Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДТ-54

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ДТ-54

    Колега каква цена са веригите отдавна имам интерес към тях

    Коментар


    • #32
      От: ДТ-54

      Първоначално публикуван от parca Преглед на мнение
      Колега каква цена са веригите отдавна имам интерес към тях
      Цената е която говорихме преди -15%.

      Коментар


      • #33
        От: ДТ-54

        Проявявам интерес към ДТ 54, двигателят не ме интересува, но всичко друго да си е на мястото,...........0887 533 984

        Коментар


        • #34
          От: ДТ-54

          Първоначално публикуван от Неделчев Преглед на мнение
          Проявявам интерес към ДТ 54, двигателят не ме интересува, но всичко друго да си е на мястото,...........0887 533 984
          За съжаление не остана почти нищо от трактора.

          Коментар


          • #35
            От: ДТ-54

            Здравей колега 0876575550 е телефона Ми,имам интерес..

            Коментар


            • #36
              От: ДТ-54

              Колега някъде из железата се търкалят щангите за навеса и вертикалните винтове имам и пусков двигател свален от преди доста време от ДТ54 с липси/карбуратор и магнет/. Ако те интересуват пиши.

              Коментар


              • #37
                От: ДТ-54

                Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                Т-74 по-вече подобава за танк отколкото за трактор.Имах преди време ДТ-75 и го продадох.Като машина не е лош и върши добра работа,но иска много гледане и разумна екслоатация.Добър е за основните обработки.ДТ-75 има няколко модификации.
                Специално за Стефан, знам че се интересува от тези неща
                Танк Т-74 е проект на ХТЗ, не е приет за производство. Трактори Т-74 има, даже има и клипове в Ютуба как работят и сега с тях. В България не съм срещал сведения да са вкарвани. Създаден и произвеждан в ХТЗ и малко на Алтай. За 20 години - близо милион бройки. Една две години преди него са правили Т-75, това е ДТ-54 с двигател Д-75 коня. След Т-74 минават на Т-150. Т-74 вече със "Серп и Молот" двигател, 74 к.с. и външно почти като ДТ-то. Ей го - музеен експонат в почти заводски вид.
                Метален таван, голямо стъкло отзад, стандартно с навесна система.
                Малка разлика в решетката, работи с по-тежки навесни машини затова има и допълнителни тежести и най-важното - ръчна чистачка на дясното стъкло. Капаци също си има.

                ДТ-54 е произвеждан трийсет години в трите завода - ХТЗ, ВгТЗ/СТЗ/ и Алтайския - общо също близо милион. На Алтай го правят до 80-та година, там стандартно са със заден навес и цвят червен. На село имаше един такъв и 4-5 сиви ХТЗ/ВгТЗ. Някоя година руснаците дават и на Китай да го произвеждат - там е първият масов трактор и са изкарали повече от милион бройки.

                ДТ-75 си е Волгоградски трактор, май все още е в производство, повече от 50 години и около 3 милиона. Първата модификация, с облата кабина, т.нар. Казахстан е предаден за производство в Павлодарския тракторен завод. По някое време там създават нова, висока ръбеста кабина и сменят ламарините, основен цвят - жълт. Виждал съм на няколко места в България такива булдозери.
                Да де, такъв



                Модификациите със странично изнесената кабина и различните двигатели са си само ВгТЗ.
                Последно редактирано от jordanov sv; 28-02-19, 10:49. Причина: още една снимка

                Коментар


                • #38
                  От: ДТ-54

                  Има и една интересна модификация на ДТ 75М булдозер, с много широки "блатни"вериги ,карал съм с баща ми такъв.Много добра машина беше,но по камъни в планината чупеше крайщата на веригите.Иначе.булдозер ЧУК за времето си.То нямаше и други,Кировец и ДТта основно.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #39
                    От: ДТ-54

                    Е изкарай някоя снимка де?
                    Значи руснаците на почти всички верижни трактори от КД нататък, разните ДТ-та, Т-та, С-та имат "болотоходный" вариант - широки вериги и обикновено с индекс Б след модела. За каменисти почви не е подходящ /там е твърдо покритите по принцип/ ама за заблатени местности и особено за торфонаходищата с друго не става. Ей го един съвременен на широка верига и тунингован даже

                    Коментар


                    • #40
                      От: ДТ-54

                      На модификацията с резервоар отляво до кабината руснаците и викат "пощальон".
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ДТ-54

                        Да, съвсем младите колеги не ги помнят - едно време пощальоните така обикаляха - изкривени на една страна и чантата с вестниците виси отляво...
                        Ей го един съвременен пощальон, произведен преди 3-4 години



                        Имат и модел ДТ 175, Волгар - 175 коня, също със съвременни модификации, но не са така популярни

                        Коментар


                        • #42
                          От: ДТ-54

                          Благодаря за информацията колега.Наистина си познал,че тези машини с "железните" обувки ми харесват доста.Мисля,че едно такова ХТЗ като това от снимката имаше на един пиедестал в едно ямболско село.Когато работех в Водно стопанство-напоителни системи имаше един такъв трактор с широките вериги,но като,че ли кабината не беше точно такава в задната част.Моето мнение/то си е лично мое/,че тези машини не са джигите,а за хора със здрави нерви.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ДТ-54

                            О да, с. Веселиново, Ямболско - там е внесен първият съветски трактор в България - 1940 година са го докарали на ход направо от Пловдивския панаир. Не знам в какво състояние е и дали го има още - преди десетина години е снимката и яко изтърбушен.




                            Предшественика на ДТ-54 - СХТЗ-НАТИ, гори керосин, резервоар пред кабината /ако има/, манивела отпред. Един комшия имах на село, 52-3 година на такъв е учил занаят. Много пушели...

                            Коментар


                            • #44
                              От: ДТ-54

                              Старите Кировци палеха с пусков,54ката и тя ли е такава!Първите спомени са ми от Кировец с пусков и нож с въжена лебедка ,после им качиха хидравлики на всички булдозери!ДТ 55 модел беше също с лебедка.Иначе блатните вериги са това ,такава съм късал....,гадна работа.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #45
                                От: ДТ-54

                                Да, народът викаше на всичко голямо тогава или Сталинец или Кировец. Как да му кажеш на тоя туч Тетка или Еска... Производство в Челябинск - Танкоград
                                На баща ти най-вероятно е бил Т-100М



                                Това е модернизация на последния по официално име Сталинец - С-100. По-мощен двигател, някои други доработки, кабината е с метален покрив и скосена челно. Ето го С-100, такъв съм виждал само неработещ, имаше и скрепер на въжета към него, а на Т съм се возил даже...



                                И двата модела имат модификации с хидравлика и индекс Г /гидрофицираный/, както и Б/болотоходный/. Т-то е в производство от 63 г., като към края даже имат един преходен модел към Т-130, който вътре в кабината вместо два лоста за управление има един вляво/вдясно. Разбира се лека-полека всичко минава на хидравлика. Пусковият е мощен, два цилиндъра май че беше и се върти отгоре с манивела, но са имали комплектация и с елстартер за пусковия. Втори и трети цилиндър, на празен ход може да им се спре горивото.

                                П.п. А, попаднах на още една интересна фотография.



                                Това вляво са първите ДТ-75, които започват да ги произвеждат 63 тодина и са 75 к.с., двигател СМД. Вдясно е ДТ-75М, с по-мощния двигател, изпъкнала кабина, допълнително тежести и нова решетка. Стандартно са с пусков двигател с елстартер, но имат и с ремъчно палене. 75М е наречен Казахстан и предаден за производство в Павлодар, там основен цвят е син и бял таван на кабината. От първите не знам дали са вкарвани в България, освен единични бройки за изпитания. От 75М имаше бройки, предимно булдозери /в едно съседно село преди десетина години гледах че работеше един такъв/, щото основната кърска работа вече се поемаше от Т-150 и К-700, а и ДТ-54 имаше доста и с тях до изчерпване на ресурса. От следващите - със страничната кабина - вече имаше повече и пак като булдозери основно.
                                Последно редактирано от jordanov sv; 01-03-19, 11:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X