Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

    Това е легалният път!
    По-интересно е "Карай, то като му дойде времето ще го измислим", както казва haflinger
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

      Аз може би бих могъл да подхъврля нещо в тази тема, но мисля да се въздържа
      VW Touareg V10, 5000cc

      Коментар


      • #18
        До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

        Наистина в момента е малко неясна ситуацията. За страна от ЕС трябват необходимите придружаващи документи на автомобила(регистрационен талон, застраховка, технически преглед). За управляване на автомобила на територията на Р България ще ти е необходимо и легализирано(преведено на български език от съдебен преводач) пълномощно. Въпреки, че законът казва друго, ще ти търсят почти сигурно и апостил или консулска заверка на документа.

        Коментар


        • #19
          До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

          Ако живееш постоянно в съответната страна, колата има съответна гражданска отговорност и зелена карта, не е проблем да я управляваш и на територията на България. Все пак сме една държава с останалите страни членки. В мвомента така караме нашето Сузуки
          AUDI Q5, 2TDI

          Коментар


          • #20
            До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

            Не е задължително да се живее ПОСТОЯННО в чуждата страна. Със сигурност и временна адресна регистрация върши работа, защото под "постоянно" се разбира дългосрочна(за повече от една година) работна виза. Но логиката за "свободите в ЕС", включително на "движение на лица и капитали", дава достатъчно основание за управление на територията на Р България с чужди номера, дори и без одобрена временна(за срок до 1 година) или постоянна(над 1 година) работна виза. Проблемът е, че приемането ни свари като че ли малко неподготвени и няма ясна нормативна база на национално ниво. А старите наредби изискваха временно или постоянно пребиваване. Все пак отговорът трябва да се търси, съгласно основните права, важещи за целия ЕС.

            Коментар


            • #21
              До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

              Ако са ти дали местен номер в страната която живееш, то ти задължително трябва да си им доказал ,:Адресна регистрация там. , или съдебна - ако е фирмен автомобил.Тогава номера ти е на постоянен отчет в тяхната Полиция.Карайки с този номер ти си дължен да имаш всички документи нужни за съответната страна.С такъв номер можеш да караш в Европа , но трябва да си направиш Застраховка за Чежбина - пр. България , Сърбия , която се прави там.Тук никои не може да те спре и глоби за липса на Документи /освен Винетка/ако ти си караш колата-иначе ако е друг зад волана-Пълномощно.Внимавай обаче когато минеш Границата , че можеш да останеш без Кола - почти на !00% , защото твоята кола не се води никаде в архива на КАТ.Нали се сещаш кога някой ще си мръдне пръста при Кражба?.Даже още от границата се знае кой влиза с тъкъв номер - всичко се докладва..
              Ако си решил да изнасяш колата от там - това вече е друг ВЪПРОс.За него си е отделна тема.Естествено , трябва да си на ясно , че тук не можеш да я оставиш за винаги , нито да я продадеш в България - без да си уредил всички Документи в страната от която идваш.Ако ти е нужно още инфо- питай конкретно.
              sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

              Коментар


              • #22
                До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                Малко по-нагоре прочетох че няма проблем с застраховането на МПС с чужди номера. За съжаление малко трябва да ви разочаровам по този въпрос. От 01-07-2007 промениха наредбата за задължително застраховане и вече МПС с чужда реистрация не могат да се застраховат по застраховка Гражданска отговорност както това се прави за БГ МПСтата. Има само два варианта:
                1. Сключва се застраховка ГО за временно пребиваващи в БГ МПС за която най-дългия срок е 3 месеца а цената е около 300 лв за този период.
                2. Застраховката се сключва в страната домакин на МПСто по регистрация.

                За каското почти няма проблем - има поне 5 компании в БГ които правят каско и на МПС с чужди номера.

                Коментар


                • #23
                  До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                  И от пълномощно няма нужда. Е, трябва колата да не се издирва...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                    значи обърнете внимание, че Явор иска и да пътува в чужбина с тази кола! Не става с българска ГО - трябва си валидна застраховка от страната по регистрация или Зелена Карта за чуждестранен автомобил от БГ застраховател /но се съмнявам да е по-евтина/...

                    Аз съм пътувал с кола, която се води на името на брат ми и само с малкия талон... в Австрия се зачудиха отначало, но като прочете и сравни имената ми повярва, че колата е на брат ми... Махна с ръка и ме пусна... На другите граници никакъв проблем до... българската... Нашите митничари ме накараха да оставя колата на паркинга при тях и да изисквам от брат ми големия талон, договор за продажба и т.н. След 2 дни като получих талона по ДНЛ ме пуснаха да вляза в БГ...
                    Според тях, нямаш право да внасяш в БГ кола на чуждо име, само ако е рег. на твое име може ВРЕМЕННО да караш в БГ...
                    Ти обаче за да си рег. колата в чужбина на твое име, трябва да докажеш, че живееш на съответния адрес в чужбина...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                      Малко офтопик, за което се извинявам, но как се регистрира кола извън България? Само на лице с тамошно гражданство или има и друг начин? Аз бих предпочел да не съм с регистрирана кола тук, а проблем да си я караш няма никакъФ, стига да е с изрядна документация и разбира се силно препоръчително е пълно каско за да се избегне опасността от скоропостижна кражба...

                      Сега видях отгоре, добре де само адресна регистрация ли ми трябва? Това не е проблем...

                      Коментар


                      • #26
                        До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        добре де само адресна регистрация ли ми трябва? Това не е проблем...
                        фнимавай в коя държава, да не те задърпат за лични данъци и осигуровки ...

                        сметни си разходите за поддръжка на регистрацията - има изненади, сумата бързо набъбва;

                        иначе си има фирми, на които това им е бизнес - не че ги препоръчвам;
                        а има и почти културен начин - взимаш автомобил от чуждестранен лизингодател; остава и да намериш желаещ такъв
                        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                          Как така да ме задърпат? За данъци и осигуровки тук или там?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                            ако правилно съм разбрал, пишеш,че не е проблем да си направиш адресна регистрация някъде в чужбина и колата да си е на твое име, но с не-българска регистрация;
                            казвам, че в тая друга държава (зависи коя) на основание адресната регистрация може да ти търсят данъци и/или осигуровки, без това да те спасява от българските ...
                            Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                              Ще се възползвам от темата, за да не отварям нова.

                              Купих си МПС, което е с английски номера(друг човек го внася в България и аз го купувам от него).

                              Въпроса ми е в какъв срок трябва да го регистрирам в КАТ?
                              Едни казват 2 седмици, други 3 месеца.

                              Карам вече 3 седмици в България и засега не са ме спирарали. Все още не са минали 3 месеца от внасянето на колата в България, но се притеснявам да нямам проблеми с регистрирането.

                              И още един въпрос кога се ходи в данъчното, преди или след регистрацията на автомобила?

                              Коментар


                              • #30
                                До: Шофиране на автомобил с чужда регистрация в БГ

                                Първоначално публикуван от JAGUAR_KARTING Преглед на мнение
                                И още един въпрос кога се ходи в данъчното, преди или след регистрацията на автомобила?
                                След регистрацията.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X