Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблем с охлаждането

    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
    Човече, не се вкарвай в приключения със изменяне на схемата. Просто си сложи ОРИГИНАЛЕН датчик , промии си системата-основно радиатора и нямя да си познаеш колата.Сложиш ли датчик различен от предвидения ще береш ядове със климатика.
    Минах по тоя път, тема написах за да не се мъчат такива като теб.
    Послушай ме!!!
    Системата е чиста,това е първото което направих,а както съм писал по нагоре-поръчал съм оригинален датчик и ако не тръге като хората,чак тогава ще мисля другия вариант с маркуча.Благодаря.

    Коментар


    • До: Проблем с охлаждането

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Пусни,моля /нарисувай/ някаква схемичка,че нещо не мога да се ориентирам-все пак не съм жичкаджия,уча се в движение.
      И аз не съм много наясно с жиците, но колегите на техните жипки така правят, аз на моято съм както е при теб защото ня бях чел предварително. Така, както си го направил в момента като изключиш копчето, перката се управлява от датчика, като го включиш все едно даваш двата кабела на късо(перката работи постоянно), и ти трябва трето полужение, при което единия кабел на датчика да е прекъснат за да не може датчика да включва перката. Дано съм се изразил правилно. Ако се опитвам несъзнателно да дезинформирам колегата моля да ме поправите.

      Коментар


      • До: Проблем с охлаждането

        Най простата схема-акумулатор,датчик, реле,перка.Правил съм го на няколко коли.Предимството е че кабелите са къси и като отвориш капака виждаш цялата ел система по охлаждането.Някой твой приятел с елементарни понятия по ел. може да я върже.На една от колите ми отне доста време само докато проследя и "прозвъня" кабелите и я опростих моментално.Нов датчик ново 12В реле около 30А нови кабелчета,кабелни обувки,предпазител,няколко скоби и си готов.Иначе предпазителя и в доста случаи релето и то е навряно в таблото с предпазителите(на фронтерата не знам къде е )а по това табло се случват и по-мащабни поразии дето вече и ел. техниците се омотват.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X