметката е от началото на миналото лято, та цените най-вероятно са съвсем други вече.
              Последно редактирано от господин никой; 22-03-10, 07:24. Причина: typo...

              Коментар


              • #37
                До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                [QUOTE=hoppkins;1093811] Кaто за начало се спрях на една алуминиева рамка RAM HT1 18"-ka. [QUOTE]
                Рамката е хубава, но внимавай - ти си тежък и може и да не понесе аграрни изпълнения. И още нещо. Когато сам си сглобяваш байк, цената обекновено излиза с 20-30 процента повече, отколкото ако си го куприш готов.. Това може да избегнеш, ако си купуваш само части с намаления. Независимо дали от наши сайтове или от английски, немски.... При Шимано хубавите неща почват от клас Деоре, но това във всички случай ще е извън твоя ценови диапазон. Гледай поне задния дерайльор да е такъв. Иначе по-долните класове са Търни, Ас(ц)ера, Аливио и чак тогава е Деоре. Преден дерайльор, курбели, касета, скорости(команди) ..може да са Асера или Аливио. Ако компонентите ще са СРАМ там най-ниския клас е Х3 (другите съответно са Х5, Х7, Х9 и Х0), но е с поносимо качество. Драйльор обаче - поне Х5. За вилка ти препоръчвам нещо с ход 80-100 мм. Подходящи за теб са RST T5 или T6, SUNTOUR XCR или XCM, Rock Shox Dart 1 или 2.Това са нисък клас вилки, но иначе цените литват. Аз бих заложил на XCR. Що не помолиш майстора да ти направи един списък с частите, които мисли да слага, та да им хвърлим едно око?
                И още нещо - гледай да е с 24 скорости. Спирачките е добре да са с алуминиеви рамена. Същото важи и за лостчетата на спирачките. Може да вземеш и комбинирани команди със спирачни лостчета. Неприятното при тях е, че ако паднеш и счупиш само командата или само лостчето трябва да купиш и двете отново. Калодките/накладките за спирачките по принцип са по 1-2 лева, но ако искаш да спира добре, когато са мокри, си приготви поне по 15 лв. за чифт. След като купиш колелото и го покараш 20-40 км. иди при майстора да го регулира и притегне отново. Усетиш ли мърдане на курбелите НЕЗАБАВНО слез от колелото и бегом при майстора. Иначе се скапва сглобката и няма оправия. Купи си каска виднага, заедно с колелото, и карай с нея! Ако нямаш достатъчно пари, първо събери и тогава купувай колелото и каската.

                При колела от този клас често се наблюдава дразнещо пукане/цъкане, по време на каране. Обикновено се чува от към средното движенние, и също толкова обикновено се оказва, че е от колчето за седалката или от самата седалка. Най лесно се проверява като се изправиш и въртиш педалите без да си седнал. Ако е от седалката или колчето пукането /цъкането изчезва.

                Последно - колело не се държи в изба или таван, а само вътре, в къщи, и НИКОГА не се остава без да си на ЕДНА РЪКА разтояние. Включително и заключено за вратата на магазина, в които си влязал да си купиш дъвки. Особено в Пазарджик.

                П.П. Пак последно - не се хвърляй на гуми с големи правоъгълни бутони, които приличат на гуми за кросов мотор. На мокро са кошмар. Размер поне 1.9 до 2.1. По големите балони ще ти тежат. Вътрешните гледай да са с автомобилен вентил. Поне аз предпочитам с такъв.
                Последно редактирано от NovemberCharlie; 22-03-10, 12:58. Причина: Все забравям нещо...
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #38
                  До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                  Първоначално публикуван от Петър Павлов Преглед на мнение
                  Добър избор си направил. Признавам че Рам-А е доста по добър от клаймбъра. На мен клаймбър ми дойде клаймбър ще карам.
                  Не е по-добър, а е много по-различен, за съвсем друг тип каране. Пък и клаймърът (чете се без "б") е твърде нисък за човек с размерите на Хопкинс, което означава дълго колче за седалката, което пък постава сериозни изисквания към самото колче.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                    NovemberCharlie, четох някъде че наистина HT1-цата не е от най-здравите рамки, но пък и че доста хора са я напъвали с години и не са имали ядове. От RAM я дават за XC, а другия вариант е HT2 която става и за АМ а е с 50лв. по-скъпа. For example: 209лв. А що се отнася до self made байковете, тъкмо се чудех, а бе не е ли по-евтино да си го купиш сглобено, и ето те теб да отбележиш тази подробност. Ами сега гледам компонентите на HT1 и отчитам че почти всичко е AVID, SRAM, TRUVATIV, Formula или с други думи ако не се лъжа добри компоненти. А като се сетя че само рамката и вилката(rockshox dart1) са 310лв, не знам как ще го сглобя за 500 Така че май по-добрия вариант май излиза че е ново от RAM за 625лв. (видях го в един сайт на промоция) Другия вариант е сглобяване, но с определени компромиси от към компоненти които не са чак от такова голямо значение за издръжливостта на байка. Примерно аз не искам да скърца или пука на 2рата седмица, не искам и също да тракат скоростите по 5 секунди преди да превключи, от къде мога да икономисам средства така че по-важните компоненти да са хубави, и байка да излезе около 500. (Знам че звучи несериозно ама все пак ако имаш скрит коз, сега е момента да го извадиш и да ме светнеш) А това за примерните части е добра идея, ще се посъветвам с него какво мисли да сложим и ще те помоля за мнение

                    Коментар


                    • #40
                      До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                      Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
                      И така пак цяла тема пълна с постове и никой който е притежавал колелото не е писал ... аз докато не срещна такъв човек няма как да си изкарам правилните изводи утре съм на тест-драйв да видим дали ще ми оправдае очакванията ...
                      Ще повторя другите и ще ти кажа че крос са боклуци, най-правилен извод ще си направиш, ако си вземеш въпросния крос и сам разбереш какъв боклук е но парите ще са ти заминали. За това което искаш клаймара наистина е най-добрия избор, съшо и колелото на старо е добър вариант/разбирасе да е в читаво състояние/ не се бъркай от атв-тата. На другите които четът темата и се чудят какво да си купят ще кажа да не заглеждат меки/с заден амортесьор/ колела за под 1000 лв, ще си дадат парите на вятъра, за значително по тежко, недодялано, неработещо колело. Меките рамки са предимно, да не кажа изцяло за спускане, дори и малкото изключения /за кроскънтри/ са снабдени с малко ход, геометрия и функции на амортесьори които да не ги отличават от твърдак на равно и при изкачване. Хубав твърдак е много по добър за спускане дропове и скачане от евтина мека рамка/при такава и по-голям скок пребиването ви е в кърпа вързано, заради неработещия правилно заден аморт. който ще ви изхвърли пред кормилото/аз лично съм правил 4 метрови дропове с твърдак, същия съм правил и с меко/хубаво/колело, разликата е много незначителна и е главно в това колко висока скорост развивате след приземяването/твърдака бави значително повече/

                      Коментар


                      • #41
                        До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                        Вземи стабилна рамка - например хт2 и за в бъдеще ъпгрейдвай останалите части - това е малко като с компютъра имам познати който в момента от началната им окомплектовка е останала рамката - в случая ht2 ки при всичките но това си зависи от стила на каране а по машините има части за 2-3 килолева. Доколкото знам ht2 е доста сполучлива изработка.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                          Тука всички сме "разбирачи", и ако ги слушаш под 3к лв. колело няма, а в MTB форума са от 5 нагоре.
                          Моя опит е върху този Крос. Взех го преди година и за мойто каране и за тия пари съм доволен (минах над 3хил. км предимно градско). Аз съм 80 кг.
                          Иначе събираш пари още 2-3 години, купуваш това и си номер едно.
                          Но през това време (докато събираш паричките) ние балъците ще счупим (от каране) по две колелета. И после като го купиш Колелото, както бе казано по-горе, на повече от 1 метър от него не се отдалечаваш. Няма "тавани и изби" Като спиш го връзваш с белезници за ръката или крака си. Успех в избора!
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                            Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                            Тука всички сме "разбирачи", и ако ги слушаш под 3к лв. колело няма, а в MTB форума са от 5 нагоре.
                            Моя опит е върху този Крос. Взех го преди година и за мойто каране и за тия пари съм доволен (минах над 3хил. км предимно градско). Аз съм 80 кг.
                            Иначе събираш пари още 2-3 години, купуваш това и си номер едно.
                            Но през това време (докато събираш паричките) ние балъците ще счупим (от каране) по две колелета. И после като го купиш Колелото, както бе казано по-горе, на повече от 1 метър от него не се отдалечаваш. Няма "тавани и изби" Като спиш го връзваш с белезници за ръката или крака си. Успех в избора!
                            Гарантирам ти, че ако беше си дал парите за един твърдак щеше да си много по-доволен, щеше да хвърчиш заради по-ниското тегло и липсата на безмисленото лашкане. Не става въпрос да си взимаш колело за n-хиляди за да си го караш в града, а да си вземеш това което е удобно и практино за градско/или каквото искаш там каране/. Иначе незнам дали знаеш но колело като блекхоук ако тръгнеш да караш в града ще си изплюеш дроба за 5 км все едно наточена за гората джипка да юркаш по магистралата.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                              Първоначално публикуван от hoppkins Преглед на мнение
                              NovemberCharlie, четох някъде че наистина HT1-цата не е от най-здравите рамки, но пък и че доста хора са я напъвали с години и не са имали ядове. От RAM я дават за XC, а другия вариант е HT2 която става и за АМ а е с 50лв. по-скъпа. For example: 209лв. А що се отнася до self made байковете, тъкмо се чудех, а бе не е ли по-евтино да си го купиш сглобено, и ето те теб да отбележиш тази подробност. Ами сега гледам компонентите на HT1 и отчитам че почти всичко е AVID, SRAM, TRUVATIV, Formula или с други думи ако не се лъжа добри компоненти. А като се сетя че само рамката и вилката(rockshox dart1) са 310лв, не знам как ще го сглобя за 500 Така че май по-добрия вариант май излиза че е ново от RAM за 625лв. (видях го в един сайт на промоция) Другия вариант е сглобяване, но с определени компромиси от към компоненти които не са чак от такова голямо значение за издръжливостта на байка. Примерно аз не искам да скърца или пука на 2рата седмица, не искам и също да тракат скоростите по 5 секунди преди да превключи, от къде мога да икономисам средства така че по-важните компоненти да са хубави, и байка да излезе около 500. (Знам че звучи несериозно ама все пак ако имаш скрит коз, сега е момента да го извадиш и да ме светнеш) А това за примерните части е добра идея, ще се посъветвам с него какво мисли да сложим и ще те помоля за мнение
                              Хопинс, за твоя бюджет велосипедът е Спринт Аполон. Не е върха на сладоледа, но такъв е живота. Няма да сглобиш по-добър за същите пари. Този велосипед е добре балансиран като части и е сравнително издръжлив. Може да се ползва за крос кънтри, но не и за скачане, спускане и други екстремности. Искаш ли по-добро -приготви повече пари. Имам една молба към теб. Може ли да ми разкажеш (знам, че по-горе си писал) в по-големи подробности как си представяш употребата на твоя велосипед и на колко години си?
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                                Момчета,моля дайте вашето мнение за този велосипед:
                                http://www.bikescenter-bg.com/index....cat=597&lang=2
                                Благодаря предварително

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X