Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бактерии за почистване на септични ями

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бактерии за почистване на септични ями

    Ясно, благодаря! Едвали, нямаме такива неща из къщи, така че би трябвало да е наред
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #47
      От: До: Бактерии за почистване на септични ями

      До Стефан Шопов

      Прикаченият файл не се отваря!

      Коментар


      • #48
        От: Бактерии за почистване на септични ями

        Здравейте. Имам голяма септична яма, бетон от всякъде. Не попиваща. Около 20куб.е поне. Като викам лайнярката се вижда че до дъното е почти Бистра вода. В близост до ямата имам 2-3куб.вкопан резервоар, в който се събира дъждовната вода .Нея я ползвам с помпа за поливане. Идва сух сезон. Ако прехвърлям от горната част на ямата, бистра вода в този резервоар. Каква химия, бактерия мога да сложа за да се ползва за поливане. За трева дръвчета и т. н. Като се има на предвид че на тревата се играе, дали ще е безопастно. . И дали ще мирише.

        Коментар


        • #49
          От: Бактерии за почистване на септични ями

          Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
          Здравейте. Имам голяма септична яма, бетон от всякъде. Не попиваща. Около 20куб.е поне. Като викам лайнярката се вижда че до дъното е почти Бистра вода. В близост до ямата имам 2-3куб.вкопан резервоар, в който се събира дъждовната вода .Нея я ползвам с помпа за поливане. Идва сух сезон. Ако прехвърлям от горната част на ямата, бистра вода в този резервоар. Каква химия, бактерия мога да сложа за да се ползва за поливане. За трева дръвчета и т. н. Като се има на предвид че на тревата се играе, дали ще е безопастно. . И дали ще мирише.
          Сложи си аеробна пречиствателна станция преди ямата.

          След пречиствателната станция ще може да ползваш за напояване.

          За игра на деца едва ли, по скоро не ако децата са твои
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #50
            От: Бактерии за почистване на септични ями

            От фирмите, които продават станции (биореактори) твърдят различно-едни казват, че става за поливане на всичко, други-че става само за растения, които няма да се консумират като храна, трети казват, че изобщо не става и за поливане ако там ще обикалят непрекъснато хора. И препоръчват допълнителен модул- с UV лампа, понеже оставали живи бактерии.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #51
              От: Бактерии за почистване на септични ями

              Ако се третира с хлор. После да престои.?!!Важно е да е безопасно. Да измрат бактериите. После водата, като престои,какво би им станало на дръвчетата.

              Коментар


              • #52
                От: Бактерии за почистване на септични ями

                Относно сипването на живак в ямата - бях на оглед на една къща в Бистрица и собственика се похвали за живка. Гордо заяви, че имал 20м2 попивна яма в която съм щял да "сера" десетки години и нямало да се напълни. Имало сипани 5кг (или беше на 5 места по 5 килограма, не съм сигурен вече) живак. Уж така ямата ставала вечна. И смело си гледаше зеленчуците в същият двор където е ямата. Освен това водата за къщата имаше втори водоизточник - кладенец в мазето на 10м от същата яма...

                За пречиствателните станции - чувам, че разни хора правят дренажи под земята, щото нямало къде да ги заустят. Този подход може ли да докара проблеми с времето? Примерно земята да почне да сляга заради този дренаж, защото всеки месец се сипват едни 10-20 м3 вода там?

                Коментар


                • #53
                  От: Бактерии за почистване на септични ями

                  Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                  Ако се третира с хлор. После да престои.?!!Важно е да е безопасно. Да измрат бактериите. После водата, като престои,какво би им станало на дръвчетата.
                  На дръвчетата нищо, но новите лайна ше си донесат нови мръсотии и бактерии, които ще цопнат в "стерилната" среда и пак същото.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X