Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Рейнджър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд Рейнджър

    Здр на всички нов съм във форума и предварително се извинявай че може да задавам тъпи въпроси но съм бос в темата джипове! Та въпроса ми е следния решили сме да си купим пикап Форд Рейнджър (това ще ни е първия джип до сега само леки коли сме имали) спряли сме се на рейджъра защото Мото фое предлагат втора употреба проверени на не мн километри. Искам да попитам кой от двата модела да изберем стария 2.5Д 109к.с. или новия модел 2.5 с турбо 143к.с. още се колебаем кой модел да вземем нови или стария за това търся помощ от вас горе доло какъв разход дават единия и др. скъпа ли е подръжката общо взето всичко около двата модела за да наклонят везните към един от двата!
    Благодаря предварително на всички

  • #2
    До: Форд Рейджър

    Добрата новина е че въпросният Форд всъщност е Мазда B2500 ,и съответно има присъщата здравина на расов японски пикап.Познавам собствници на няколко такива машини и всички са много доволни .Единият от тях от няколко години го разхождат натоварен с еднокубиков резервоар за гориво,което разнася по полетата на добруджа,навърта много километри по черно,но все още вози стегнато,и май не е правил проблеми.Мисля че харчат около 10-12,но става въпрос за машини,които се движат поне 60% по черно!

    Коментар


    • #3
      До: Форд Рейджър

      Здравейте отново! Ти за кой модел говориш за новия или стария ние май почваме да се насочваме към стария 2006г. 2.5д 109к.с искам да попитам някой запознат колко му е разхода и скъпа ли му е поддръжката. И да попитам понеже не са мн масови поне в нашия град няма нито един от този модел лесно ли се намират части защото гледах и в сайтове за авточасти в повечето дори няма нищо за рейнджър!
      Благодаря предварително

      Коментар


      • #4
        До: Форд Рейджър

        Здравей. И старият и новия модел за които говориш са с турбо, като новият е комън-рейл. Имаме два такива от стария модел и сме много доволни-карат се само по кариери. Относно разхода - от 8,5 л на дълъг път до 15 л по кариерата.

        Коментар


        • #5
          До: Форд Рейджър

          Мога да ти помогна само за модела с 109 к.с.
          Аз имам такъв-Разхода му е около 12,5 градско и около 9,5 извънградско.Свалял съм го и на 10,50 в града веднъж.
          Здрав,лесно се кара и части се намират с малко търсене.Не в Мото Пфое естествено.Мотора е малко муден докато не се включи турбото.
          В големите студове не съм имал проблем с паленето.
          Ти от кое Мото Пфое ще го взимаш?
          Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

          Коментар


          • #6
            До: Форд Рейджър

            п.п.Сега видях че питаш за цени на части.
            Маншони външни по 16 лв
            Амортисьори по 64 лв ангренажен ремък 50лв Шайба 110лв
            Разбира се има и други цени-както ги намериш.
            Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

            Коментар


            • #7
              До: Форд Рейджър

              Здравейте. Благодаря за отговорите и информацията. Колега Христов спряли сме се точно на твоя модел и ще ти бъда мн благодарен да кажеш доволен ли си от джипката и какви проблеми си имал ако си имал де? Мн ще съм ти благодарен ако разкажеш ако ти се занимава за форда защото ние сме от Пазарджик и няма нито един такъв в нашия град и няма от къде да получа информация. Иначе Мото Пфое предлагат около 10-тина Рейджъра втрора ръка и още се чудим на кой да се спрем скоро ще ходим на място да ги гледаме. Иначе цените на частите който казваш ми се струват нормални, само разхода ме притеснява но сигурно е нормален за такова камионче, а за турбото от теб разбирам че е с турбо мислехме че е без
              Благодаря предварително!

              Коментар


              • #8
                До: Форд Рейджър

                Да,доволен съм от джипа,проблеми не съм имал или ако има нещо то е било незначително.С монтьорите с които съм говорил са ми казвали че тези коли влизат в сервиза само за обслужване.
                Разглабял съм купето от въртре до ламарина за да си го почистя като хората и мога да ти кажа че е изключително просто и умно измислено,общо взето колата е напранена лесна за поддръжка-табло,пластмаси,седалки.
                При двигателя не съм пипал още нищо-то няма и какво.
                Моделите без турбо са по 90 коня мисля-но в Мото Пфое няма нито един такъв.
                Хубавото е че там всички автомобили имат история и сервизна книжка.
                Общо взето отиваш разглеждаш ги,можеш да провериш на кой какво му е сменяно и си харесваш твоята кола.
                Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                Коментар


                • #9
                  До: Форд Рейджър

                  Първоначално публикуван от sikei Преглед на мнение
                  Здр на всички нов съм във форума и предварително се извинявай че може да задавам тъпи въпроси но съм бос в темата джипове! Та въпроса ми е следния решили сме да си купим пикап Форд Рейнджър (това ще ни е първия джип до сега само леки коли сме имали) спряли сме се на рейджъра защото Мото фое предлагат втора употреба проверени на не мн километри. Искам да попитам кой от двата модела да изберем стария 2.5Д 109к.с. или новия модел 2.5 с турбо 143к.с. още се колебаем кой модел да вземем нови или стария за това търся помощ от вас горе доло какъв разход дават единия и др. скъпа ли е подръжката общо взето всичко около двата модела за да наклонят везните към един от двата!
                  Благодаря предварително на всички
                  Здрасти.Работя в М.П. и мога да кажа че колата е уникално здрава.Моят съвет е стария модел-по надежден и по икономичен.Това е кола мечта за повечето рибари и ловци в М.П.
                  grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Форд Рейджър

                    Искам да благодаря на сички който откликанха особенно на гн. Христов които доста ни наклони везните именно към твоя модел. Искам да попитам роби щом работиш в Мото Пфое. Имаме лека кола може ли да я закараме да я оценят и да стане първоначална вноска за рейнджъра ще ни бъде мн полезен отговора ти!
                    Мерси предварително!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Форд Рейджър

                      На този въпрос и аз мога да ти отговоря.Първо е по добре да се обадиш и да питаш.Влез в сайта им-там има телефоните на втората им употреба.Има такава практика-но при сегашното положение......
                      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Форд Рейджър

                        Първоначално публикуван от sikei Преглед на мнение
                        Искам да благодаря на сички който откликанха особенно на гн. Христов които доста ни наклони везните именно към твоя модел. Искам да попитам роби щом работиш в Мото Пфое. Имаме лека кола може ли да я закараме да я оценят и да стане първоначална вноска за рейнджъра ще ни бъде мн полезен отговора ти!
                        Мерси предварително!
                        Може но оценката ще е голямо дърво,не те съветвам ще получиш не повече от 60% от пазарната стойност.Ако все пак решиш нещо обади се ще съдействам с каквото мога 0888492227
                        grand cherokee 4.0 MY 2003 LAREDO.....love this car.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Форд Рейджър

                          Колега sikei, имам един Рейнджър за продаване.Пиша тук защото не можеш да получаваш лични.Ако все още не си закупил и представлява интерес за теб- 0899 14 88 50.
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • #14
                            До: Форд Рейджър

                            Слаб двигател е този 109кс дето е никава динамика,муден..голям харч дава

                            Коментар


                            • #15
                              До: Форд Рейджър

                              Първоначално публикуван от killerloop1.9 Преглед на мнение
                              Слаб двигател е този 109кс дето е никава динамика,муден..голям харч дава
                              Ти колега кой модел Рейнджър караш? Защото аз съм сменил 3 броя и трябва да ти кажа че динамиката си доста прилична.Най-големия проблем е "дупката" преди да включи турбото на 2200 об.Спрямо тогавашното поколение пикапи си е направо самолет.Явно не си карал Хайлукс 102 к.с. за да усетиш какво е мъртвец.Моя лично подържа 150 км/ч с 31х10,5х15.За разхода обаче си прав, така че "бюджетната" скорост е около 110 км/ч
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X