Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

    Здравейте!Не знам дали тук е точното място ако ли не моля да ме извините.Та проблема е следния:Имам една руска реачка "ЗИЛ" и се чудя и какво да правя с нея.Не ще да запали, преди време и беше изгоряло електронното и след приигаждане на друго започна ходенето по мъките.палеше от време на време ама сега не ще и не ще.Има искра има бензин ама не пали.Ако някой може да ми каже сервиз за тях ще съм много благодарен.Аз съм от Варна.Мерси предварително

  • #2
    До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

    Търси описание в интернета. Знам човек, ама в София.

    Коментар


    • #3
      До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

      здравей колега аз също имам стара руска резачка тайга просто аз се отказах да я правя два пъти я запалих и край и си взех щил

      Коментар


      • #4
        До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

        В нета няма нищо къде ли се рових и колко сметка навъртях не е истина и нищо!Ако се сетиш за някой по-наблизо до Варна ще съм ти много благодарен.

        Коментар


        • #5
          До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

          Не ми се хвърля колега.А пак и сега нямам едни излишни 600 лв за хубава резачка в тази криза!Ако някои се сети за сервиз ще съм благодарен!

          Коментар


          • #6
            До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

            Къкъв е тоя ЗиЛ ? Аз поне не съм чувал те да правят моторни триони има Урал ; Друба ; Тайга това са най масовите сигурно има и други голяма държава са. Пусни и някоя снимка да видим къква е може да са еднакви с някои от по масовите. В бившия СССР много заводи произвеждаха едно изделие по един чертеж но с различна марка .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

              Магазина под МЕИ-Варна,до пицарията - ул.Васил Петлешков - Имат работилница - отиди там ще я оправят....

              Коментар


              • #8
                До: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                Здравейте,
                аз имам същият проблем с такава резачка - ЗИЛ - неиска да запали. От къде мога да намеря схема в разглобено състояние? Мисля да си я отремонтирам, но не ми се иска да работя на сляпо. Къде мога да намеря някаква документация?

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                  Здравейте, вчера намерих на тавана едни вериги за руска резачка, мисля Дружба или Урал бяха, както и да е, 90-та година баща ми ги донесе от бившия СССР. Та... на мен не ми трябват, и са между 15-30 бр. Ще ги изброя точно и ще им постна снимка. Незнам дали цената е добра, 13 лв за верига. Ако не нарушавам шравилата на темата и ако някой желае по подробна информация, нека пише на майла bobikat@abv.bg .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                    Колега, имах 2 ,,Дружби'' и двете палеха и работеха и всичко свьршваше до тук.Мька е да се работи с това чудо.След 1 кубик направо си парцал-тежка и неудобна машинка.Взех си Щил МS-270 и се родих, а руснаците в кофата.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                      Абе хора дайте някаква снимка на това чудо, резачка ЗИЛ!
                      Да не е ЗИД, това е завода който ги правеше.
                      http://www.bsi-instrument.ru/manual/51000003.pdf
                      Много добра резачка за времето си, недостатък малко тежичка, но изключително надежна, монтира и се дъска и верига от щил. На нея на капака също пише ЗИД
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                        За времето си.... Времето и е 1959г. Тогава из горите е вилняло това, от което е копирана. Husqvаrna.
                        И не е ЗИЛ а ЗИД
                        Последно редактирано от Scrapheap; 03-11-10, 13:41.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                          Ползвал ли си такава?
                          Моля не я сравнявай с хускварна, това са напълно раличен клас машини, като ЦЕНА и .....
                          Положителни неща в нея са:
                          -вибрацийте, много по-малки от на Щил 29 да речем, защото имам база за сравнение
                          -Надежност, повече от 20 г. работа и едва наскоро смених запалването
                          -непретенциозна от към гориво и масло
                          -прекрасна изработка само от алуминий, без пласмаса
                          недостатък, само тежеста, 9 кг. при 6 за хускварна 365
                          Ако нещо бъркам моля поправи ме.

                          Използвам инструмент FORCE, виждам недостатъците му, имам и FACOM, виждам предимството му, но знам цената и на двете.
                          В гората карам УАЗ, като забогатея, навярно ще го сменя с ТОЙОТА.
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                            Ползвал съм, при това повече, отколкото бих искал. Тежеше не 9 а 12кг. Единственото, което ми харесваше в нея е никасилът на цилиндъра. По-качествен е от на повечето сегашни кросарки. Не бих казал, че е особено надеждна, защото в полеви условия съм рязал ролки от каре на УАЗ, за да и направя биелен лагер. Интересното е че така изкара много време. Въпрос на шанс е да не загубиш "стартера". Като деца си правехме картинги от двигателите им.
                            Тя наистина е корава машина, особено, ако режеш огромни неща. Справя се добре и с кирпичен дувар .
                            Проблемът е преди всичко, че износва оператора...
                            Проектирана е така, че каторжниците в Сибир, след цял ден работа с Урал или Дружба, да нямат сили за бягство
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Ремонт на моторна резачка ЗИЛ

                              Абе ТАЙГА няма нищо общо с ДУЖБА, стартера си е на нея като на хускварната.

                              А ето нещо интересно.
                              http://www.motopila.ru/fake/?id=162
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X