Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ДТ-54

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: ДТ-54

    Първоначално публикуван от asterot Преглед на мнение
    Извинявам се за неточно зададения въпрос,телефона на колегата с трактора,интересувам се от някои части за направата на самоделен трактор.
    Скоростната кутия вече е демонтирана. Ако те интересува пиши.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #17
      До: ДТ-54

      Ето още снимки.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: ДТ-54

        Замина ли на вторични?Интересувам се от целия трактор,и ако можеш да опишеш какво му трябва за да запали.
        harley davidson-fan

        Коментар


        • #19
          До: ДТ-54

          Вече му трябват МНОГОООООООООООО работи. Остана ми шасито, част от двигателя и др. дребни неща заради поевтиняването на скрапа, ще чакам по-добри цени.

          Коментар


          • #20
            До: ДТ-54

            E,бях му мераклия но.....Успех .Междо другото някой ако предлага ДТ 54, или ДТ 74 да ми пише на лично.
            harley davidson-fan

            Коментар


            • #21
              От: ДТ-54

              в село ваклино до шабла имаше дт 54 мноооого запазен но не знам дали го продават преди 2 месеца беше там и спрях да го разгледам

              Коментар


              • #22
                От: ДТ-54

                Сигурно искаш да кажеш ДТ75,защато трактор ДТ74 няма.

                Коментар


                • #23
                  От: ДТ-54

                  Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                  Сигурно искаш да кажеш ДТ75,защато трактор ДТ74 няма.
                  Някъде съм чел за Т-74

                  Коментар


                  • #24
                    От: ДТ-54

                    Т-74 по-вече подобава за танк отколкото за трактор.Имах преди време ДТ-75 и го продадох.Като машина не е лош и върши добра работа,но иска много гледане и разумна екслоатация.Добър е за основните обработки.ДТ-75 има няколко модификации.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ДТ-54

                      Колеги, мисля че имам няколко части за ДТ-75. От бившото ТКЗС, ако намеря нещу останало ще ви пиша.
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ДТ-54

                        Веригите са все още налични, ако някой го интересуват да се обади или пише. Мисля, че стават и на ДТ-75.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ДТ-54

                          Веригите от ДТ-54 не стават за ДТ-75 по простата причина,че при ДТ-54 ленивеца е съставен от две водещи колела и вървят от външната страна на гребена на трактовете,а при ДТ-75 ленивеца е от едно водещо колело и върви по средата на гребена на трактовете.Разстоянието вътре между зъбите на гребена при ДТ-54 е по-малко от това на ДТ-75 иначе стъпката на трактовете е една и съща.

                          Коментар


                          • #28
                            От: ДТ-54

                            За ленивците е точно така, но трак от ДТ-75 наложен в/у трак от веригите на трактора няма разлика.
                            По книги съм виждал схеми на ходова част на ДТ-54 с водещо зъбно/зъбчатка/ с два зъба на един трак, а на трактора бяха с един зъб като на ДТ-75.
                            Ако някой има трак от ДТ-75 ще го помоля да го снима и да даде размерите за да не се получат недоразумения.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ДТ-54

                              Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                              Веригите от ДТ-54 не стават за ДТ-75 по простата причина,че при ДТ-54 ленивеца е съставен от две водещи колела и вървят от външната страна на гребена на трактовете,а при ДТ-75 ленивеца е от едно водещо колело и върви по средата на гребена на трактовете.Разстоянието вътре между зъбите на гребена при ДТ-54 е по-малко от това на ДТ-75 иначе стъпката на трактовете е една и съща.

                              Разлика във веригите няма,еднакви са за за ДТ54,ДТ75 и Т-150В,разликата е във веригите на Т-тката,с по-дебели шпилки е мисля,че бяха 24мм,и 22мм за останалите,върви и с малките шпилки.Веригите са Български и изглеждат почти нови,познават се по шиповете от външната страна, в права линия са и са много по добри от руските,на които шиповете са под диагонал и имат навика да се цепят.На времето имах една болест ДТ-75,още не мога да повярвам,че се отървах от него,работеше перфектно,но не остана место където не съм пипал.
                              P.S. Ленивците на 54 се движат по пътеките на колесарките.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #30
                                От: ДТ-54

                                Когато имах ДТ-75 ми донесоха съвсем нови вериги за ДТ-54.По външен вид нямат никаква разлика стават и на водещата зъбчатка,но ленивеца не се събира вътре в тракта по-тесен е с няколко милиметра.Поне при мен беше така.Ще проверя за трактове мисля,че при един мой познат има и от двата вида,ако не са отишли за старо желязо ще ги снимам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X