Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазни тапи на супермото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Предпазни тапи на супермото

    хайде някой с опит да каже как става поставянето на тапи в случаите, когато осите не са кухи.

    Коментар


    • #17
      До: Предпазни тапи на супермото

      Първоначално публикуван от balkan_stz Преглед на мнение
      Колега , най-подходящия материал е полиамид.
      В черно и бяло 100 % го има.
      Купуваш си неръждаема шпилка от някой магазин - крепежни елементи, стругарска намеса и си готов.
      Колега днес проверих и осите на сузукито са кухи, така че с моя майстор обсъдихме точно варианта с купуването на полиамид, две шпилки от крепежни елементи и малко стругарска намеса........, но остана висяш въпроса, от къде да си купя полиамид
      SUZUKI DRZ SuperMoto

      Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

      Коментар


      • #18
        До: Предпазни тапи на супермото

        Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
        Давай снимките вече ,че и аз ги чакам с нетърпениекак си,оправяш ли се след натъртването на паветата-забравих да те питам като се чухме по телефона?
        Започнаха да ми падат коричките от охлузения лакът, а ожулванията на гъза ми минаха отдавна
        А ти, какво направи с онзи красавец
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • #19
          До: Предпазни тапи на супермото

          Цитат:
          Мнение на balkan_stz
          Колега , най-подходящия материал е полиамид.
          В черно и бяло 100 % го има.
          Купуваш си неръждаема шпилка от някой магазин - крепежни елементи, стругарска намеса и си готов.


          Колега днес проверих и осите на сузукито са кухи, така че с моя майстор обсъдихме точно варианта с купуването на полиамид, две шпилки от крепежни елементи и малко стругарска намеса........, но остана висяш въпроса, от къде да си купя полиамид

          Коментар


          • #20
            До: Предпазни тапи на супермото

            Още едно интересно и евтино решение.Колелца от скейтборд...

            Коментар


            • #21
              До: Предпазни тапи на супермото

              Колеги благодаря за снимките и идеите, но остава въпроса от къде да си купя полиамидВ нета има доста информация по случая, но за съжаление стара и затова ми трябва нещо по-актуално
              SUZUKI DRZ SuperMoto

              Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

              Коментар


              • #22
                До: Предпазни тапи на супермото

                Обажда ли се на фирмата на която ти бях дал линк???????

                http://semerina.my.contact.bg/map.htm

                Коментар


                • #23
                  До: Предпазни тапи на супермото

                  Първоначално публикуван от ceco.g Преглед на мнение
                  Обажда ли се на фирмата на която ти бях дал линк???????

                  http://semerina.my.contact.bg/map.htm
                  Ми.............не не съм се обаждал, но ще го направя още утре
                  SUZUKI DRZ SuperMoto

                  Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Предпазни тапи на супермото

                    Благодарение на колегата ceco.g за 20 лв си взех две парчета бял полиамид с дължина по 20 см и диаметър 4,5см.Сега остава само да чакам майстора да намери време и да ми направи краш тапите, като обещавам да направя снимки
                    SUZUKI DRZ SuperMoto

                    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Предпазни тапи на супермото

                      Ще правиш снимки къде ще ходиш.Кажи на майстора от външната страна като ти стърже тапите да ти остърже гнездо за шайба за да стягаш гайката с шайба а не направо върху полиамида,а и така ще можеш да бъркаш с камъче от Гедоре за да стягаш или оттягаш гайките.Също така гайките трябва да се крият поне 5-6мм. навътре в тапата та недай боже ако влезат в употреба тея тапи то полиамида да търка в асвалта а не гайката и шпилката.
                      Последно редактирано от ceco.g; 09-04-10, 20:45.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Предпазни тапи на супермото

                        И като че ли пак остана въпроса тези, които нямат кухи оси как да си монтират подобни тапи? Тъй като според мен и при ендурото, ще има смисъл от тях най малкото няма да докарам бутушите на коловете в състоянието в което бяха.
                        Не е важен външният вид, а сърцето. На капака на моето пише :[SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #27
                          От: До: Предпазни тапи на супермото

                          да изтупаме и тази тема от прахта

                          за тези на които осите не са кухи-аз си го мисля така,разпробива се оста около 20мм прави се нова резба и с болт се слага тапата

                          поне така аз го мисля
                          предната ми ос не е куха
                          задната е лесно


                          но тук май никой не пише и не се интересува
                          crf450 supermoto

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Предпазни тапи на супермото

                            Аз взех колелца от скейтборд, но направо бях забравил за тях. Утре като се прибера трябва да ги намеря и да ги сложа...от 3 мотора в гаража все на някой трябва да станат

                            Коментар


                            • #29
                              От: Re: Предпазни тапи на супермото

                              Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                              Аз взех колелца от скейтборд, но направо бях забравил за тях. Утре като се прибера трябва да ги намеря и да ги сложа...от 3 мотора в гаража все на някой трябва да станат


                              Краси я метни снимки да ги видим

                              после и цена
                              crf450 supermoto

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Предпазни тапи на супермото

                                Снимки нямам, надявам се да ги намеря и ако мога ще снимам.
                                Цената беше евтиджок, на търг в ибей ги взех и нещо от рода на 10-15лв. са ми излезли с доставката, това за 4 колелца(използвани де).
                                Но да не са само приказки, ще гледам да снимам и после ще пиша.

                                П.п. сега като се замисля и на двата ктм-а предната ос накрая е с болт така че поне за отпред нама да станат без допълнителни модификации.
                                А за кухите оси мисля само една шпилка 6мм да взема и с нея да ги хвана.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X