Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с охлаждането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Проблем с охлаждането

    аз да попитам като един пълен новобранец ,
    наскоро се сдобих с ОФА ДБ 2.4i при мен перката се върти постоянно ( като на старите лади) и стрелката на температурата стои на първата чертичка .
    това нормално ли е ?

    Коментар


    • #92
      До: Проблем с охлаждането

      Не е нормално , виж дали не е постоянно зацепена ;

      Коментар


      • #93
        До: Проблем с охлаждането

        до колкото разбирам не е постоянно зацепена - като я завъртя с ръка на спрян двигател се върти свободно !?
        а и подозирам че не е с елетромотор, ако може някои да ме просветли за принципа на дествие ще съм благодарен

        Коментар


        • #94
          До: Проблем с охлаждането

          Първоначално публикуван от martinbar74
          ...
          това нормално ли е ( понеже чета тук че перката се влкюва при определена температура) ?
          По-скоро е нормално. Това е т.н. "виско-съединител", или "виско-муфа на перката. Много има писано и тук, и в нета как работи.

          Коментар


          • #95
            До: Проблем с охлаждането

            Смени термостата,перката ти е наред.
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #96
              До: Проблем с охлаждането

              Първоначално публикуван от martinbar74 Преглед на мнение
              до колкото разбирам не е постоянно зацепена - като я завъртя с ръка на спрян двигател се върти свободно !?
              а и подозирам че не е с елетромотор, ако може някои да ме просветли за принципа на дествие ще съм благодарен
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EE%EC%F3%F4%E0
              Ей в тази тема има доста писано, в общи линии освен че се врти на ръка при студен двигател, при загрят двигател като изгасиш трябва да се върти по трудно или да не се върти.

              Коментар


              • #97
                До: Проблем с охлаждането

                Вчера си направих пълна промивка на водната система че идва лято.Извадих единия обезвъздушаващ маркуч който идва от термостата и го изнесох извън колата отворих капачката и започнах да доливам с вода за да не пада нивото в казанчето-тече около 15 мин.ръжда докато се избистри.След това вкарах около 50 мл. обезмаслител и покарах няколко часа.Свалих радиатора- под мивката с разклащане около 30 мин. докато започне да тече чиста вода,и напълних системата с концентрат само.
                Резултат- при едни и същи температури и маршрут на края на баира(там където живея) колата е на 3/4 а преди стигаше до 4/4 и се включваше перката.Мисля че не е нито голяма хамалогия, средства и отделено време а и ще се редуцирата проблемите с термостати, огънати глави и т.н.
                Моля само за съвет следващия път като правя тази интервенция някой да даде жокер какво да вкарам за да прочистя двигателя и същевременно да запечатам чугуна на блока да не се появява ръжда(ако се появи отново де).Някакъв преобразовател за ръжда ли кво?Като се има в предвид че има алум. радиатор,гумени маркучи,водна помпа и т.н.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #98
                  До: Проблем с охлаждането

                  Ако сменяш антифриза навреме, ръжда няма да има.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Проблем с охлаждането

                    Не е важно кога го сменя, а да е "правилен" .... тоест с антикорозионни добавки ....
                    По това се делят на цветове .... син, зелен, жълт, червен и т.н.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • До: Проблем с охлаждането

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Не е важно кога го сменя, а да е "правилен" .... тоест с антикорозионни добавки ....
                      По това се делят на цветове .... син, зелен, жълт, червен и т.н.
                      Тъй де, четене на инструкцията му е майката. Но даже и правилният антифриз някога трябва да се смени.

                      Коментар


                      • До: Проблем с охлаждането

                        Е сега вече се учудих,аз не съм виждал различен от син.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • До: Проблем с охлаждането

                          Аз най-често виждам кафяв. Правят го някъде в Горубляне и с него зареждат всичките "сядаш и караш". Иначе, на повечето производители синият е с най-ниско качество.

                          Коментар


                          • До: Проблем с охлаждането

                            Няма познали!

                            Синия .... е с добавки за чугун.
                            Червения е за алуминий. Зелен е за комбинирани ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • До: Проблем с охлаждането

                              Червеният става за всички двигатели, тои е уневерсиален и с по дълъг живот

                              Коментар


                              • До: Проблем с охлаждането

                                Аз пък съм виждал още по-голямо разнообразие : бяла ракия , жълта , червеникава , кафява ....
                                ... а пък за виното вече има прибавки с вкус на боровинки , ягода ,ябълки , комплекс от горски плодове .. и ред други ...
                                ...а пък за антифризите ...зависи от търговеца ( в горния аспект ) .И от рекламата . .
                                Аз на 3 години сменям антифриз , като при наливането го замервам да ми издържа до -40 градуса . Другото е въпрос на аромат , цвят и вкус .
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X