Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Рейнджър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Форд Рейнджър

    Не се хаби. Бот. Доста сносен при това.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Форд Рейнджър

      Здравей колега sikei,
      късно видях въпроса и може вече да си финализирал покупката. Ще споделя по-подробно това което ти предстои след прехода от лек автомобил към пикап (визирам Форд Рейнджър XLT до 2006г 109к.с.):
      1. За хора по-ниски от 1,7м качването е предизвикателство.
      2. Води се 4+1, но пети човек може да се вози само на къси разстояния (малко място за краката, липсва облегалка за главата, колан само през кръста)
      3. Задната седалка има почти вертикална облегалка и на дълъг път изморява пътниците.
      4. Липсват много от екстрите стандартно вграждани в леките автомобили
      -с изваждане на контактният ключ спира захранването на прозорци, радио, запалка;
      -вгражданата от мото пфое аларма е с орязани функции (не може да заключи запален автомобил, нито да го угаси отвън при посегателство)
      -управляваща ключалка е само шофьорската;
      5. Първа и втора скорост са къси. Въртящият момент е събран в тесен диапазон от 2000 до 3000 оборота. При градска експлоатация това предизвиква повече на брой превключвания на скоростите и на моменти дотяга.
      6. Пикапът не е джип, без товар задницата е лека и на моменти има свое мнение за траекторията на движение. При скорости над 110км/ч и неравен път курсовата устойчивост също не е добра.
      Сега за добрите страни:
      Уникално семпла, здрава и ремонтопригодна машина с тих двигател.
      Удобна позиция на шофьора, леко управление. Идеална видимост на предницата при маневри.
      При 60 и 90км/ч двигателят е на 2000 оборота, разполага с пълният си въртящ момент и пикапа е адекватен участник в движението.
      Разход - на дълго 8,5лт; с климатик 9,5лт; градско 11лт; зимно 12лт.

      При следващият модел 143к.с. първа и втора скорост са по-дълги и в града е по-лек за управление. За сметка на това вече има данни за откази на горивната уредба и привода на клапаните при сравнително малък пробег и не е предшният безпроблемен пикап.
      Поста стана дооста дълъг, но се надявам да съм помогнал в избора.

      Коментар


      • #18
        От: Форд Рейнджър

        Колега много ти благодаря за изчерпателния отговор (и отново на всички които писаха в темата) не сме се отказали от пикапа просто кризата ни се отрази и на нас с малко закъснение и покупката ще изчака докато си стъпим на краката но това ще е пикапа определено. Пак благодаря на всички мн помогнахте с отговорите защото се колебаехме.
        Много здраве на всички!

        Коментар


        • #19
          От: Форд Рейнджър

          Здравей колега,
          Когато тръгнеш да си взимаш Ford Ranger му провери следните неща:
          1. Дали не вие задния диференциал
          2. Дали работи климатика.
          3. Дали нормално преминава от бавни на бързи скорости и обратно.
          4. Дали се движи нормално на всички скорости.
          Иначе колата ще те изненада с динамиката си, а разхода изцяло зависи от теб.
          Успех.
          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
          Opel Campo 3,1 TD '99
          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

          Коментар


          • #20
            От: Форд Рейнджър

            Забравих да ти кажа да провериш хубаво спирачките - много често кривят дискове и волана тресе при спиране над 80км/ч. Дори и да са нови дисковете след 20 - 30 хил. км започва пак да тресе.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • #21
              От: Форд Рейнджър

              Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
              Здравей колега,
              Когато тръгнеш да си взимаш Ford Ranger му провери следните неща:
              1. Дали не вие задния диференциал
              2. Дали работи климатика.
              3. Дали нормално преминава от бавни на бързи скорости и обратно.
              4. Дали се движи нормално на всички скорости.
              Иначе колата ще те изненада с динамиката си, а разхода изцяло зависи от теб.
              Успех.
              Здравеите ,
              именно в връзка с ходовата част искам да попитам следното:
              Преди месец взех Ford Ranger 2001 на втора ръка, преди да го купя го заведох на майстори които го преслушаха и казаха , че е Ок. Сега започна да вие и мисля , че е диференциал. Някаква идея колко би струвал такъв и откъде бих го намерил?

              Коментар


              • #22
                От: Форд Рейнджър

                Преди време гледах един Рейнджър на части в Горубляне.Някаква морга.
                В мобилето имат обяви за Рейнджър на части.
                Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                Коментар


                • #23
                  От: Форд Рейнджър

                  Първоначално публикуван от sandomax Преглед на мнение
                  Сега започна да вие и мисля , че е ......
                  Не се опитвай да мислиш върху непозната тематика. Ако си от Сф-то, на едната посока е сервиза на Влади333, на другата Андро160, на третата съм аз, звънни някой да го погледне (прислуша).
                  ....Заради неправилно масло в задния диференциал на гранд черок, сега ми стои една здрава раздатка за продан в гаража......някой му бил казал че вие от раздатка
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Форд Рейнджър

                    Първоначално публикуван от Асен Христов Преглед на мнение
                    Преди време гледах един Рейнджър на части в Горубляне.Някаква морга.
                    В мобилето имат обяви за Рейнджър на части.
                    А сещаш ли се къде в Горубляне е тази морга?
                    В мобилето търся но нищо не намирам

                    Коментар


                    • #25
                      От: Форд Рейнджър

                      http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...233&f1=details
                      Ето ти обявата.
                      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Форд Рейнджър

                        Темата е доста стара но все пак се отнася за Форд Рейнджър .Кажете нещо за новите 2016-2019,оглеждам се за такъв пикап ,имат ли слабости ,как са с ръждата,дали си заслужава

                        Ford Ranger 3.2tdci Wildtrak
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Форд Рейнджър

                          2016 е фейса от 2012, а за ръжда как трябва да е щом питаш за кола след 2016? Не му харесвам автомата.
                          8)

                          Коментар


                          • #28
                            От: Форд Рейнджър

                            Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                            Темата е доста стара но все пак се отнася за Форд Рейнджър .Кажете нещо за новите 2016-2019,оглеждам се за такъв пикап ,имат ли слабости ,как са с ръждата,дали си заслужава

                            Ford Ranger 3.2tdci Wildtrak
                            Върви прилично ,разхода е около 10 л/100 км ако караш със 100 км/ч . Аз под 12л/100км смесен разход не съм го виждал.! Комфорт нула друса ,люлее и много тесен ,постоянно си удрям главата при влизане. . .За работно магаре става ,за семеен автомобил не ! За 110 хил.км само обслужвания !
                            EX Toyota Land Cruiser 120
                            Деньги - зло! И тем большее, чем их меньше

                            Коментар


                            • #29
                              От: Форд Рейнджър

                              Новия рейнджър WildTrak 2019 ми изглежда супер ,2.0 би турбо 10 скорости 213 кончета 500 Nm.по мощен ,по икономичен,по висока максимална!
                              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                              Коментар


                              • #30
                                Здравейте колеги. Някой дали ще ми каже майстор да ми смени предните амортисьори и да навие малко торсионите. Искам да си купя по голям размер гуми и амортисьорите ще са усилени. Става въпрос за рейнджър 2.5 109 к.с. 2006 г. ЗА ОБЛАСТ ХАСКОВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X