Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Балканче със запалване от Карпати.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Балканче със запалване от Карпати.

    Привет на всички.
    Реших да взема на балканчето ми запалване от карпати. Карпатското запалване е електронно, което означава, че се състои от ротор, статор, комутатор и бобина. Та въпросита са ми няколко : 1во Това запалване може ли да се побере в балканчовите картери. 2ро Нали се върти ротора вместо магнет, както при оригиналното. 3то Трябва ли да преправям оста на магнета ми, имам в предвид резби и подобни. 4то. Как се прави центровка на това запалване, като се има впредвид, че двигателя на балканче. Ще сам ви много благодарен, ако ми отговорите на въпросите !

  • #2
    До: Балканче с запалване от Карпати.

    Какъв е проблема на балканчето,та искаш да слагаш запалване от карпати ?

    Коментар


    • #3
      До: Балканче със запалване от Карпати.

      Братчед на балканчеита отдавна им мина модата какви ли простотии не сме им слагали и все си остава БАЛКАН 50 и електронни и 4 скорости и водно охлаждане и кво ли не сабери си малко парички и си вземи нещо чуждо поне няма да те боли главата туи е от мен

      Коментар


      • #4
        До: Балканче с запалване от Карпати.

        Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
        Какъв е проблема на балканчето,та искаш да слагаш запалване от карпати ?
        Идеята ми е да дава по добра искра, и да пали по лесно.
        Относно колегата d.6orca, аз ви помолих да ми кажете може ли да стане или не, а не да ми оплювате машитана. Относно идеята да си взема нова машина, мисля да си вземам Ямаха ДТР 125, то това е по натам

        Коментар


        • #5
          До: Балканче със запалване от Карпати.

          Всичко става стига да имаш мерак!
          Само че ще трябва много инат и е много преправяници.

          Коментар


          • #6
            До: Балканче със запалване от Карпати.

            Първоначално публикуван от Martinel40 Преглед на мнение
            Привет на всички.
            Реших да взема на балканчето ми запалване от карпати. Карпатското запалване е електронно, което означава, че се състои от ротор, статор, комутатор и бобина. Та въпросита са ми няколко : 1во Това запалване може ли да се побере в балканчовите картери. 2ро Нали се върти ротора вместо магнет, както при оригиналното. 3то Трябва ли да преправям оста на магнета ми, имам в предвид резби и подобни. 4то. Как се прави центровка на това запалване, като се има впредвид, че двигателя на балканче. Ще сам ви много благодарен, ако ми отговорите на въпросите !
            Колега здравей ей сега видях темата и се сетих,че като малки с приятелите сме ги правели тези работи,сега званнах на един приятел да го питам точно как беше и:За да стане се прави енин фланец на статора и трябва да се направи един конус на ротура смисал доста разправия,ама щом ти се разправя ти си знаеш.Иначе такова запалване става на ИЖ без проблем и става много по добре отколкото обикновенното,сигорно и за балканчето ще е така.
            Успех в ремонта.
            КОЛАТА ВОЗИ ТЯЛОТО,А МОТОРА ДУШАТА!!!
            (YAMAHA DT 125-1981,SUZUKI DR 650R-1992,SUZUKI DR 600R-1989,HONDA CRF 450R-08,HONDA CRF 450R-09,KAWASAKI KFX 700-08).KTM EXC 250-06.

            Коментар


            • #7
              До: Балканче със запалване от Карпати.

              Колега не ти трябва подобно нещо, за да ти пали балканчето, аз имам балканче, което го паля през 11-12месеца, ритвам 1-път на смукач, и на 2-рия път давам на контакт и мотора заработва като часовник, това ми е първия мотор, който никога не бих продал, а ми се изредиха доста така че погледни, първо разстоянието м/у чукчето и наковалнята 0.40 мм е. Мери се при отворено положение, дай му максимално предварение, като завъртиш плочката докрай в обратна посока на въртене на маховика. Погледни, ако е необходимо контактите на чукчето и наковалнята да се почистват с финна шкурка и на "белгия' това е гладък камък, ако не нови не са скъпи. Виж си и бобината за високо напрежение! Кондензатора! И накрая остава семерингите на КВ понякога от там смуче въздух или масло, сменят се и си ти.
              Забрави за това електронно няма да тръгне по-бързо.

              ПП Свещ с топлинно число 9ка да не прави косъмче като загрее с 8цата и с къса резба
              Питай, ако има нещо че съм и тунинговал блаканче: шлайф глава, полиране на колектор, кривка с по голям диаметър и т.н.
              Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

              Коментар


              • #8
                До: Балканче със запалване от Карпати.

                Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                Питай, ако има нещо че съм и тунинговал блаканче: шлайф глава, полиране на колектор, кривка с по голям диаметър и т.н.
                Относно тунинга, този двигател на който мисля да сменям запалването (имам 2 двигателя) ще има доста пипано. Тези неща които изброи + още доста. Ще му слагам 3ти темонт, 3 сегмента, свалена глава от Сисмсон, мисля да правя 4та скорост, нов резонансен ауспух (вече е поръчан), ендуро кривка, оголемяване на прозорците, разпиляване на жигльор, полиране на колектор, разпиляване и полиране на преливниците и още куб глупости. Относно семерингите, поръчал сам комплект сички семеринги, гарнитури и лагери

                Коментар


                • #9
                  До: Балканче със запалване от Карпати.

                  Първоначално публикуван от Martinel40 Преглед на мнение
                  Относно тунинга, този двигател на който мисля да сменям запалването (имам 2 двигателя) ще има доста пипано. Тези неща които изброи + още доста. Ще му слагам 3ти темонт, 3 сегмента, свалена глава от Сисмсон, мисля да правя 4та скорост, нов резонансен ауспух (вече е поръчан), ендуро кривка, оголемяване на прозорците, разпиляване на жигльор, полиране на колектор, разпиляване и полиране на преливниците и още куб глупости. Относно семерингите, поръчал сам комплект сички семеринги, гарнитури и лагери
                  Всичко което си замислил е чудесно, с изключение на буталото с 3 сегмента. Това като идея го забрави, триенето е много по голямо от там загубите на енергия. При кросовите 2т мотоциклети буталата са с един сегмент точно по тази причина. Моя съвет относно бутало погледни от скутер с тези размери, ако не се лъжа беше 40мм диаметъра на оригиналното бутало номинален размер..,за 3 ремонт виж от скутер, на което бутало каналите за сегментите да са по дълбоки и по тесни, за да не се раздрънчава, както става с оригиналното на балканчето. Отделно има значение сегментите дали са за чугунен цилиндър или за цилиндър с никасилово покритие, провери и това както и височината на буталото разстоянието от буталния болт до челото и полата.
                  Успех в начинанието!!!
                  ПП Разкажи после какви са резултатите.
                  Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                  Коментар


                  • #10
                    До: Балканче със запалване от Карпати.

                    Имам направено такова тук. Ама е балкан 75. Ако искаш идвай, гледай, мери, снимай! В Банкя е.
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #11
                      До: Балканче със запалване от Карпати.

                      Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                      Всичко което си замислил е чудесно, с изключение на буталото с 3 сегмента. Това като идея го забрави, триенето е много по голямо от там загубите на енергия. При кросовите 2т мотоциклети буталата са с един сегмент
                      Колко сегмента са оптимални, зависи от оборотите които достига двигателя. Доказано е че над 8500 - 9000 оборота, повече от 1 сегмент вече затормозява работата на двигателя. 125 кубиковите кросови мотори достигат до 11 000- 12000 хиляди оборота, затова са с по 1 сегмент. 250 кубиковете са с по 2 сегмента, но има и бутала и за тях с по 1 сегмент. Те работят до 8000 оборота - тогава им е пика на мощноста. Балкан 50 мисля стигаше стандартно до 6500? С по-големите прозорци вече, ще достига и повече, така че си го остави с оригиналните му 2 сегмента. Някой им слагат 3, за да тегли повече от ниските, но във високите обороти се затормозява.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Балканче със запалване от Карпати.

                        Хората са си го направили как трябва да бъде .Защо трябва да то преправяш ?
                        Така скъсяваш живота на коляновия вал,има опасност да счупиш и скоростите .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Балканче със запалване от Карпати.

                          Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                          Имам направено такова тук. Ама е балкан 75. Ако искаш идвай, гледай, мери, снимай! В Банкя е.
                          С удовлоствие бих дишък, но сън от Варна

                          Коментар


                          • #14
                            До: Балканче със запалване от Карпати.

                            Първоначално публикуван от Martinel40 Преглед на мнение
                            Привет на всички.
                            Реших да взема на балканчето ми запалване от карпати. Карпатското запалване е електронно, което означава, че се състои от ротор, статор, комутатор и бобина. Та въпросита са ми няколко : 1во Това запалване може ли да се побере в балканчовите картери. 2ро Нали се върти ротора вместо магнет, както при оригиналното. 3то Трябва ли да преправям оста на магнета ми, имам в предвид резби и подобни. 4то. Как се прави центровка на това запалване, като се има впредвид, че двигателя на балканче. Ще сам ви много благодарен, ако ми отговорите на въпросите !
                            Колега,идеята не е добра,защото:
                            1воНяма да можеш да затвориш капака,а на него ти е хванато жилото за съеденителя.
                            3тоКонуса на КВ е много по-малък,магнета се притяга с гайка,а ротора с болт,което значи сваляне на коляновия и доста стругарска работа.
                            2ро и 4то не са проблем.
                            От Карпати си вземи карбуратор,не че електронното е лошо,просто не си заслужава
                            Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Балканче със запалване от Карпати.

                              На скоро един приятел си взе едно ТРОФИ, но нямаше запалване и беше сложил едно от БАЛКАН 50

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X