Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на стомана X12

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заваряване на стомана X12

    Първоначално публикуван от ramzes1977 Преглед на мнение
    Аде ся да видим дали се знае какво има в стомана 12х ЧУдна работа леарите пазят в тайна пустата му рецепта (както балкана пази своите тайни).
    Ако видим и какви са цифричките и буквичките след 12Х....... ще ти отговорим и какво има в нея!
    Последно редактирано от welderargon; 29-06-10, 20:30.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

    Коментар


    • #32
      От: Заваряване на стомана X12

      Това горе е за "X 12 CrNiMo 12 (X 12 CrNiMoN 12)"
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        От: Заваряване на стомана X12

        Първоначално публикуван от ramzes1977 Преглед на мнение
        ами още малко пояснемие диаметъра на вала е 180 мм широчина на лентата е 800мм . така казали са че е прожинна стомана и аз по това съдя че е 12Х , но се пука не само по заварката а кадето и доде. след като заваря се къса до шева колкото и тънка да е и както да се мъча да отвръщам материала или самамта заварка . Тази седмица ще сложа по голям вал да види има ли ефект или няма.

        Първо , Х12 няма нищо общо с "прожинната" стомана.
        Второ , не знам от какъв зор извършваш "отвръщане" след заваряване . Или под този термин имаш нещо друго предвид ?
        Трето : продължаваме да хвърляме на боб , за да определим от дистанция от каква стомана аджеба е тази лента .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: Заваряване на стомана X12

          Първоначално публикуван от ramzes1977 Преглед на мнение
          ами още малко пояснемие диаметъра на вала е 180 мм широчина на лентата е 800мм . така казали са че е прожинна стомана и аз по това съдя че е 12Х , но се пука не само по заварката а кадето и доде. след като заваря се къса до шева колкото и тънка да е и както да се мъча да отвръщам материала или самамта заварка . Тази седмица ще сложа по голям вал да види има ли ефект или няма.
          Аз продължавам да недоумявам що за транспортна лента е това ..пружинна-неръждаема и то свързана със заварка по цялата ширина …!? Обикновено в хранително вкусовата промишленост се ползват плетени транспортни ленти ,ленти от плочки или модулни… които обаче в никакъв случай не се свързват със заварка …
          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

          Коментар


          • #35
            От: Заваряване на стомана X12

            Ако дължината на лентата позволява, пробвай да я завариш чрез застъпване, не челно.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Заваряване на стомана X12

              Искай от фирмата, която е монтирала лентата да ти дадат сертификат на материала от който е изработена. И най-добре си намерете друга транспортна лента.
              in weld we trust

              0878782224

              Коментар


              • #37
                От: Заваряване на стомана X12

                тези плетените ленти каде говорите се наричат ГИТЕР било е такъв, но се е получило изгаряне на изделилето (бисквитката) и за това монтират стоманена ленат която се движи върху 2 валека и е без конечна на практика т.е. влиза в пеща и кат излезе минава под пеща ,а пеща е тунел на практика .и аз това ако не отвърна заварката като доде на валека и се пука да заварката моментално.

                Коментар


                • #38
                  От: Заваряване на стомана X12

                  Първоначално публикуван от ramzes1977 Преглед на мнение
                  тези плетените ленти каде говорите се наричат ГИТЕР било е такъв, но се е получило изгаряне на изделилето (бисквитката) и за това монтират стоманена ленат която се движи върху 2 валека и е без конечна на практика т.е. влиза в пеща и кат излезе минава под пеща ,а пеща е тунел на практика .и аз това ако не отвърна заварката като доде на валека и се пука да заварката моментално.
                  Виж този сайт http://eurositexbg.com/content/view/2/1/ предлагат разнообразни видове дано намериш това което ти трябва но... със заварка както си го правил до сега според мен няма да стане никоя заварка няма да издържи на подобен режим на работа !
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заваряване на стомана X12

                    Най-обичам като търся тех. инфо в нета да ми вади линкове към офроуда...Та на въпроса.

                    Машината е бало-преса за вторични съровини.Балират се велпапе ,PET,друга пласмаса и тн.Телта (която връзва балите)се подава перпендикулярно на материала и бутлото пресова с/у нея.Така в един момент телта се трие под 90 градуса в ...абе в едни железа...и с времето ги е "изяла".Иносената част я наварих,но идеята е там където е контакта м/у телта и метала да се завари парче износоустйчива стомана и беше предложена х12.
                    Въпроса ми е може ли да се завари на РЕДЗ и с какви електроди.Под ръка имам Бьолер FOX EV50,EVB и класиката НОРД.
                    От заварката се иска метала просто да стои за да трие телта в него.Други натоварвания няма,а и половината заварки са таван.

                    Ако х12 не става препоръчайте ми друга стомана.
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заваряване на стомана X12

                      Потърси фирма, дето прави и възстановява кофи за багери и булдозери. Марката на една от стоманите, от които се правят такива работи, е HARDOX. Имaше я и в A.Стоилов, но не знам какви дебелини и дали се продава на парче.

                      ПП: С това не казвам че X12 става или не става. Само знам от какво правят кофи и прочие. А там износоустойчивостта е важна.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заваряване на стомана X12

                        Х-12,без пододяща термообработка,е малко по-твърда от останалите стомани и няма да свърши работа.Можеш да навариш улея със износоустойчиви електроди,използват ги за наваряване на зъбите на кофите на повечето багери.Марка и модел не мога да посоча(скаран съм със електродите),но можеш да потърсиш AIG от форума,ще ти обясни точно какво ти трябва.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заваряване на стомана X12

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Потърси фирма, дето прави и възстановява кофи за багери и булдозери. Марката на една от стоманите, от които се правят такива работи, е HARDOX. Имaше я и в A.Стоилов, но не знам какви дебелини и дали се продава на парче.

                          ПП: С това не казвам че X12 става или не става. Само знам от какво правят кофи и прочие. А там износоустойчивостта е важна.
                          Ами аз точно с такова наваряване се занимавам . Само че при А. Стоилов се продава стомана , а в случая на колегата все ми се струва , че ще се размине само с наваръчен слой. Аз го правя с МИГ/МАГ машина на 480А ( заради по-високата производителност , вместо с електроди) , с тръбен тел ф2.8 и телоподаващ механизъм на castolin и "напичането" е яко . Освен това тази технология не позволява нанасянето на втори слой върху първия. Затова ако е необходимо за геометрията ще трябва да се нанесе предварителен буферен слой с неръждясващи елекроди. Вероятно на него ще му трябва тел ф2.2 .
                          Има такъв на КЗУ - ТЕТ 12 , или ТЕТ 14 . Само не знам дали имат ф2.2 .

                          ПС. Както е споменал колегата по-горе - може и с електроди , макар те да дават няколко единици по-ниска твърдост .
                          Има ги на Есаб , Бьолер и на още една - две фирми. Ако Асен не свърши работа , ще разровя някъде по складовете ми , сигурно имам останали .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-06-13, 16:22.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заваряване на стомана X12

                            Владо, виждал съм наварени зъби на машина с нещо неръждясващо, при това доста пъти. За такава операция ли иде реч?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Заваряване на стомана X12

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Владо, виждал съм наварени зъби на машина с нещо неръждясващо, при това доста пъти. За такава операция ли иде реч?
                              За такава . Само дето в повечето случаи илюзията за "неръждясващо" идва от "лъскането"на кофата при изкопни работи .... не че няма и наваряване с електроди с високо съдържание на хром и никел де
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Заваряване на стомана X12

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                За такава . Само дето в повечето случаи илюзията за "неръждясващо" идва от "лъскането"на кофата при изкопни работи .... не че няма и наваряване с електроди с високо съдържание на хром и никел де
                                Абе неръждясващо си е - то затова и ми е направило впечатление. И без работа като стои машината, цялата кофа става на лисица, а там си е лъскаво и без ръжда.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X