Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Частни училища?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Частни училища?

    Струва ли си?

    Българина има една неоспорима историческа черта - може да яде пръст, но за образованието на децата, пари не жали!

    Въпроса е тези пари, дали отиват за знания или за доставки на обяд от луксозни ресторанти - поръчки на сополанковците?!

  • #2
    До: Частни училища?

    Крайно недоволен съм от частната детска градина и частното училище към нея. Давах една година маса пари там, и освен че ги изгубих, изгубих и една година от образованието на децата.
    Образователната програма на детската градина включваше гледане на HD хубав телевизор - цял ден. Детето затъпя.
    Храната несъобразена с изискванията за съответната възраст - шоколади, кроасани, хамбургери, чипс - все вкусни за децата, но вредни.
    Иначе детската градина и училището - супер двор, спортове, басейни, кортове и толкоз. Секретарката на шефа преподаваше по литература, девойчето (23-24 години) не можеше да върже 2 изречения в свободен разговор. МЪКА ви казвам.
    На едни приятели детето от това училище едва не повтаря (ходи на поправителни изпити по време на лятната ваканция по 2 предмета) след като го върнаха в кварталното даскало. Мислеха да съдят държавното училище, щото в частното било пълен отличник ....

    Сега децата са ми в кварталното училище и детска градина - на порядък по-добре като храна, образователен ценз на даскалите, както и с всички недостатъци на образователната система.
    Не смятам да ги местя.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      До: Частни училища?

      Аз съм седми клас и вече втора година уча в Първо частно прогимназиално училище в Бургас! С родителите ми сме много доволни, защото заразлика от държавните училища в частното ( поне в това, в което уча) учителите не преподават, за да отбият номера, а за да ни научат на нещо, да ни помогнат да влезем в елитни гимназии!

      Коментар


      • #4
        До: Частни училища?

        Kaкво е "елитна гимназия" според теб?

        Коментар


        • #5
          До: Частни училища?

          Съпругата ми няколко години преподаваше в частно училище. Беше добре уредено със собствен транспорт за учениците. Малък брой ученици в клас, което предполага по-добро обучение, солидни такси плащани от мама и тате. Но... учениците знаеха, че училището зависи от парите за издръжката им и злоупотребяваха. Бяха си извоювали от директора /за ужас на учителите/ да не им се прави проблем, че отсъстват, ако поне 50 % от учениците са в клас и си бяха направили график. Като цяло по-голямата част от учениците проявявали незаинтересованост и не им пукало от нищо. Като цяло нивото на усвояване на знанията било по-ниско от това в средностатистическо училище въпреки плащаните немалки суми за обучение. В крайна сметка тези ученици, които наистина са имали желание да учат сериозно там са имали всички условия, каквато е била целта на обучение в такова училище, докато за болшинството парите са били похарчени на халост.

          Коментар


          • #6
            До: Частни училища?

            Който иска да се образова - чете . Кой знае каква разлика къде се учи според мен няма, важно е самия човек да иска да се учи, защото на сила хубост не става .

            Мерака е голямо нещо . И не забравяйте, че с какъвто се събереш, такъв ставаш .

            Коментар


            • #7
              До: Частни училища?

              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
              Който иска да се образова - чете . Кой знае каква разлика къде се учи според мен няма, важно е самия човек да иска да се учи, защото на сила хубост не става .
              Според мен това важи за висшето образование. На децата трябва да им се предлагат достатъчно интересни уроците.

              Коментар


              • #8
                До: Частни училища?

                Малко извън точния въпрос, но има много аналогия с него. Та: голямата ми дъщеря от първи до четвърти клас учи в т.н. Базово училище в Бургас. Базата наистина е на ниво.Материалната. То не са открити уроци, не са посещения на студенти от учителския институт и всякаква друга показност. Напълниха им главите, че са най-добрите от на-добрите. Дойде ред обаче след 4-ти клас да отидат по други училища и о, чудо. Ми те не били толкова велики децата. Всички от базовото свалиха успеха си с поне една единица през 5-и клас. И проблема далеч не беше само в смяна на училището и новата среда. Така че "частните", "елитните" и разни други прилагателни съвсем не са пълни с такова съдържание, каквото следва да имат.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • #9
                  До: Частни училища?

                  Така е, важен е екипа.
                  Но и средата също е много важна.
                  За жалост (в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=88740 съм писала надълго и нашироко) - на повечето деца сега не им се учи, без значение дали са в частни (защото и те са по програмата на МОН) или държавни училища. Имам преки впечатления от частно уч-ще - много добре подбран екип, ръководството също, искат и могат да правят нещата, както трябва. В училището има деца на много богати и влиятелни хора и на такива средна ръка. Еми, какво да ви кажа - то не беше оплюване и оспорване на изискванията за дисциплина, за униформи, за подготовка на домашни и наказания, ако няма такива и пр... И то точно от богатите родители, а най-лоши (и по мнение на учителите) са по-младите майки и татковци - на по 22-24 години... А още по-лошото е, че коментират това в къщи, пред децата си, които съответно след това го казват пред другите деца в клас и... ясна ви е картинката.
                  Като сложа в сметката и това, че да учиш сега = "зубър си", не е куул, не е гот и пр. и децата, които са по-ученолюбиви (в клас от 12 човека - по 2, 3 най-много) биват подложени буквално на терор от останалите и в резултат рухват.
                  Има го и това, което спомена Pretor с фалшивото "надуване на балона".

                  Та, както казах, в България няма значение дали частно или държавно, навсякъде има сходни проблеми, много е важен директора, екипа, който е подбрал и средата в уч-ще (т.е. децата, родителите им, възпитанието им), както и вашето собствено отношение към училището, уроците, децата Ви!
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Частни училища?

                    Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                    Който иска да се образова - чете . Кой знае каква разлика къде се учи според мен няма, важно е самия човек да иска да се учи, защото на сила хубост не става .

                    Мерака е голямо нещо . И не забравяйте, че с какъвто се събереш, такъв ставаш .

                    Взе ми думите от устата.Всичко е до настрой и ниво на разглезеност.
                    Преди имаше дисциплина при възрастни и деца,а сега....

                    Коментар


                    • #11
                      До: Частни училища?

                      Всичко пак като за всяко нещо зависи от екипа. Таксите нямаше да са толкова високи в частните училища ако регламентираните пари за ученик в държавно училище се даваха на частното, в което учи.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #12
                        До: Частни училища?

                        ..времето е такова..сбъркано...
                        ...и е модерно все още...., пък и комплексите на родителите,
                        болните им стремежи за най, най...избива и в децата им..

                        Умното и будно дете се ражда с заложби и от възпитанието му в семейството се изграждат навици и добродетели...
                        ...научава се на ТРУД, уважение , скромност..грижа и задължения

                        Когато това е основата, няма значение къде ще учи..., защото самоконтрола и жаждата за развитие и знание водят до резултат...

                        Парите никога не са купували интелект...., те купуват оценки и заблуда...
                        ...друг е въпроса, че на много хора целият им живот минава в заблуда
                        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Частни училища?

                          Според мен елитни гимназии са тези, които предлагат възможности... например за бизнес!!! За да влезеш в такова училище ти трябват повече точки,т.е. по-голям бал, което зависи от знанията и начина на обучение, защото може да си много добър в дадена област, но каква е ползата ако не се развиваш?! В частното училище, в което уча аз сме най-много по 14 деца в клас и госпожите могат да обърнат внимание на всеки един, да изпитат върху дадения материал и домашните и да пишат реални оценки, а и не сме имали и един свободен час! Докато в държавните училища(поне в повечето) госпожите предават урока, колкото да им мине часът на около 30 деца, на които не обръща внимание, преобладават свободните часове и изобщо отношението е "никакво"!!! Споменавам това, защото, когато нищичко не знаеш, един урок не си прочел и ти пишат шестици, каква е ползата, като на външното оценяване, ще се види кои колко знае!
                          Ако сте на друго мнение... няма проблем, но това е моето...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Частни училища?

                            Първоначално публикуван от valkova.z Преглед на мнение
                            Според мен елитни гимназии са тези, които предлагат възможности... например за бизнес!!! .....
                            Ох. Незнам какъв бизнес си представяш, че ще ти предостави елитната гимназия?! Освен, ако не продаваш наркотици. Много вървят. Ето първа английска супер елит - супер бизнес.... Щеше да бъде смешно, ако не беше тъжно.

                            Този филм, че някой ще ти предостави нещо, пък било то и възможност, колкото по-рано го забравим, толкова по-добре.

                            А външното оценяване е просто голямото надцакване. Ето сега при матурите, например, е страшна работа направо.
                            Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                            A2 (+)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Частни училища?

                              Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение

                              А външното оценяване е просто голямото надцакване. Ето сега при матурите, например, е страшна работа направо.
                              При матурите няма нищо страшно . На тази по Български се иска просто човек да е грамотен /разбирай да не прави правописни грешни и за поставя правилно препинателни знаци/ и само от това му е вързана една тройка, че и отгоре. При другите матури е същото - санитарен минимум за 3. Контрола в стаите го няма никакъв, двете пазачки играят сякаш на "доброто ченге и лошото ченге", но има варияции с 2 добри ченгета, както и такива с 2 лоши. Апатията ги тресе и при 3-те положения. Като цяло средата за преписване е благоприятна, стига да не се паднеш с егоисти.

                              пп като те гледам с тоя захарен памук и на мен ми се прияжда

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X