Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в раздатката на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем в раздатката на Витара

    И при мен днес се появи подобен проблем на Гранд Витара 2.5 V6 автомат 1998 г. При изкачване на 4H се чува едно "дънн" отпред в дясно и се изключи 4х4. После опитах пак катери се и пак същия звук като все едно гумата удря в камък и пак се изключва и лоста се връща. Не мога да преценя първо е звука или той е в резултат от изключването. Покарах малко на 4L и при спиране леко завъртях волана и се чу отново "дънн" отпред в дясно но не се изключи. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил.
    Благодаря.


    Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Проблем в раздатката на Витара

      След като почетох изписаното по темите с този проблем днес сутринта опитах дали работи вакума на предния диференциал. Според описаното работи, защото се чува около секунда и спира. Легнах отдолу да погледна нещо външно видимо дали няма, но не открих. Видях едно разстояние между дясната полуоска и предния диференциал и незнам дали трябва да е така или е в следствие на проблем от който лоста ми на 4H се самоизключва, съпроводено със звук "дънн" отпред в дясно. Забравих да кажа че при движение по равен черен път лоста не се изключва. Само при катерене. Прилагам снимка на това разстояние.



      Suzuki Grand Vitara'98 2.5 v6 H25A

      Коментар


      • #18
        От: Проблем в раздатката на Витара

        Оправи ли я

        Коментар


        • #19
          От: Проблем в раздатката на Витара

          Първоначално публикуван от animall Преглед на мнение
          При мен примерно не изключва раздатката на бавни, изключва при много напрежение на бързи двойни предавки. Но когато карам на бавни предавки, понякога се чува силен шум някъде от долу, с думи го описвам като (дънк), като не изключва от скорост, колата си върви. Така и не можах да намеря тема от какво точно го прави това и дали може да е притеснително. Ако изключва от скорост, ясно или ябълката на лоста или мек тампон. При мен не изключва, просто се чува силен шум, колата продължава да си върви, след малко пак. Прави го когато се изкачвам или се движа по равно, когато спускам не ми е направило впечатление да го прави.
          какъв беше проблема
          Последно редактирано от CarTest™; 25-07-18, 08:33.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем в раздатката на Витара

            При мен се оказаха два различни проблема. Изключването на раздатката на 4H мисля че го оправихме. Като я отворихме една дистанционна шайба беше станала на стружки и по този начин единия вал имаше доста голям аксиален луфт. Вилката беше идеална. Като сменихме тази шайба и вала спря да ходи напред назад. Оттогава не ми е изключвала, но и аз не съм я напъвал толкова много, та ще видим. Другото с думкането в предния мост засега стои. Направил съм следното: смених вакуумния активатор в предния диференциал, но уви проблема си остана. Ако някой търси такъв може да се свърже с мен ще се разберем. Каталожния му номер е 27750-85F41. Направих си експеримент на един макадам. Понеже при движение направо не го прави това думкане, включих 4H и започнах да карам бавно със завит волан. Колата върви много тежко и се чува в някакъв момент това "дум" откъм предното дясно колело. Силно, отчетливо единично. Свалих колелата само огледах, но не видях нищо, кои знае какво. Сложих колелата и пак пробвах. Включих 4H и тръгнах със завит волан. Този път колата вървеше доста леко и не го направи този проблем. След като включих на задна и после пак на директна. изключих четворното и пак го включих, тръгвайки със завит волан, колата пак започна да се движи тежко сякаш едното колело не смогва да навакса. и тогава отново се чу това "дън". Сега смятам да сваля капачките и каретата и да ги разгледам много добре за пукнатини или нещо друго, защото след този експеримент, започна логиката да ме води натам. Ако някой се сети нещо друго ще се радвам да сподели.Гранд Витара 2.5 V6 автомат 1998.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем в раздатката на Витара

              Първоначално публикуван от rusi Преглед на мнение
              ...................Направих си експеримент на един макадам. Понеже при движение направо не го прави това думкане, включих 4H и започнах да карам бавно със завит волан. Колата върви много тежко и се чува в някакъв момент това "дум" откъм предното дясно колело. Силно, отчетливо единично.................. .
              Аз имах същият проблем и в крайна сметка се оказа, че си е от включвателя, въпреки, че уж всичко работи както трябва. Оправя се със заварка.
              Първоначално публикуван от rusi Преглед на мнение
              ........Сложих колелата и пак пробвах. Включих 4H и тръгнах със завит волан. Този път колата вървеше доста леко и не го направи този проблем.......
              Най-вероятно не е било включено както трябва 4х4 не рови каретата не е от там. Поздрави.
              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

              Коментар


              • #22
                От: Проблем в раздатката на Витара

                Този включвател къде е? На моята има вакуум към предния мост ,там ли е ? Като се завари става постоянно зацепен ли?

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем в раздатката на Витара

                  Стана ми ясно не ми отговаряйте
                  Първоначално публикуван от katanov Преглед на мнение
                  Този включвател къде е? На моята има вакуум към предния мост ,там ли е ? Като се завари става постоянно зацепен ли?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем в раздатката на Витара

                    Първоначално публикуван от rusi Преглед на мнение
                    При мен се оказаха два различни проблема. Изключването на раздатката на 4H мисля че го оправихме. Като я отворихме една дистанционна шайба беше станала на стружки и по този начин единия вал имаше доста голям аксиален луфт. Вилката беше идеална. Като сменихме тази шайба и вала спря да ходи напред назад. Оттогава не ми е изключвала, но и аз не съм я напъвал толкова много, та ще видим. Другото с думкането в предния мост засега стои. Направил съм следното: смених вакуумния активатор в предния диференциал, но уви проблема си остана. Ако някой търси такъв може да се свърже с мен ще се разберем. Каталожния му номер е 27750-85F41. Направих си експеримент на един макадам. Понеже при движение направо не го прави това думкане, включих 4H и започнах да карам бавно със завит волан. Колата върви много тежко и се чува в някакъв момент това "дум" откъм предното дясно колело. Силно, отчетливо единично. Свалих колелата само огледах, но не видях нищо, кои знае какво. Сложих колелата и пак пробвах. Включих 4H и тръгнах със завит волан. Този път колата вървеше доста леко и не го направи този проблем. След като включих на задна и после пак на директна. изключих четворното и пак го включих, тръгвайки със завит волан, колата пак започна да се движи тежко сякаш едното колело не смогва да навакса. и тогава отново се чу това "дън". Сега смятам да сваля капачките и каретата и да ги разгледам много добре за пукнатини или нещо друго, защото след този експеримент, започна логиката да ме води натам. Ако някой се сети нещо друго ще се радвам да сподели.Гранд Витара 2.5 V6 автомат 1998.
                    Колега по този начин както го описваш имах същия проблем с едната джипка. Включва предното и при натоварване изключва, оказа се проблема в хъбовете.
                    ARO 243 D
                    TATA SAFARI 4x4
                    VITARA ДБ 16v
                    Всичкото с лебедки 😂

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем в раздатката на Витара

                      Първоначално публикуван от DARK WOLF Преглед на мнение
                      Колега по този начин както го описваш имах същия проблем с едната джипка. Включва предното и при натоварване изключва, оказа се проблема в хъбовете.
                      Здравей.
                      Благодаря за информацията, но може ли да споделиш какъв беше точно проблема на хъбовете.


                      Suzuki Grand Vitara'98 2.5 v6 H25A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем в раздатката на Витара

                        При мен проблема беше че са полу автомати и никога не бяха почиствани. Единия не довключваше (тоест захваща и като напъне колелото изключва). Тогава се чува едно "дум"
                        ARO 243 D
                        TATA SAFARI 4x4
                        VITARA ДБ 16v
                        Всичкото с лебедки 😂

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем в раздатката на Витара

                          Гранд витарата заводско е с капачки и вакуум помпа, различно е от на витара до 98г.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем в раздатката на Витара

                            Заварявайте смело..,това е най-евтиният и надежден начин за решаване на този конструктивен недостатък..,на иначе така прекрасните Витарки от тези години..! И.. не забравяйте..,ако не я карате само на лов.. или offroad , че е желателно да си поставите "ръчни хъбове",защото с капачките се върти постоянно предния мост и качва разхода.... Успех.. и Весели празници на всички.. !
                            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем в раздатката на Витара

                              И да знаете ,че мембраната работи с компресорче ,не с вакуум .
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X