Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    След регистрацията.
    Благодаря за отговора, надявам се да получа отговор и на първия въпрос

    Коментар


    • #32
      До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

      две седмици за кат , два месеца за даначните.УСПЕХ
      Jeep Гранд Чероки 3.1

      Коментар


      • #33
        До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

        Първоначално публикуван от JAGUAR_KARTING Преглед на мнение
        Ще се възползвам от темата, за да не отварям нова.

        Купих си МПС, което е с английски номера(друг човек го внася в България и аз го купувам от него).

        Въпроса ми е в какъв срок трябва да го регистрирам в КАТ?
        Едни казват 2 седмици, други 3 месеца.

        Карам вече 3 седмици в България и засега не са ме спирарали. Все още не са минали 3 месеца от внасянето на колата в България, но се притеснявам да нямам проблеми с регистрирането.

        И още един въпрос кога се ходи в данъчното, преди или след регистрацията на автомобила?
        Не знам за регистрирането, но има друго, ако вече сте сключили договора за покупко-продажба, то и той имаше някаква давност, след което глобяват като отидеш в общината(данъчното), а това няма как да стане преди да я регистрираш. Ако не се лъжа срока е един месец от датата на сключване на договора.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #34
          До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Не знам за регистрирането, но има друго, ако вече сте сключили договора за покупко-продажба, то и той имаше някаква давност, след което глобяват като отидеш в общината(данъчното), а това няма как да стане преди да я регистрираш. Ако не се лъжа срока е един месец от датата на сключване на договора.
          Два отделни срока са:

          От договора до КАТ - май 2 седмици и за него глобяват в КАТ
          От КАТ до общината - пак нещо подобно, за него обикновено не глобяват (ако не е минал цял данъчен период, де)

          Коментар


          • #35
            До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Два отделни срока са:

            От договора до КАТ - май 2 седмици и за него глобяват в КАТ
            От КАТ до общината - пак нещо подобно, за него обикновено не глобяват (ако не е минал цял данъчен период, де)
            Мен са ме глобявали веднъж по втора точка . Бях закъснял с около 2 седмици .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #36
              До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

              Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
              ако правилно съм разбрал, пишеш,че не е проблем да си направиш адресна регистрация някъде в чужбина и колата да си е на твое име, но с не-българска регистрация;
              казвам, че в тая друга държава (зависи коя) на основание адресната регистрация може да ти търсят данъци и/или осигуровки, без това да те спасява от българските ...
              Това не е проблем и е решено със спогодбите за предотвратяване на двойно данъчно облагане - данъци са дължими ако живееш повече от 180 дни в съответната страна. Американските закони са малко по-хитри, но все пак говорим за адресна регистрация в Европа.

              Коментар


              • #37
                До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Не знам за регистрирането, но има друго, ако вече сте сключили договора за покупко-продажба, то и той имаше някаква давност, след което глобяват като отидеш в общината(данъчното), а това няма как да стане преди да я регистрираш. Ако не се лъжа срока е един месец от датата на сключване на договора.
                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Два отделни срока са:

                От договора до КАТ - май 2 седмици и за него глобяват в КАТ
                От КАТ до общината - пак нещо подобно, за него обикновено не глобяват (ако не е минал цял данъчен период, де)
                Заедно с колата и ключовете ми дадоха един документ - договор/талон. В него пише данните на предния собственик(англичанина) - по този начин се избягва двойно прехвърляне. Но частта с данните на новия собственик(мойте) е празна, както и датата на продажба.
                Мисля, че мога да напиша днешна дата, но възниква един друг проблем. Ако в КАТ ми гледат гражданската отговорност то там пише истинската дата на покупката - в деня на покупката си взех и ГО. Някой да знае нещо по въпроса?

                А някой знае ли каква/колко е глобата, ако закъснея да регистрирам колата след закупуването.

                Коментар


                • #38
                  До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                  14 дни от влизането в България. Ако имаш нот. договор с някой си - 14 дни от датата. (За първите 14 дни да отговаря "някой си", но и той не отговаря, защото може да е решил да не я регистрира). След регистрация в КАТ - два месеца до обявяване в общината.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #39
                    До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                    Аз до колкото знам английските номера са поименни и могат да се ползват вечно. От Германия не е така и се купуват временни номера, които стандартно са за 14 дни, но могат да се удължават и до мосец, 2. Объркана история...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                      Първоначално публикуван от JAGUAR_KARTING Преглед на мнение
                      Заедно с колата и ключовете ми дадоха един документ - договор/талон. В него пише данните на предния собственик(англичанина) - по този начин се избягва двойно прехвърляне. Но частта с данните на новия собственик(мойте) е празна, както и датата на продажба.
                      Мисля, че мога да напиша днешна дата, но възниква един друг проблем. Ако в КАТ ми гледат гражданската отговорност то там пише истинската дата на покупката - в деня на покупката си взех и ГО. Някой да знае нещо по въпроса?

                      А някой знае ли каква/колко е глобата, ако закъснея да регистрирам колата след закупуването.
                      Колега , ти знаеш ли дали е отписана Колата от регистрация в Англия?
                      С този дакумент дето са ти дали - дето на данни на нов собственик е "Празно" , гарантират ли ти че тази кола точно е за износ и е отписана от Англия!
                      Провери си нещата да не си имаш ядове после.
                      Иначе , колегите са ти написали за сроковете - КАТ - 14 дни от датата на влизане в Бг по старому , а по- новому от дата на Договора!
                      След Кат - 2 месеца за Данъчно.Ако ти лично си си докарал Колата не дължиш 2% такса , ако е от Автокъща с фактура или Нот.договор - ти вземат 2% върху стойноста на фактурата.
                      Глоби: от 50 до 200лв. и на двете места официално е така, а иначе ..
                      Дано да съм ти била полезна.
                      sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                        Ако ти лично си си докарал Колата не дължиш 2% такса
                        Това къде! Щото при нас дължиш! Искат ти оценка от лицензиран оценител и ти начисляват 2% при регистрацията в данъчното!!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #42
                          До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Това къде! Щото при нас дължиш! Искат ти оценка от лицензиран оценител и ти начисляват 2% при регистрацията в данъчното!!
                          Това е лично изпитано. Ти си първи собственик и си си доставил сам автомобила до БГ. При 1ва регистрация в данъчно управление Перник не дължиш 2% върху стойността по договор или фактура./от странада дето си сключил сделката/.Всичко друго .. е последващо доене на Държавата
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #43
                            До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                            карай си спокойно колата, никой нищо не може да ти каже за пълномощно, трябва ти само талона на колата и евентуално зелена карта за застраховка. аз през 2007г почти цялата се движих с едно волво с латвийска регистрация много пъти са ме спирали и никой нищо не ми е казвал. същото е като да се движиш с варненска рег. в софия (е почти същото, поне няма да ти подсвиркват постоянно за щяло и нещяло )
                            Колокото по-як е джипа - толкова по-търсен е трактора... :twisted:

                            Коментар


                            • #44
                              До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                              Здравейте, мисля че мога да взема отношение по този въпрос.

                              Най-точно е мнението на Iliyankostov, а то е - ако автомобила се води по документи на друго лице е достатъчно да имате само пълномощно на ваше име за да го управлявате на терипорията на страната. Може да го карате със застраховка издадена в страната по произход на регистрацията или да си направите в България пълно каско, защото за да я докарате в БГ ви трябва поне гражданска- зелена карта. За техническите прегледи се опасявам, че ще се наложи да се връщате в страната по регистрация и там също се плащат пътните данъци. В БГ допълнително трябва да имате винетка за пътуване.

                              Мога само да добавя, че пълномощното трябва да е легализирано и че регистрацията трябва да е постоянна за съответната държава.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                                Първоначално публикуван от mesiata Преглед на мнение
                                карай си спокойно колата, никой нищо не може да ти каже за пълномощно, трябва ти само талона на колата и евентуално зелена карта за застраховка. аз през 2007г почти цялата се движих с едно волво с латвийска регистрация много пъти са ме спирали и никой нищо не ми е казвал. същото е като да се движиш с варненска рег. в софия (е почти същото, поне няма да ти подсвиркват постоянно за щяло и нещяло )
                                Е да, но аз смятам да си я карам още доста - в България - и ми се иска да има бг рег. някакси по-спокоен ще съм. Освен това, няма да ходя след година-две до острова да и правя тех.преглед, нали?
                                Много народ край КАТ и още немога да видя, какво ще стане с документите. Като я рег-на ще пиша, какво ми се е случило, за да знаят другите, които ще им предстои това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X