Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Червените скали над "лудницата"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Червените скали над "лудницата"

    Реших да отворя една тема с карания на това ново място, което се намира в подножието на планината в няколко километрова ивица с център психиатричната болница на Курило.
    Скалисто и ниско, този терен с южно изложение най-бързо се "обезснежава" и позволява дори зимата да се кара.
    Това място се намира на 5 мин път, а досега не сме го открили. На тази територия могат да се направят десетки км пътеки в един правоъгълник от 5х2 км, от средно трудни до екстримни и траялски. Червена песъклива почва, скали, борове, брези и храсти.
    Чакам Гълъбин да си дойде от Крит и да му го покажа. Току виж измислил един регионален кръг на Софийския район тук !

    Това е района от мапсорс:



    Първите снимки са на Дани Гьорев, който заедно с БАтко Пепи ВР на 7 март го откриха това място. Очаквам да се включи...сега!

    Последно редактирано от miki64; 14-03-10, 17:57.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

    KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

  • #2
    До: Червените скали над "лудницата"

    Щом на Милко му е харесало, значи веднага качвам снимките тук!
    Преди 07.03, отдавна се канех да разтършувам това теренче, правеше ми впечатление, че не е много стръмно, с разнообразен релеф и може да се намерят доста интересни пътеки за ендуро.

    Ще кажа нещо за конкретния ден (07.03):
    Падаше се Неделя, слънчево и студено... когато караш ти е топло, когато спреш на едно място ти е студено!
    Тогава открихме 3 или 4 пътеки, много хубави !!! 1 от които разчистихме и минахме по 2-3 пъти за да се изрови и очертае...

    Първата снимка е от 1вата пътека или по-скоро от финала й.




    От там се вижда добре Курило.






    Батко Пепи, пристига...













    Снимки от разчистването на 3-тата пътека...










    И 4-тата....




    Погледните тези скали... идеално място за тренировките на Teddy Blazusiak.


















    Обещал съм на Спас да го водя там, дано по-бързо се оправи времето, защото вече тръпна в очакване.
    Съжалявам, че не успях да дойда днес, но просто нямаше как...
    KTM Fen

    Коментар


    • #3
      До: Червените скали над "лудницата"

      А днес една малка група се потрудихме на това място...


      Изглед към Нови Искър, София и Витоша...


      В подножието е река Искър преди да влезе в искърското дефиле.






      Някой се опитва да излезе...


      Ала Би-Ти-Ви...

















      Пепи разчиства подхода...









      Малко трудно излизане от тези скали...


















      Тази снимка не знам как си получи...


      Следващото дере.






      Лони.


      Пепи


      А тук вече на по-следващите скали.


      Ади "кръв пикае" като гледа къде сме били днес...Ама трябва да пази шевовете...да не се разшият.








      Извинявам се за снимките, но са от нокията, сапунерката я изгубих някъде преди месец, а големият...не става за носене.
      Толкоз.
      Mitsubishi L200 DobbleCab

      KTM XC 450 RW 2009
      KTM 350 SX 2011

      Коментар


      • #4
        До: Червените скали над "лудницата"

        Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
        с център психиатричната болница на Курило.
        Това е нащо място
        Между другото, гледам там един познат дето само бута, ааааа тва лонката ве
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          До: Червените скали над "лудницата"

          Найстина не очаквахме с Дани че може да има такива хубави места в този район.Знаехме за едно-две но решихме да поразровиме насам-натам и ето Милко остана много очарован от месността.Терена има още много да се разработва и ще стане чудесно място за каране.Другата седмица под ръководството на Милко и надзора на Кики.Т ще продължиме със започнато от днес за да може да се получи едно "много приятно трасенце".
          0878424143
          0887424150

          Коментар


          • #6
            До: Червените скали над "лудницата"

            Нямам търпение и аз да ги пробвам тези ново открити скали

            Коментар


            • #7
              До: Червените скали над "лудницата"

              Бая мераклии имаше този първи пролетен ден за каране на червените скали. Само пред нас групата достигна 10 души, от паметника идваха 3-ма и от Курила още 7-8...абе там не е място за толкоз народ, и то с различна подготовка, ама ...нейсе, нали на всеки му се кара.


              Докато групата се събираше, "наказаният" шампион ни правеше шоу с новото ми супермото - старото ми ендуро.




              Между другото се появи най-накрая и Мишо с двамата новобранци.






              За съжаление, като стигнахме скалите и всички като зомбирани се юрнаха кой по която пътека си иска...Така че съм снимал тези които са били по моите пътеки.


              Спас кара бивша "шампионска машина" и то се разбира от само себе си - мотора минава навсякъде .


              Пешо-"машината" също минава навсякъде...където мотора не може, той носи мотора.


              Експерта ... си е експерт. Мишо за първи път...и както винаги - от първи път!


              БАтко Пепи ВР ме подмина като експрес малка гара...


              Дани Гьорев...ще му викаме днес "Лъки Дани" - щот ... късметлията си е късметлия . Докато ние си трошим моторите и хвърляме кофи пот по камънака и гората - той си почива .... и прави спукани гуми...че нарочно спука не един път, а цели два пъти...


              Кики.т, както обеща - кара с една ръка, а с другата пуши пура ...нали я виждате...


              НА тази снимка се нижда как я е захапал...пурата.


              А тук реши да спре и да си изтръска пепелта...от пурата. Нали се вижда как хвърчи под задната му гума...


              А Батко Пепи го чака горе с още по-голяма пура .


              "Мамка му...изпуснах си пурата...шъ тре'а да слезем да я потърсим."


              Бате Мишо се връща да си търси новобранците...


              "Машината" си е машина!!!




              Киро - "Уффф...де шъ си търся пурата..."


              В интерес на истината, Киро тръгва от всякакъв баир...той затова и спира там де - да ни демонстрира това, което ние не можем.


              Спас съзерцава...


              Пак Батко Пепи.


              През това време от съседното дере чух неистови крясъци...познах гласа на Гълъбин...сигурно Жоро го е научил така да крещи на о.Крит.
              Реших да проверя какво става...Ицката се забил в дерето, а тати се пече горе на слънцето и ...оглася планината...с "Ой-ла-рипииии"




              Гъби се..."наприказва" и тръгна нагоре...


              А малкия пак тръгна да покорява склона.


              ...ама до тук...


              И вика: "Гъбииии,...капчица сила не ми останалааааа....чу ли бееее..."






              Щом планината не иска при Мохамед, то ... Гълъбин отива при планината.


              Яя....и наблюдатели си имаме.


              Реших да отскоча до третото дере...
              Оказа се, че там един друг шампион - Ети, хвърлил мотора от скалата и ...ляв радиатор "йок"... А сега мотора трябва да се изкара от дерето право нагоре обратно по скалите, друг път няма...ама как без вода...


              Терена наобратно...


              Криво-лево...за около "един тек време"(на Жоро, както казва Гъби, а той сигурно знае ), Ети вече е на равно и скърби...щот няма повече да кара.


              На едното място покси-пола свърши работа, ама радиатора се оказа, че шурти отвсякъде...


              И понеже всички скърбим за случилото се - групата се пренесе в съседната кръчмичка, да поскърбим на маса . А кръчмичката е точно ...до "лудницата"..




              И "кавалджия" си имаме...




              Българската гениална инженерна мисъл ни е спасявала и в космоса(справка Георги Иванов)...Спаси ни и сега.


              Просто и ясно - "шунт" на левия радиатор.


              Колеви се бяха позагубили, ама като им замириса на скара....




              След храна всеки човек има нужда да си изразходва енергията, нали така




              А след като се скапе, има нужда и да поспи...


              И влака не можа го събуди, ей!!!

              Това от днес. Сигурно има и други снимки, ама нали са мързели...
              Последно редактирано от miki64; 21-03-10, 20:46.
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • #8
                До: Червените скали над "лудницата"

                Ето ги и мойте снимки...
                Една от групите (Аз, Кики.Т и Спас) се събираше на паметника над Батулия в 10:30. Аз бях нетърпелив да тръгна, че даже бях там 10:10.




                По северните склонове снегът беше ''много''.







                Чакам Кики да дойде от там...




                Кал, също имаше в изобилие. Ето на какво ми беше заприличала раницата след 15 мин. каране :




                Спас Огойски се задава, втори в класацията!




                ... и започва да си загрява... стабилно




                "...а, нестава, трябва да се спусне малко гумата!"




                Викам му на Спас да направи 1 снимка и той се отзова веднага че даже и 2 направи... да има за аватар.




                Ето го третия войн, Кики.Т







                Тук вече се намираме до "лудницата" и чакаме голямата група.













                "Я, чакай да полегна..."




                OХо, ето я и голямата група!




                Радо, неизпусна да се завре в канавката
















                Oпа! Гума - първи път!




                "ле-ле... как ще те изям!"




                Извадихме 4см трън от предната гума... какъв карък само... "Лъки-Дани"





                Батко Пепи ВР ми показва как се прави гума без да се сваля джантата...







                А през това време Кики се драпа за м*д*те




                Няколко помпи и газ... до след 100 м




                Леле, страшен съм, все го хващам с едни такива физиономии и пози







                След второто пукане, изпраших към нас и сложих чисто нова предна вътрешна гума, защото старата стана "дупка до дупка"
                А през това време групата похапваше, хванах ги накрая.




                Най-хубавата снимка на Люди... просто защото е на фона на КТМ.




                Толкова от снимките, следвата клиповете:





















                KTM Fen

                Коментар


                • #9
                  До: Червените скали над "лудницата"

                  Mного добро каране стана радвам се че на всички им харесаЗаповядайте пак
                  0878424143
                  0887424150

                  Коментар


                  • #10
                    До: Червените скали над "лудницата"

                    Първоначално публикуван от BATKO PEPI WR Преглед на мнение
                    ...Заповядайте...

                    Нали знаеш, че ще се възползваме от тези приказки. Тази седмица дано остане време да си спретна една конструция за пренос на мотора, че не си е работа да се размотавам с него из софето. Ако стане, уикенда ме бройте
                    Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                    Mercedes w212 E350 4matic
                    Ducati Monster 600
                    O888795575

                    Коментар


                    • #11
                      До: Червените скали над "лудницата"

                      Евала банда, добре сте покарали.
                      Пепка, гледам нова тава имаш на мАтора. Честито, а и гардове нещо ми се мернаха на радиатора а .
                      Много гадна работа аз с тая ръка да го е...а За сега пасувам...
                      Мерси за снимките и добрия репортаж.
                      Последно редактирано от miki64; 22-03-10, 09:42. Причина: лека "ДГ" цензурка
                      WR400-in-in-in...
                      LZ1RAO

                      Коментар


                      • #12
                        До: Червените скали над "лудницата"

                        Много хубаво каране стана аз лично съм много доволен въпреки че брах ядове с радиатора но Ямашката нали си е корава машина се оказа че перфектно се движи и само с един радиатор и то без да загрява.Поздрави на цялата група

                        Коментар


                        • #13
                          До: Червените скали над "лудницата"

                          Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                          Много хубаво каране стана аз лично съм много доволен въпреки че брах ядове с радиатора но Ямашката нали си е корава машина се оказа че перфектно се движи и само с един радиатор и то без да загрява.Поздрави на цялата група
                          Групата ти благодари, че показа как се катерят екстримчета между боровете, а аз лично ще черпя Пешо с XR 400 така ме забавлява това момче
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Червените скали над "лудницата"

                            Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                            Групата ти благодари, че показа как се катерят екстримчета между боровете, а аз лично ще черпя Пешо с XR 400 така ме забавлява това момче
                            Долавям лека ирония
                            WR400-in-in-in...
                            LZ1RAO

                            Коментар


                            • #15
                              До: Червените скали над "лудницата"

                              Първоначално публикуван от anubis Преглед на мнение
                              Долавям лека ирония
                              Няма ирония, Ети си е шампион, а Пешо въпреки, че кара от скоро катери по-добре от много от нас
                              p.s Пешооооооооооо не се отказвай от гората играч си
                              p.s Модераста на Дефилето пак ще се ядоса
                              Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X