Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мазане на верига

    Снегът се стопи и подкарах и двата коня (когато не вали) .Започнах отново с подготовката на Варадерото.Стигнах до...мазането на веригата.Дали да приема варианта -спрей или да мина на варианта -автоматично мазане ? Единствения резултат след търсенето ми е -

    Някой намерил лие друго решение?
    Последно редактирано от Тануцо; 04-03-10, 19:56. Причина: снимка
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

  • #2
    До: Мазане на верига

    Да - самоделен ойлер. Казанче за спирачна течност от жигула, тръбичка за въздух от зоомагазин, електрически клапан и абокат от аптеката. Връзваш клапана към контактния ключ, за да не се налага да спираш маслото на ръка. Правиш някакво регулиране на дебита - аз съм го направил с една щипка с винтчета, която притиска тръбичката и така съм го регулирам. Някъде около капка на минута и половина.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      До: Мазане на верига

      Змея имаше алтернативни варианти.

      Иначе и много от моите познати карат и са доволни със самоделното устройство.
      Само, че за дълги пътувания малкото казанче не е опция - трябва си поне 400-500мл. И за да е надеждно - истински маркучи и дозатори...

      Ако ти се занимава с hand-made-oiler, насреща съм да помагам...
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • #4
        До: Мазане на верига

        Ами да почакаме и Змея да се включи.За домашно изпълнение ще те потърся ,но съм капризен и ще подбера поне материалите.Дозатори и ,,дюзи'' се продават отделно на цена от 6,50 до 59 лв...
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #5
          До: Мазане на верига

          Браво колега, ето тази тема чахах! А някой може ли да ми препоръча хубав спрей или масло или.. кавото решите че е добре за веригата!?
          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

          Коментар


          • #6
            До: Мазане на верига

            Ползвал съм спрей на няколко марки.Спрях се на MOTOREX и съм доволен.
            333 Just Half Evil

            Коментар


            • #7
              До: Мазане на верига

              Аз ползвам тези на MOTOREX -и за Варадерото и за Кавазакито на малкия.Има няколко вида .Избираш и караш.Просто ми предстои пътуване в жеги и не ми се иска да мъкна спреьове в багажа
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                До: Мазане на верига

                Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                Аз ползвам тези на MOTOREX -и за Варадерото и за Кавазакито на малкия.Има няколко вида .Избираш и караш.Просто ми предстои пътуване в жеги и не ми се иска да мъкна спреьове в багажа
                Нещо такова ли?
                OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                Коментар


                • #9
                  До: Мазане на верига

                  Да, точно това.Има и с тефлон , за малкия е вариант offroad...
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    До: Мазане на верига

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    Да, точно това.Има и с тефлон , за малкия е вариант offroad...
                    Точно за офроуд ми трябва, бях гледал и една смазка на Castrol но.. един приятел ми каза че не била хубава!??
                    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Мазане на верига

                      Ойлера си е голяма благина.

                      Скотойлера си е най - марковото устройство, точно туристическия комплект е нужния за Варадерото.

                      Ако не ви се дават пари - правите си го сами. За консултации - Шидера е вашия човек

                      Няма значение каква марка е спрея за вериги - важно е да се използва правилния ВИД през нужните интервали. Всичко друго е маркетинг

                      Колкото често и обилно да ползвате спрейове, не може да заместите пълноценното и ефикасно мазане на ойлерите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Мазане на верига

                        Ойлера наистина си е голяма благина, пък и не е кой знае какви велики пари. Аз си взех туристическия комплект, но така и не монтирах голямото казанче, а го оставих с малкото. Изкарва ме с едно зареждане около 5000 км! Повече от достатъчно за такъв късобоен моторист като мен Това със спрейовете нещо не ме грабва... Спестяваш 200 лв от ойлер и после се почва къде ми е спрея, пък дали точно този, ама не е ли много лепкав, пък о, Боже, пак изгърмял в багажа, кога последно пръсках веригата... Пък ако и нямате централна стойка, кефа е още по-голям
                        Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                        Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                        Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                        Коментар


                        • #13
                          Гласувам с две ръце за ойлера, аз съм с най-малкия комплект, който дефакто е показаният най-горе, само че без големия контейнер, и изкарвам доста с едно зареждане. Освен това, почти 10 000 км. след монтирането на ойлера, веригата и пиньоните са като нови, а самата верига не е натягана или отпускана нито веднъж, провисването си е колкото съм го направил в началото.

                          Всъщност, "доста" е малко неточно, но в главата ми се върти нещо от сорта на около половин спринцовка(основният контейнер) за едно каране София-Варна-София, което е грубо около 900км.

                          Обикновено го настройвам на една капка на минута, но понякога ми идва малко много, особено в по-големите жеги.

                          Едно уточнение, при ниски температури маслото се сгъстява, а при много високи - обратното, следователно една и съща настройка на спринцовката не върши работа. Аз съм я настроил на степен около '3.5 - 4' за нормално време(степените мисля, че бяха 0 - 9), тогава ми пуска около една капка на минута.
                          Но се случва примерно след края на пролетта, когато дойдат големите жеги през лятото и да забележа, че вече ми пуска повече.
                          Тогава коригирам.

                          Освен това се предлагат и два типа масла - за нормално и горещо време, аз карам само с нормалното засега.

                          Препоръчително е дебита да бъде увеличен в дъждовно време.

                          Един съвет за монтажа, първо добре помисли къде да го монтираш.
                          Аз моя го сложих под седалката, уж за да ми е на сигурно, а и защото се подведох от снимките в PDF-те на сайта им.
                          Сега вече съжалявам, че не го сложих на гърба на предния спойлер(маска), за да ми е под ръка, но пусти страх, че някой ще ми го разбъзика, като си зарежа мотора някъде на открито, в БГ сме все пак
                          Последно редактирано от Тануцо; 07-03-10, 18:24.
                          Човекът е човек, когато е на път...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Мазане на верига

                            Първоначално публикуван от balkanski
                            Всъщност, "доста" е малко неточно, но в главата ми се върти нещо от сорта на около половин спринцовка(основният контейнер) за едно каране София-Варна-София, което е грубо около 900км.

                            Обикновено го настройвам на една капка на минута, но понякога ми идва малко много, особено в по-големите жеги.

                            Едно уточнение, при ниски температури маслото се сгъстява, а при много високи - обратното, следователно една и съща настройка на спринцовката не върши работа. Аз съм я настроил на степен около '3.5 - 4' за нормално време(степените мисля, че бяха 0 - 9), тогава ми пуска около една капка на минута.
                            Но се случва примерно след края на пролетта, когато дойдат големите жеги през лятото и да забележа, че вече ми пуска повече.
                            Тогава коригирам.

                            Освен това се предлагат и два типа масла - за нормално и горещо време, аз карам само с нормалното засега.

                            Препоръчително е дебита да бъде увеличен в дъждовно време.

                            Един съвет за монтажа, първо добре помисли къде да го монтираш.
                            Аз моя го сложих под седалката, уж за да ми е на сигурно, а и защото се подведох от снимките в PDF-те на сайта им.
                            Сега вече съжалявам, че не го сложих на гърба на предния спойлер(маска), за да ми е под ръка, но пусти страх, че някой ще ми го разбъзика, като си зарежа мотора някъде на открито, в БГ сме все пак
                            Може ли да ми дадеш линк към сайта им. Мерси.
                            OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Мазане на верига

                              Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                              ........Някой намерил лие друго решение?
                              Бях дал на Джорджо едно мазило. Питай го за резултата.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X