Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

    Въпроса ми е следния, мога ли да си шофирам колата с Испанска регистрация на територията на БГ и с какви документи трябва да стане това? Пълномощно или направо договор за покупка, за застраховка ясно че трябва да има.
    Ако има някой запознат как стоят нещата ще съм му много благодарен да драсне два реда.

  • #2
    Най-добре знаят МИТНИЧАРИТЕ нали ги даваха по нова телевизия как карат коли с чужди регистрации.Та тогава коментираха,че автомобила трябва да е на чужда фирма за да може да се кара с чужди номера и то не повече от три месеца ако не се лъжа.А ако можеше май никой нямаше да плаща мито щещше да си кара с чуждата регистрация.
    "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

    Коментар


    • #3
      Какво мито бе колега нали сме в ЕС

      Коментар


      • #4
        Няма ли някой просветен?

        Коментар


        • #5
          Прегледай този форум:

          http://forum.mitnica.com/viewforum.p...e51f8b77abd162
          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
            Няма ли някой просветен?
            с Кайен.....

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Прегледай този форум:

              http://forum.mitnica.com/viewforum.p...e51f8b77abd162
              Благодаря, доста имам за четене

              Коментар


              • #8
                Изчетох всичко, но не открих точно това което ме интересува
                Има ли някакво условие с кое да ме задължат да регистрирам автомобила в Бг аз предпочитам да си го карам с Испанската регистрация и така да пътувам из Европа.
                Моля дайте актуално мнение как е след приемането в ЕС

                Коментар


                • #9
                  Би трябвало да няма проблем. Не правиш никакъв внос. Никаде не обявяваш, че искаш българска регистрация. Преди 1 януари, имаше изискване да излезнеш с колата след, най-много 6 м, но тогава автомобила се вписваше в паспорта. Сега не виждам как ще се осъществи подобен контрол.
                  В сайта на митницата, струва ми се, четох нещо по въпроса, но най-вероятно, на никой да не му е ясно, защото ситуацията е нова. А ние сме страшно бързи при възприемането на новото...

                  П.П. Днес има зададен не същия, но подобен въпрос. Да видим какво ще отговорят.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    Аз не бих се доверявал много на тоя форум на митницата. Тук има хора по-запознати с митническите процедури.
                    Според мен единствения риск представлява наличието на ГО, но вече така или иначе застрахователите се отварят и правят и тук застраховки на коли с чужди номера. Ей примерно ДЗИ още не искат да правят, лев инс прибират кинтите (те пък кога са пропускали).
                    Другия момент е техническия преглед - ако има валиден що да не си го караш с чуждия номер.

                    Коментар


                    • #11
                      Ето страницата на "Автомобилна администрация", касаеща регистрациите. За съжаление няма нищо след 1 Януари и състоянието при липса на митница, но може да си харесаш нещо.

                      http://www.rta.government.bg/n_uredba/ni_45.html
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Ето страницата на "Автомобилна администрация", касаеща регистрациите. За съжаление няма нищо след 1 Януари и състоянието при липса на митница, но може да си харесаш нещо.

                        http://www.rta.government.bg/n_uredba/ni_45.html
                        Стара е информацията тук има и много промени които трябва да се търсят в ДВ.
                        Благодаря ти много за помоща, дано в другия форум някой отговори.

                        Коментар


                        • #13
                          Бих вметнал (не знам доколко достоверно) тема за размисъл - "Чуждите регистрационни номера и автоджамбазите"
                          Това лято се запознах с един моторист - влязъл в БГ с мотор и излиза със самолет. И за други случаи съм чувал.
                          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                            Говорих с катаджия (офицер). Каза, че няма логика да не може да се кара със западен номер. Само не можа да ми обясни как ще стават техническите прегледи. Според него трябвало да се извършват в страната регистрирала автомобила. В повечето бели страни ГТП били на 2 години. Иначе всичко останало - винетки, граждански - като регистрираните в бг. Но (негови думи) : "Карай, то като му дойде времето ще го измислим"
                            “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
                            Б.Франклин

                            Коментар


                            • #15
                              До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                              Здравейте,
                              В момента леката ни кола е с такъв номер и жена ми си я кара в България. Ако автомобила се води по документи на друго лице е достатъчно да имате само пълномощно на ваше име за да го управлявате на терипорията на страната. Може да го карате със застраховка издадена в страната по произход на регистрацията или да си направите в България пълно каско, защото за да я докарате в БГ ви трябва поне гражданска- зелена карта. За техническите прегледи се опасявам, че ще се наложи да се връщате в страната по регистрация и там също се плащат пътните данъци. В БГ допълнително трябва да имате винетка за пътуване.
                              Дано да съм билполезен.
                              AUDI Q5, 2TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X