Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
    Това е лично изпитано. Ти си първи собственик и си си доставил сам автомобила до БГ. При 1ва регистрация в данъчно управление Перник не дължиш 2% върху стойността по договор или фактура./от странада дето си сключил сделката/.Всичко друго .. е последващо доене на Държавата
    Ами то и аз лично съм го изпитал! Три пъти миналата година!Последния път през ноември!!
    Значи в Перник не дължиш, а в Чипровци дължиш! Ега ти държвата, ега ти единния закон!!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #47
      До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

      В Ботевград преди 4м нямаше никакви такси

      Коментар


      • #48
        До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ами то и аз лично съм го изпитал! Три пъти миналата година!Последния път през ноември!!
        Значи в Перник не дължиш, а в Чипровци дължиш! Ега ти държвата, ега ти единния закон!!
        Това е вътрешно чипровска корекция на закона явно дължаща се на кой знай какво, но аз бих си потърсил прават или поне да разуча как е възможна такава аномалия по-подробно...

        Коментар


        • #49
          До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

          Първоначално публикуван от JAGUAR_KARTING Преглед на мнение
          Е да, но аз смятам да си я карам още доста - в България - и ми се иска да има бг рег. някакси по-спокоен ще съм. Освен това, няма да ходя след година-две до острова да и правя тех.преглед, нали?
          Много народ край КАТ и още немога да видя, какво ще стане с документите. Като я рег-на ще пиша, какво ми се е случило, за да знаят другите, които ще им предстои това.
          извинявай колега моя е грешката, че не се доуточних. волвото което карах си е на името на латвиец, аз само го карах. за техническите прегледи не съм сигурен, но винетки не съм купувал и не са ми правили проблеми за тях (не че съм пътувал много извън София де) гражданска отговорност също не са ми искали. само талона и зелената карта, но тя вече не е задължителна за показване. също така ако е на друго лице колата НЕ ти трябва пълномощно за да я управляваш.
          Колокото по-як е джипа - толкова по-търсен е трактора... :twisted:

          Коментар


          • #50
            До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

            Чета и си мисля, че на книга изглежда много добре написан закона, но какво ще стане, ако ме спре полицаи и нямам преглед от 5 години на колата си с чужда регистрация? На мястото където живея не е нужен никакъв технически преглед първите 5 години от закупуването на нова кола, след петата година ми трябва сертификът доказващ нивото на изгорелите газове- само това, нищо повече докато е кола. По долу давам два примера с лично мои коли. Питането ми е как да обедя полицая че съм прав и не ми е нужен преглед?
            -2001 Хонда Civic закупена нова от дилара. През 2007 за първи път ми искаха изгорели газове. Данъци на колата са ми около $ 60.00 на година и нищо дръго не се изисква/ освен застраховка разбира се/ -1977 мерцедес 300Д - никога нищо освен $ 30.00 за регистрация. Стари дизелови коли не им искат тестове за изгорели газове.
            Е та въпроса ми пак е , ако пратя такава кола на някой да я кара в БГ и my пратя пълномощно как да обедим гошо полицая в 3 сутринта че не ми е нужен технически преглед? Съжалявам за правописните грешки, кредора толкова може.
            "Гошо" нарочно е с много малка буква
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #51
              До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Чета и си мисля, че на книга изглежда много добре написан закона, но какво ще стане, ако ме спре полицаи и нямам преглед от 5 години на колата си с чужда регистрация? На мястото където живея не е нужен никакъв технически преглед първите 5 години от закупуването на нова кола, след петата година ми трябва сертификът доказващ нивото на изгорелите газове- само това, нищо повече докато е кола. По долу давам два примера с лично мои коли. Питането ми е как да обедя полицая че съм прав и не ми е нужен преглед?
              -2001 Хонда Civic закупена нова от дилара. През 2007 за първи път ми искаха изгорели газове. Данъци на колата са ми около $ 60.00 на година и нищо дръго не се изисква/ освен застраховка разбира се/ -1977 мерцедес 300Д - никога нищо освен $ 30.00 за регистрация. Стари дизелови коли не им искат тестове за изгорели газове.
              Е та въпроса ми пак е , ако пратя такава кола на някой да я кара в БГ и my пратя пълномощно как да обедим гошо полицая в 3 сутринта че не ми е нужен технически преглед? Съжалявам за правописните грешки, кредора толкова може.
              "Гошо" нарочно е с много малка буква
              Според мен ако колата е с американски номера на полицая и кредитна карта да му покажеш все ще минеш.Много знае наш Гюро как изглежда документа за американския преглед. Виж ако тръгнеш да му обясняваш че такова нещо не се изисква в щатите тогава ще стане проблем. Поздрави
              [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

              Коментар


              • #52
                До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                Първоначално публикуван от kokolighta Преглед на мнение
                Според мен ако колата е с американски номера на полицая и кредитна карта да му покажеш все ще минеш.Много знае наш Гюро как изглежда документа за американския преглед. Виж ако тръгнеш да му обясняваш че такова нещо не се изисква в щатите тогава ще стане проблем. Поздрави
                Абсолютно съм съгласен, че наш гошо, гюро или пешо нема и два грама мозИк в голямата си глава. Все пак не го подценяваите чак толкова, защото току виж си помислил "Бреииии тез Американци, га нема кеш, ке ми плати безалкохолното и сандвича с кредитна карта. Щто па аз да не се възползвам човека богат от Хамерика идва." После взел документа за преглед (кредитната карта) и записал данните.

                Моят въпрос е ако аз си вкарам колата от Сащ която няма регистрационен номер отпред ами има само отзад какво ще ме прави наш Гюро когато ме спре? В Сащ в южните щати колите са само с номер отзад. Като я взема от пристанището как ще я карам почти 400 км. през половин България. Гюро все ще ме зърне някъде и веднага ще вдигне палката.

                Коментар


                • #53
                  До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                  Как така без номер,кви са тия работи,номер трябва да имаш

                  ААААмаха,само с вас ше се занимавам,зиманета такива,мьрзи ви по един номер да си купите,30 кинта бройката,не ви е срам





                  Е ги на,номер МЕРЦЕДЕС,да си ги познавамСега задния като го направя Я СИ ... и сьм готов да ме спре нашенска кука.
                  За уточнение само - черните джамове както и липсата на преден номер тук са забранени,но глобата е така наречената ПОПРАВИМА ГЛОБА или като ме лепнат ми пляскат едни 300 пари и като се поправя ми врьщат 250 да речем.Свободно,поправи се мога да организирам на всеки паркинг,слагане на преден номер ми е 2 видии,фолиото малко ше ме узори ма за 250 кинта ще го смькна.Второ нарушение от тоя род е майка си и баща си вече.

                  Та по темата - на тия ми искат проверка изгорели газове как каза брата,другито не им дреме много,може да си играе човек сьс спирачки,размери джанти,окачване,мотор..............номера е да не я правиш по-мощна от тия на полицаите и да минава проверка газове,другото не ги интересува.

                  Пьрвата снимка е Невада,втората Калифорния,до момента проблеми 0.Прави са хората - това ако трябва да го обясня на някой............
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                    Изрових една стара тема, но с актуален казус.

                    Често си идвам в България с кола с немска регистрация. Днес за първи път ме провериха и изискаха зелена карта, която не носех. Последва акт и ми взеха талона на колата. Ако им представя зелената карта, ще ми върнат талона и следва фиш за 10 лева, за непредставяне на документи. Като изключим, че ще навъртя общо 300 километра отиване и връщане, защото случката се разигра далеч от родния ми град и централизирана система няма, имам следните въпроси:

                    1) Акт по чл. 481 ал. 3, изисква застраховка. Никъде не е описано как се доказва. Зелената карта ли е стандартен документ, който трябва да се представи? Според немското законодателство зелената карта, се изисква при птп като стандартизиран формуляр извън държавата на застраховка. Пример, зелената ми карта се издава за период от 5 години, моята изтича 2024, обаче реално застраховката си я плащам, на тримесечие. Например, мога да не си платя застраховката или мога да си сменя застрахователя, тогава картата е невалидна.
                    2) Правилно ли е да ми вземат талона, при положение, че регистрацията на колата е извън тяхната юрисдикция. Бих разбрал, да ми вземат сумпс, като стандартен документ. Собствеността на колата в Германия се доказва единствено по голям и малък талон. Това е единствената причина, поради която искам да ангажирам адвокат и да се разправям.
                    3) Наистина ли няма централизирана система, чрез която да покажа нужните документи по местоживеене? При положение, че могат централизирано да проверят дали имам винетка, дали колата е крадена, защо не мога да ми наложат наказание централизирано. Трябва да отида на място и да покажа документа и да си взема талона, и естествено лично трябва да съм там. При около 300 км, е повече от половин работен ден.
                    4) Ако зелената карта е необходима за управление на мпс, защо на влизане в България никой не ме проверява дали я имам. На българо-турската граница я изискват при влизане в тяхната държава?
                    5) Въпросът от темата, и то какъв набор от документи/изисквания трябва да покрия, за да бъда изряден като шофьор на чуждестранен автомобил на територията на България. Например винетка, минат технически предглед, пожарогасител, апарат за кръвно налягане, дефибрилатор?
                    6) По скоро продължение към 2) има ли смисъл от адвокат и търсене на правата по съдебен път? Единствената ми цел е да си покажа, че отнемането на талона на колата е неправомерно.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                      Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
                      Изрових една стара тема, но с актуален казус.

                      Често си идвам в България с кола с немска регистрация. Днес за първи път ме провериха и изискаха зелена карта, която не носех. Последва акт и ми взеха талона на колата...
                      1) Акт по чл. 481 ал. 3, изисква застраховка.
                      Това Застрахователния Кодекс ли? и катаджиите ти написаха такъв акт?
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                        тука е така! звучи грозно, но е истината - може да вземеш адвокат и да затънеш в блатото, наречено съдебна система и дори да излезеш след няколко години победител, ще си загубил толкова нерви, че ще ти се иска да не си почвал - затова загуби пол'вин ден, занеси им картата, вземи си талона и джиткай с усмивка.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #57
                          От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Това Застрахователния Кодекс ли? и катаджиите ти написаха такъв акт?
                          Да, точно кодекс за застраховането.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                            Първоначално публикуван от nikkola Преглед на мнение
                            Изрових една стара тема, но с актуален казус.

                            Често си идвам в България с кола с немска регистрация. Днес за първи път ме провериха и изискаха зелена карта, която не носех. Последва акт и ми взеха талона на колата. Ако им представя зелената карта, ще ми върнат талона и следва фиш за 10 лева, за непредставяне на документи. Като изключим, че ще навъртя общо 300 километра отиване и връщане, защото случката се разигра далеч от родния ми град и централизирана система няма, имам следните въпроси:

                            1) Акт по чл. 481 ал. 3, изисква застраховка. Никъде не е описано как се доказва. Зелената карта ли е стандартен документ, който трябва да се представи? Според немското законодателство зелената карта, се изисква при птп като стандартизиран формуляр извън държавата на застраховка. Пример, зелената ми карта се издава за период от 5 години, моята изтича 2024, обаче реално застраховката си я плащам, на тримесечие. Например, мога да не си платя застраховката или мога да си сменя застрахователя, тогава картата е невалидна.
                            2) Правилно ли е да ми вземат талона, при положение, че регистрацията на колата е извън тяхната юрисдикция. Бих разбрал, да ми вземат сумпс, като стандартен документ. Собствеността на колата в Германия се доказва единствено по голям и малък талон. Това е единствената причина, поради която искам да ангажирам адвокат и да се разправям.
                            3) Наистина ли няма централизирана система, чрез която да покажа нужните документи по местоживеене? При положение, че могат централизирано да проверят дали имам винетка, дали колата е крадена, защо не мога да ми наложат наказание централизирано. Трябва да отида на място и да покажа документа и да си взема талона, и естествено лично трябва да съм там. При около 300 км, е повече от половин работен ден.
                            4) Ако зелената карта е необходима за управление на мпс, защо на влизане в България никой не ме проверява дали я имам. На българо-турската граница я изискват при влизане в тяхната държава?
                            5) Въпросът от темата, и то какъв набор от документи/изисквания трябва да покрия, за да бъда изряден като шофьор на чуждестранен автомобил на територията на България. Например винетка, минат технически предглед, пожарогасител, апарат за кръвно налягане, дефибрилатор?
                            6) По скоро продължение към 2) има ли смисъл от адвокат и търсене на правата по съдебен път? Единствената ми цел е да си покажа, че отнемането на талона на колата е неправомерно.
                            1. Застраховка при национален застраховател се доказва със запис в националната база данни на гаранционния фонд И полицата от застрахователя на хартия. И двете. Евентуално вече можеш да се разминеш без хартията, ама без запис в базата данни - не. Ушевите имат таблети. Застраховка при чужд застраховател се доказва със зелена карта. Администрацията на зелените карти също си има централна база данни, но у нас тя не се използва.

                            2. ППС без застраховка се спира от движение, което по тукашните процедури става като ти вземат малкия талон на колата. Това, че можеш по-късно да представиш застраховка, която е била валидна към момента в който са те хванали, го имат за височайша снизходителност. Теоретично на някой етап ще изпратят талона на мястото на издаване.

                            3. Централизирана система за такива работи няма. Отскоро има за винетките - и не блести като изпълнение. Малко по-отрано има за застраховките - но само нашите. Наскоро един познат пропътува през половината страна, само за да види че на снимката от полицията колата е друга марка, друг цвят и друга цифра в номера. Извиниха му се, обещаха му че в досието глобата ще седи като анулирана. Няма да изчезне.

                            4. Всички околни страни са членове на споразумението "зелена карта". Откъдето и да влезеш - все трябва да си я имал. Проверяват на границата, ако им скимне.

                            5. Документите които трябва да носиш са описани в 3 закона - и то ако не извършваш превози. Ама грубо казано, документ за самоличност, документ за управление на съответната категория ППС, документ за регистрация на ППС, документ за застраховка на ППС, документ за техническа изправност на ППС. Всеки от документите - в срок на валидност.

                            Като оборудване на колата - мисля че последно беше св. троица - пожарогасител (в срок на годност), аптечка и триъгълник, както и комплект средства и инструменти за спасяване на спукана гума (може без цяла резервна гума ама това отскоро).

                            Коментар


                            • #59
                              От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                              Зелена карта не се изисква никъде в ЕС. Застраховка в рамките на ЕИО + още няколко държави се прави само на едно място-там, където е регистрирана колата. И е валидна за цялата общност.Всички са на еднакъв режим, има гаранционни фондове и т.н. Зелената карта обаче продължава да се издава като добавка към застраховките в много държави, у нас включително. То е за удобство на водачите, понеже споразумението за ЗК си е действащо и осигурява покритие извън страните от ЕИО. Тя заради това и не се иска, защото в рамките на ЕС предявяването на щети по ГО става директно пред чуждия застраховате (ако има валидна ГО) или пред съответния Гаранционен фонд (ако няма такава). Но всичко това е в държавата по месторегистрация, което обезсмисля Зелената карта.
                              Съставен така, такъв акт е типичен случай на лъжливо документиране-престъпление по 311 НК. Официален документ, съставен от специално оправомощен за това орган, в кръга на неговата служба, в който са отразени неверни факти и обстоятелства.
                              Т.е. всеки актосъставител, който напише в акт нещо, което не е вярно, извършва това престъпление. Проблемът нататък е по-сериозен, защото правната ни система не е мръднала много от времето на соц-а и преследването на това престъпление е много трудно. Граничи с невъзможното! Причината е в разбирането за самото документно престъпление-според нашата правна теория, от него не може да има пострадало лице. Това разбиране е взаимствано директно от СССР, но съвременното руско законодателство отдавна го е изоставило и така на тоя клон сме само ние. Втората особеност на това престъпление е изключително кратката давност. Т.е. почти невъзможно е в срока на давността да получиш съдебно решение, в което да пише черно на бяло, че НП се отменя поради неверни факти в акта. Това са единични случаи в практиката на съдилищата за период назад от примерно 10 години. И третата особеност е вече в прокуратурата-прокурорите просто отказват да образуват такива дела срещу длъжностни лица. Както навремето ми каза един софийски прокурор: "аз ако повдигна такова обвинение, утре няма да има ни един катаджия на улицата, дето да посмее да напише акт".
                              Следва една още по-порочна схема- обвинение за набедяване в престъпление срещу всеки, дръзнал да ги сезира за извършено документно по 311.

                              Накрая се получава така, че...в акта пише глупости, ченгетата дерибействат по улиците-наясно, че са безнаказани, прокуратурата защитава престъпниците вместо да ги преследва, а потърпевшият от цялата тая милиционерска свинщина сам става обект на преследване от същата тая прокуратура.

                              Кога ще се промени всичко това е въпрос на следващото поколение. Сред пишещите в момента в този форум, ако приемем, че всички са поне на 16 и всички доживеят поне до 90, със сигурност няма да има нито един жив, който да види такава промяна.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ...4. Всички околни страни са членове на споразумението "зелена карта". Откъдето и да влезеш - все трябва да си я имал. ..
                                Не е задължителна на територията на ЕС. Тоест през Румъния и Гърция може да дойдеш и без нея. Аз си я носех обаче винаги, докато карах с немски номера+застрахователния договор, щото съм наясно с мозъчния капацитет на повечето нашенски катаджии и предпочитам да имам една хартия в повече, отколкото едно главоболие. БТВ, немският застраховател обикновено издава зелената карта с дата на валидност за няколко години напред, интересно какво ще разберат куките от нея

                                П.С.
                                Посоченият Чл 481(3) от Кодекса на Застраховането нЕма нищо общо с темата, би могло да става дума за Чл.483. Обаче:


                                Чл. 9. (1) Когато с международен договор, ратифициран, обнародван и влязъл в сила за Република България, съответно за Европейския съюз, при упражняване на неговата международна договорна правосубектност са предвидени различни правила относно дейностите по чл. 1, ал. 1, се прилагат тези правила.


                                следователно катаджиите с тяхното искане на зелена карта могат да одат да се перат. Съгласно европейското право наличието на валидни регистрационни табели от страна-членка се приема за достатъчно доказателство за наличие и на валидна застраховка ГО. За съжаление, както е и посочено по- назад, газенето в точно този вид правни л@йна обикновено е тежка и неприятна процедура.
                                Последно редактирано от icos; 20-04-19, 11:43.
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X