Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

    Мозъчният им капацитет е такъв, че като си българин каращ кола с немски номера, ще измислят и несъществуващ акт, само за да им бутнеш нЕкой лев за да не го правят.
    Ако си немец, със сигурност няма да стигнат до там, а и немеца няма да се сети да бута пари. После ако напишат същия фалшив акт, немеца пък ще се жалва някъде и със сигурност от някъде ще им набиват канчето на такива малоумни полицаи.
    Отделно, че без талон не можеш да се прибереш с колата...та не е като да няма за какво да се жалва човек. Като нищо ще минат нещата на междуинституционално международно ниво, и бай катаджия може и без съд да го питат негови колеги от къде и как се е образовал толкова, че да пише актове и да тормози хората според несъществуващи закони.
    Зелената карта е препоръчителна в страни от ЕС, и то чак при ПТП, най-вече за улесняване на разменянето на данни, демек за избягване на трудностите в комуникацията. Но не е задължителна, наличието на застраховка се проверява по регистрационен номер на автомобила. Това включително и в България, както и за всички други страни от ЕС, плюс няколко извън него.

    Интересно ми е, ако не им се плати глобата, и пратят талона в Германия по служебен път, то трябва да е с някакво обяснение...което в случая е абсурдно, щото немците ще проверят веднага, че колата е имала застраховка... Дали пък тогава няма да може потърпевшият да ги съди в в друг съд, различен от българския?!
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

      Признавам, че не знаех че може и да не носиш на хартия полицата.

      На мен, оспорването в съда на несъществуващо в закона нарушение ми отне 1 година. Половин година до единственото съдебно заседание и още толкова докато решението на съда стигне до КАТ. Квалифицирана правна помощ (адвокат) не ползвах.

      Коментар


      • #63
        От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        1
        ...

        5. Документите които трябва да носиш са описани в 3 закона - и то ако не извършваш превози. Ама грубо казано, документ за самоличност, документ за управление на съответната категория ППС, документ за регистрация на ППС, документ за застраховка на ППС, документ за техническа изправност на ППС. Всеки от документите - в срок на валидност.

        ...
        Първият път, когато наех кола си мислех, че си правят майтап с мен. Дадаха ми екземпляр от един протокол за оглед, който трябва само при връщането на колата и един еднолистов договор само с подписи и това е. Четири пъти питах това ли е всичко за да карам колата, взеха ме за малоумен.

        Коментар


        • #64
          От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Мозъчният им капацитет е такъв, че като си българин каращ кола с немски номера, ще измислят и несъществуващ акт, само за да им бутнеш нЕкой лев за да не го правят...
          Абе според зависи, карал съм 3-4 месеца из България без никой полицай да ме погледне втори път, камо ли да ме спре, Друг е въпросът, че една голяма част от нашенците с чужди номера (напоследък все повече братя ромове)си търсят белята почти умишлено, защото знаят, че катаджиите, понеже не са съвсем наясно какво могат и какво не могат да пишат гледат да не се занимават с такива.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #65
            От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Абе според зависи, карал съм 3-4 месеца из България без никой полицай да ме погледне втори път, камо ли да ме спре, Друг е въпросът, че една голяма част от нашенците с чужди номера (напоследък все повече братя ромове)си търсят белята почти умишлено, защото знаят, че катаджиите, понеже не са съвсем наясно какво могат и какво не могат да пишат гледат да не се занимават с такива.
            Това е така, мисълта ми беше, че ако в колата е бил Ханс или Гюнтер, нямаше даже да направят опит... А като е българин, дай да го блъфираме нещо, па ако мине.
            Смятай колко са били гладни...но явно в провинцията е така.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

              Да...мислете си вие. Нито им набиват канчетата, нито ги търси някой за нещо. Забърквали са ни в международни скандали десетки пъти и въобще не им дреме. На турците-актове за липса на вериги за сняг август месец. На швейцарци-за липса на застраховки. Някакъв скандал имаше с французи за тъмни стъкла...Ми да, посолствата реагират, след което проблемът не изчезва, ами се пренася върху гражданите на друга държава.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #67
                От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                Ходих вчера във въпросното районно. Естествено влизам през главния вход и гледам един чичо стои зад една табелка "Само с пропуск" и обяснявам за какво идвам, последва: "Мини отзаде и на дървеното гише..." Описанието беше много точно, защото дървеното гише беше за КАТ, другите модерни ат алЮмин. Бях точно 12 и гишето затворено, аз обаче, леко настоятелно чукнах по прозорчето и отвътре една навъсена лелка с кожухче/грейка отвори. Обяснявам, че съм тук, за да си получа талона. Извади от една от старите зелени каси, които ги имаше в пощата, и една папка, със всички актове от последно време. Намери моя, зачете си и вика и "сега за какво идвате"? Казвам да покажа зелената карта и да ми върнете талона. Последва мъчителната процедура по копиране на зелената карта, подписи, "Вяерно с оригинала", пак подписи и си получих талона и картата. Противно на мойте очаквания, не получих фиш за непредставяне на документи при проверка.
                Сумарно изгубих три часа и нафта за 240 километра. Дали всичко, което се случи е законно не знам. Дали са искали просто нещо да почерпя при проверката също не знам. Нямам време и енергия да се занимавам повече с темата. Факт е че в МВР в малките градчета нищо не се е променило последните 30 години, поне на ниво КАТ, хартиени папки, старомодни бюра, хартията за актовете, като я сгънеш се разпада и просто ситуацията е тъжна. За Астрите да не говорим.
                Карал съм общо 5 месеца последните три години с чуждестранна регистрация и това ми беше първото спиране, надявам се да остане и последното. На есен мисля да се прибирам за постоянно, и ми предстои да регистриам колата в България. От сега ще започна с медитация и домашна ракия да се подготвям за този процес.

                Коментар


                • #68
                  От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                  Миналата седмица си подменях книжката,заради С кат.вече ги сменят на 5 г.

                  Да ти кажа ,пих си хапчетата ,дръпнах си бушоните и стоях като призрак ,преди това три дни правих опити да започна процедурата,опашки

                  После един ден реших че ще се умира,но ще чакам.Аха след 3 часа първи и.....ми имате неплатени глоби от камерите,първо ги платете и тогава.... изведнъж действието на хапчетата премина....баси и милиционерското тъпоуми,между другото и жените които работеха на гишетата,се шегуваха с абсурдите в тая нелогична институция ,да живее КАТ Пловдив!

                  Стандартна процедура по смяна на изтекла книжка ми отне един ден за медицинско,три пъти по час на следващите три дни за да се убедя че опашките са огромни,един пълен ден за чакане и един цял следобед да си я взема готовата книжка
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #69
                    От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Миналата седмица си подменях книжката,заради С кат.вече ги сменят на 5 г.

                    Да ти кажа ,пих си хапчетата ,дръпнах си бушоните и стоях като призрак ,преди това три дни правих опити да започна процедурата,опашки

                    После един ден реших че ще се умира,но ще чакам.Аха след 3 часа първи и.....ми имате неплатени глоби от камерите,първо ги платете и тогава.... изведнъж действието на хапчетата премина....баси и милиционерското тъпоуми,между другото и жените които работеха на гишетата,се шегуваха с абсурдите в тая нелогична институция ,да живее КАТ Пловдив!

                    Стандартна процедура по смяна на изтекла книжка ми отне един ден за медицинско,три пъти по час на следващите три дни за да се убедя че опашките са огромни,един пълен ден за чакане и един цял следобед да си я взема готовата книжка
                    Е, т'ва е 'щото караш автомобил с чужда регистрация в БГ...

                    Коментар


                    • #70
                      От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Е, т'ва е 'щото караш автомобил с чужда регистрация в БГ...
                      Тц,щото живея в Бг ,без значение за какво се бориш в КАТ

                      Тва дали си за книжка или регистрация,за КАТ си поредния пациент.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #71
                        От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                        Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
                        Ходих вчера във въпросното районно...
                        Не мога да намеря нито една точка от твоята история, която дори да може да се доближи до идеята за "законно". Върнах се и втори път прочетох...и пак нищо не намерих. Ситуацията, в която си попаднал, е типичен пример за административен произвол, нулева компетентност на полицията по въпроси, които не са някаква екзотика, а са и всекидневна работа и ужасяваща изостаналост на държавния апарат, дължаща се на напълно обърканата му концепция за работа с гражданите. Това последното особено, не може да бъде и променено, защото то е изначално погрешно конструирано.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                          КОлеги, в ЕС важи простото правило, къде прекарваш 183 и повече дни в годината? Където ги прекарваш, там си плащая данъците и с такива номера си караш колата. До 6-я месец можеш спокойно да караш колата си с чужди номера в БГ. Единственото ,което се гледа е, къде ти е адресната регистрация. Тук в Германия това е много лесно отрегулирано - ако си регистриран адресно, значи не си турист и дължиш данъците си тук, съответно с тукашни номера трябва да караш. В хамбург немските полицаи се научиха вече да четат датите на техническия преглед на колите с БГ регистрация от лепинката на предното стъкло и много хора изгоряха с по 1400 Евро на калпак за 1-во нарушение. Нашите куки в БГ просто още не разполагат с база данни дали си с постоянен адрес в БГ или не, затуй се чешат повечко по главите. Но законите са прописани точно и конкретно.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X