Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за ново колело, за луда глава !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвет за ново колело , за луда глава !

    Послушай какво ти говорят хората.На Кросс може да ти се счупи вилката даже като скачаш от бордюр.Въобще единствения вариянт е наистина втора употреба.Защо бъркаш,че за скокове ти трябва колело със мека опашка незнам.... то и като при колите нема идеално колело за всичко де.Реши точно за какво ти трябва първо.Нали ти е ясна и разликата във теглата че е почти тройна... за задвижванията,лагери,заварки на Крос не ми се и говори.Ама това са си градски колела за спокойно каране (въпреки че и за това не бих го взел).Не се доверявай на късмета на начинаещия.От колелото все пак зависи и твойта сигурност.За 500 лева може да намериш при търпение много добър "твърдак" втора употреба със компоненти надвишаващи сумата почти тройно и да те слуша много години.Мога да ти помогна евентуално със намирането ако се решиш ама става дума за София. а гледам, че си от Добрич пък е добре да пробваш каквото и да купуваш за да видиш дали е "твойто". за 700-800 лева има чисто нов РАМ ама е кросс кънтри,но пък е в пъти по-сериозно от Крос.Ти си реаваш.Просто ти питаш за мнения и аз споделям,каквото и да решиш успех!
    ама това което говориш... извинявай ама е несериозно. успех .
    Последно редактирано от братчеда; 16-03-10, 14:53.
    висете отпуснато

    Коментар


    • #17
      До: Съвет за ново колело , за луда глава !

      Мдаа, в мтб-бг направо ти заключиха темата. Ако искаш да пишеш там се дръж по-прилично.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #18
        До: Съвет за ново колело , за луда глава !

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Я виж това http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=67905. Карано е доста грубо, но цената му е убийствена.

        Да уточня !!! Това е само рамката на колелото, а не ЦЯЛОТО !! NovemberCharlie се е подвел !
        Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
        [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

        Коментар


        • #19
          До: Съвет за ново колело , за луда глава !

          Ааа, ок. Моя грешка.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            Избор на колело за новак

            Здравейте приятели,
            В момента съм затънал в размисли по закупуването на нов байк(имам предвид за първи път), не че мисля да се впускам в професионално каране, а просто за да си разцъквам по парка ей така за тонус.
            Та въпроса ми е следния:
            Имам едни 400лв. и се чудя за какво да ги похарча. Като чета форумите, ми те ме отказаха от всичко което си бях харесал. Тук в ПЗ има един магазин на CROSS та там ми предложиха ENDURO или Т-REX където и да прочета по форумите за КРОС ми т'ва едва ли не са боклуци които не си заслужава да ги погледнеш. Всички признават само велосипеди над 2000лв. и всичко друго било боклук. Помогнете ми моля Ви, искам велосипед ако може да е съспеншън за 300-400лв твърдаците нещо не ме кефят, пък и искам да ми е по-комфортно, което пак казвам ще си търкалям по парковете на асфалт, нямам намерениe да скачам от 2-3м. по чукарите, е най-много да скоча от някой бордюр. Какво ви е мнението за Еnduro и T-rex за този начин на каране, и ако е много негативно кажете ми какъв DRAG да си взема за тия пари? Тежа 93кг. 180см.
            Благодаря предварително!

            Коментар


            • #21
              До: Съвет за ново колело , за луда глава !

              Оххх, за тия пари колелата с мека рамка са много некачествени. Чупят се с поглед, компонентите им са от най-нисък клас, поради което никога не могат да се регулират като хората, а и почват да скърцат непоправимо след 10-20 км. Причината е че сглобката не е на лагери, а просто две тръби от изключително некачаствена стомана, напъхани една в друга. Освен това проди спецификата на своята геометрия тези рамки се клатят като въртиш педалите, поради което вместо силата ти да отива за да се движиш, тя отева да се люлееш. И не, не возят меко. Само люлеят, защото задният и "амортесьор" представлява една проста пружина, без никава амортизация. Купи си твърдак! Велосипедите Крос са много некачествени. С едно две изключения, но те са извън твоя ценови диапазон.
              За товята височина трябва рамка с размер 18-19 инча! Много внимавай да не е 16, 16.5, 20 или21 инча. Ще ти е изключително неудобна.Там има тема за колела до цената посочена от теб. А за размера има писано. Специална статия. Мисля, че се казваше "Как да настроим правилно байка си?". Ако в Пазарджик няма подходящ байк иди в Пловдив. Там има всичко.

              Моето предложение за теб е Драг Гризли Диск или Драг Онтарио , като Онтариото е по-добро, въпреки, че не е с дискова спирачка. Също така виж Спринт Аполон (гледам, че е намален на 399 лв. в момента) и за мен е най-доброто за тази паки. Имам предвид, че е с най-висок клас компонети от трите. Бягай като дявол от тяман от вилки Логан и Зуум., както от дерайльори Шимано Търни. Боклуци са.
              Послушай ме. Имам достатъчно опит и знания, а и съм сигуран, че тия пари не ги копаеш с лопата. А, и се научи сам да си настройваш байка. Не е чак толкова трудно. Дано съм ти бил полезен.
              Последно редактирано от братчеда; 17-03-10, 21:11. Причина: Пренасочване към други форуми
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #22
                До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                November Charlie, благодаря за изчерпателния отговор братле. Знаеш ли сега като се замисля....ми да че си взема твърдак. На много места четох че свястна "мекица" под 1000лв. няма. Тези модели дето си ми ги предложил никак не са лоши. Най-много ми допадна Онтарио-то, ама PRO доста е скъпичко мамка му. Исках да попитам също: този VIRUS на DRAG става ли за нещо? Така като му гледам цената ми се сртува че знам какво ще кажеш но все пак? И още нещо което ме мъчи брат, има ли тема дето може да ми помогне да разбера кои компоненти са хубави и кои са боклуци. Щото до колкото разбрах има модели които са едни и същи но различни сглобки, и аз като не ги разбирам тия компоненти, мога да си мисля само че като съм си взел скъпо колело то непременно е хубаво. Нали се сещаш има едни малки жълти човечета дето работят без пари да му ....... майката. Примерно ти ми казваш че вилките zoom и дерайльорите shimano не са cool. След това че еди кой си модел е по-добра сглобка от еди кой си, а вчера дилъра на CROSS ми говори за Плд едно място че били китайски, което според мен би трябвало да значи че и частите са им shit. (или тоя дилър само си прави хлад на устата) Както и да е, така или иначе вече твърдо съм за "твърдак", сори че пак Ви пълня главите с бръмбъри, само ако можете да ми помогнете за инфото около компонентите за да затвърдя избора си, и съм OUT от тая тема форевър. Благодаря предварително!
                Благодаря November Charlie за подробния отговор

                Коментар


                • #23
                  До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                  Добре де, November... ви казва че колелото е боклук и всичко което има два амортисиора за под 1200 лв е боклук... поне слушайте.Човека кара. Аз също карам.Карам твърдак за над хиляда. И пак не ме задоволява, но поне няма как да го потроша. ТОП ГЪН и други тъпотиии просто ги забрави ако ти се кара байк вади 700лв С много условия т.е. не включва екипировката. Ако сте решили да си земете Трекс и очаквате да го похвалиме ...трудно! Колелото за планината поне за начинаещия е супер опростен твърдак за DJ.
                  За компоненти колега няма как да ти помогнем изобра е иднивидуален и осонован на години каране.Няма как да ти кажа каквото и да е било.SHIMANO си е лидера просто частите шимано които ти предлагат не са от високите класове и като цяло са боклук.Купи си цял байк за начало и с времето научи кое какво как и защо! Стиловете не са 1 и 2 ,марките също.
                  Последно редактирано от JoeQ; 18-03-10, 19:10.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                    Хопкинс, основните производители на части за движенията на велосипедите са Shimano, SRAM, SUTOUR.Спирачките са Shimano, Avid, Formula, Tektro, Grimeca, Magura..., а вилките са Fox, Magura, SUNTOUR, Rock Shox. Marzocchi, Manitou..RST.Някой от изброените имат доста богата гама от класове и в конкретния случай не ти препоръчвам клас Търни на Шимано, а не Шимано по принцип. На твое масто аз бих си взал Спринт Аполон. Той нее лош въриант за ъпгрейд в бъдеще, а цената му е супер в момента. Аз самия карам Онтарио Тийм Едишън, ама от първоначалното колело остана само рамката. Колелото купих за 500 си съм вложил части за още 1500..
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                      Вие сте смахнати професионалисти
                      Той, човекът, иска просто:
                      ... не че мисля да се впускам в професионално каране, а просто за да си разцъквам по парка ей така за тонус.
                      Аз за около 600лв общо имам три велосипеда и лятно време "разцъкваме" с жена ми по около 10-15км на ден. От тротоари не скачаме и заобикаляме дупките. Още са здрави - вече 8-10 години. Нека покара първо, пък после му палете чергата

                      Коментар


                      • #26
                        До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                        За професионалното каране бюджетите са от 5000 и нагоре(има и за 15-20000 дори и у нас).
                        Не знам вие и съпругата ви колко сте тежки,но лично аз по софийските улици съм изкарвал едва седмица преди ниско бюджетна вилка да се разбие.Смених я гаранционно и след две седмици пак.Е минах на значително по-скъпа и тя вече издържа каво ли не без повреди.
                        Подкрепям варианта качествен твърдак срещу някакъв с два ама.Качествен байк с преден ам има много какво да даде в планината преди да има нужда от full suspension.
                        А и то кака се почва от леко разцъкване в парка,от по-високо 4x4 за ходене на ски и се стига до вилки marzocchi повече подхождащи на мотор и кални гуми с размер за среден камион.
                        Последно редактирано от братчеда; 18-03-10, 21:16.
                        В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                          Имам един твърдак за продаване Драг Клаймбър. Цената му е 350лв с коментар. Има на места луфтове но с 100 лв всичките до 1 ще изчезнат. В момента нямам толкова свободни пари за да го направя. Отпред съм с дискова шимано незнам си каква, а отзад с чисто нова в-брейк на ТеКтРо. Към колелото мога да добавя още 1 гума континенрал вертикал про на цена от 30 лв. Колелото се дава с черната вилка от снимките. Дурото се скъса.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            До: Избор на колело за новак

                            Първоначално публикуван от hoppkins Преглед на мнение
                            Здравейте приятели,
                            В момента съм затънал в размисли по закупуването на нов байк(имам предвид за първи път), не че мисля да се впускам в професионално каране, а просто за да си разцъквам по парка ей така за тонус.
                            Та въпроса ми е следния:
                            Имам едни 400лв. и се чудя за какво да ги похарча. Като чета форумите, ми те ме отказаха от всичко което си бях харесал. Тук в ПЗ има един магазин на CROSS та там ми предложиха ENDURO или Т-REX където и да прочета по форумите за КРОС ми т'ва едва ли не са боклуци които не си заслужава да ги погледнеш. Всички признават само велосипеди над 2000лв. и всичко друго било боклук. Помогнете ми моля Ви, искам велосипед ако може да е съспеншън за 300-400лв твърдаците нещо не ме кефят, пък и искам да ми е по-комфортно, което пак казвам ще си търкалям по парковете на асфалт, нямам намерениe да скачам от 2-3м. по чукарите, е най-много да скоча от някой бордюр. Какво ви е мнението за Еnduro и T-rex за този начин на каране, и ако е много негативно кажете ми какъв DRAG да си взема за тия пари? Тежа 93кг. 180см.
                            Благодаря предварително!
                            Уважаеми колега,

                            Ако си от Пазарджик въпроса с колелото ще го решим лесно, ела в събота при Краси Шопов, това е велосервиз Шопов има голяма реклама на блока, който е срещу болницата, а самия сервиз е зад блока в гаражите - той освен че ще те посъветва относно твоя избор, ами и ще те насочи и към хубави колела 2-ра употреба.
                            Всички маниаци от Пазарджик на тема колело си поддържаме велосипедите при него
                            Поздрави,

                            Коментар


                            • #29
                              До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                              Също тако можете да се консултирате с пловдивската група "Крива спица". Това сдружението на пловдивските планински колоездачи. Мисля че сдружението е с нестопанска цел. Кои са те ще разберете от чичко ви Гугъл. Момчетата са страшно готини и имат хиляди километри по пътеките в Родопите. На 28.03 в в Пловдив организират втори кръг мини спускане за деца. Идете да позяпате. До колкото ми е известно целта на мероприятието е само популяризиране на този вид колоездене сред децата. Ще бъде забавно.
                              П.П. Дано управата на форума не счете това за реклама.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Съвет за ново колело , за луда глава !

                                Първоначално публикуван от Петър Павлов Преглед на мнение
                                Имам един твърдак за продаване Драг Клаймбър. Цената му е 350лв с коментар...
                                1-во, това "колело" неможе да се нарече колело и не прави 100% парите си. Това не е форум за припечелване, а за да си помагаме взаимно! За 350 лева в момента може да се намери доста по добро на външен вид. Тази рамка е мисля една от най-старите от серията Climber. Пускай си колелото в мтб-бг.ком и си прави търговията там!!! И 2рото нещо е, че тази гума която продаваш 30 лева е много много смешна и нереална цена ! Чисто нов Schwalbe Space се продава вече на цена от 33 лева и тя е много по добра от твоята !!!
                                Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                                [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X