Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

    Ето ги и обещаните на Трент снимки от моята нова придобивка
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011508.jpg
Прегледи:1
Размер:129.3 КБ
ID:5270705Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011512.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5270703Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011513.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5270710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011509.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5270712Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011510.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5270711Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011511.jpg
Прегледи:1
Размер:96.2 КБ
ID:5270707Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011514.jpg
Прегледи:1
Размер:96.1 КБ
ID:5270701
    Използвах от старите уплътнения и тук малко не ми достигна дължина
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011515.jpg
Прегледи:1
Размер:89.5 КБ
ID:5270706
    Стандарния предлолагам начин на закрепване на задната част на този тип тавани. Всичко се монтира на местата на елементите от мекия таван.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011521.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5270713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011519.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5270709Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011520.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5270704
    За предната част обаче се наложи да монтирам двете заключалки с винт върху гредата над вратата. Американска му работа......
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011516.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5270708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011518.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5270702Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30032011517.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5270700
    Сега след малко тестове остава да подменя изцяло двете уплътнения на задната част- това което остава на купето и това на самия таван.
    Мисля си дори да сменя и тези на вратите.
    Ефекта от твърдия таван е че определено шумовете в купето намаляха в пъти!!!
    Големи благодарности на Трифон за намирането на тавана. И по моя има малко забележки, но като цяло съм доволен
    Последно редактирано от gen4; 21-04-11, 10:13. Причина: Допълване
    TG

    Коментар


    • #32
      От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
      След като и на двата твърди тавана, които притежавам се наложи да сменям амортисьори се започна едно търсене, мерене и сгъване не можах да намеря същите като сила-100нютона, затова комбинирах един нов и един стар изпуснал, като новият е 320нютона, екстра се получи, ето малко снимки на единият:
      амортисьорите за багажника на форд ескорт 90-9......... и някоя година са същия размер като тоя на твърдия таван на витарата
      Има ли желание, има и начин , няма ли желание - намираме оправдания!!!!!

      Коментар


      • #33
        От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

        След като се сдобих и го направих твърдият таван на мечтите си, продадох и предният, мога да пусна малко снимков материал от подмяната на страничното стъкло на старият и малко снимки по ремонта и поставянето на люкове и на двете части на новият твърд таван на Bermann. Допълвам, че имам изрязан от картон еталон за страничните стъкла на старият и на новият ми таван
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #34
          От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

          След като продадох и последният си мек таван за витаратаостанаха малко шпригли и други неща за продан в тази тема: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=91560&page=11
          отделно и още един таван, но за фероза

          Коментар


          • #35
            От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

            Колеги, може ли да ми каже някой ,къде в София, мога да купя такъв наилон за мекия таван,че иде зима и е краино време да го сменя, а никъде не мога да намеря...!

            Коментар


            • #36
              От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

              Здравейте. Търся си твърд таван за витарката. Благодаря предварително.

              Коментар


              • #37
                От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                Първоначално публикуван от hein Преглед на мнение
                Здравейте. Търся си твърд таван за витарката. Благодаря предварително.
                Всъщност темата е за съвсем друго, досега беше чиста от такива изцепки, надявам се и за напред да е така, затова пуснете си отделна тема в нужният раздел, успех във форума

                Коментар


                • #38
                  От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                  Тъй като страничните стъкла на последният ми твърд таван бяха различни, и това много ми бодеше в очитеПо една щастлива случайност намерих човек, кйто си търсеше другото стъкло, а оцелялото му беше като моето оригинално, направихме трампата и сега съм оригинален отвсякъде. Аз му обещах, да му ударя едно рамо за другото стъкло, благодаря Борка, успех на всички

                  Коментар


                  • #39
                    От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                    Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                    Тъй като страничните стъкла на последният ми твърд таван бяха различни, и това много ми бодеше в очитеПо една щастлива случайност намерих човек, кйто си търсеше другото стъкло, а оцелялото му беше като моето оригинално, направихме трампата и сега съм оригинален отвсякъде. Аз му обещах, да му ударя едно рамо за другото стъкло, благодаря Борка, успех на всички
                    Здрасти Трент.Имам въпрос;колко ти стуват трите стъкла на харда,зада мога даси направя сравнение защото аз съм със лексан.
                    Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                    Коментар


                    • #40
                      От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                      Е, как е с лексана? Аз си мислех да мина на лексан, че стъклото малко ме притеснява из горите, въпреки фолиото.
                      Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                      www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                      Коментар


                      • #41
                        От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                        Нали има някакъв лексан дето правят прозорците на бегачките от него. Той не е ли подходящ за страничните прозорци? До колкото знам лесно се реже и огъва.

                        П.С. Хм, нещо не съм прочел както трябва. Точно преди мен това са попитали .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                          Нямам представа, не съм ги купувал отделно, само бартеросах едното. Въпросът тук не е колко струват, а дали може да се намерят, според мен-не. Отделно аз държа на оригиналният вид и всички побългарявания от сиромашия много ме дразнят и не са оправдание. Имам приятел, който преди 20-на години притежаваша порше, нямаше части и си ги поръчваше при разни майстори, сега има калъпи за половината си кола За старият си хардтоп, огънато, но не закалено стъкло с фолио ми излезе 50лева с монтажа, по поръчка. В момента всеки ден се моля, някой да не ми счупи някое стъкло, че нямам представа, какво ще правя

                          Коментар


                          • #43
                            От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                            Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                            Нямам представа, не съм ги купувал отделно, само бартеросах едното. Въпросът тук не е колко струват, а дали може да се намерят, според мен-не. Отделно аз държа на оригиналният вид и всички побългарявания от сиромашия много ме дразнят и не са оправдание. Имам приятел, който преди 20-на години притежаваша порше, нямаше части и си ги поръчваше при разни майстори, сега има калъпи за половината си кола За старият си хардтоп, огънато, но не закалено стъкло с фолио ми излезе 50лева с монтажа, по поръчка. В момента всеки ден се моля, някой да не ми счупи някое стъкло, че нямам представа, какво ще правя
                            Здравей.Турих му лексан не толкова от сиромашия а от зор.щото ги няма.То и лексана е между 80-130 кинта за квадрат.А дето колегата пита как е с лексана,ами драскасе ама по-трудно ие удароустойчив.
                            Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                            Коментар


                            • #44
                              От: Твърди и меки тавани витара-марки, ремонт, резервни части

                              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                              Нали има някакъв лексан дето правят прозорците на бегачките от него. Той не е ли подходящ за страничните прозорци? До колкото знам лесно се реже и огъва.

                              П.С. Хм, нещо не съм прочел както трябва. Точно преди мен това са попитали .
                              Верное.Лесно се реже и се огъва дори и на студено ама тънките мм,на по-дебелото му помагам със горещия въздух по-отдалеч.
                              П.С Имаси и ув защита.
                              Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                              Коментар


                              • #45
                                От: уплътнения за твърд таван

                                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                                Пишете за кои уплътнения става дума, тези на предната част или тези отзад под страничните стъкла
                                Въпросът ми е от миналата година, но става актуален от време на време (като вали). Та става дума за уплътненията на предната малка част на таванчето, че капе на главата (по рамото от към прозореца) на водача и навигатора. А освен това, дори да не се кара, взе да се пълни с вода. (майтап, махнал съм тапите на пода отдавна)
                                Кажете от къде да намеря такива уплътнения?
                                По-добре късно, отколкото по-късно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X