Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мазане на верига

    Има качествен спрей за вериги на Вюрт.Да,наистина е лепкав,но така не се изхвърля от веригата при високи скорости.Ползвал съм и едно проникващо масло за вериги - на "Честъртон",USA.Човека който го доставя май че е от София-мога да дам координати,ако някой се интересува.
    Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

    Коментар


    • #32
      До: Мазане на верига

      Towa e големия + на ойлера , че се "изхвърля" маслото от веригата и я мие постоянно !
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #33
        До: Мазане на верига

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        "Мазилото" е LA 8, на ELKALUB. Смазка за натоварени промишлени вериги, в силно замърсена среда. "Мазилото" е с вискозитет и цвят на пчелен мед. Цяло лято го ползвах (над 15К километра) и веригата и зъбните колела са си като нови.

        Преди няколко месеца си монтирах "ойлер" - "направи си сам". По-нататък, ако има интерес, ще го опиша и приложа снимки. За съжаление, въпросното "мазило", поради високия си вискозитет, може да се ползва единствено и само с дозаторна помпа. Дори и най-малките екземпляри, на въпросните помпи, са достатъчно големи, за да се монтират на мотоциклет.
        Ако може пусни снимки с описание на този твой ойлер "направи си сам" че ми се иска и аз да си измайсторя един , че в 99% от случаите когато се налага да смазвам веригата съм сам и е меко казано доста неприятно упражнение нямам ценнтрална стойка и като няма кой да наклони мотора или пръска докато аз го държа .........
        поздрави !!!

        Коментар


        • #34
          До: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от Пейчо Пейчев Преглед на мнение
          Ако може пусни снимки с описание на този твой ойлер "направи си сам"...
          Ще пусна, само да ми остане малко време, да ги направя.

          За сега, една идея от, за мазане на веригата, когато си сам:



          И още една, пак от Doug, още по-оригинална:

          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #35
            От: До: Мазане на верига

            От няколко дни съм със собственоръчно измайсторен "ойлер" , всичко на всичко ми струва 25 лв , а върши чудесна работа толкова чиста и добре смазана веригата ми не е била никога , в цената от 25 лв влиза оригинално масло на скотойлер за 17 лв , всичко което е необходимо за изработването му е - казанче от спирачките на жигула , един пакет "опашки" , кабел , ключе "тик-так" , бензинов клапан който ползват газаджиите , 20 см стоманизирана тел , една медицинска система , и шлауфка която се ползва за аквариумите , това са материалите , а технологията на изработката ако има интерес ще обесня по подробно допълнително

            Коментар


            • #36
              От: До: Мазане на верига

              Първоначално публикуван от Пейчо Пейчев Преглед на мнение
              От няколко дни съм със собственоръчно измайсторен "ойлер" , всичко на всичко ми струва 25 лв , а върши чудесна работа толкова чиста и добре смазана веригата ми не е била никога , в цената от 25 лв влиза оригинално масло на скотойлер за 17 лв , всичко което е необходимо за изработването му е - казанче от спирачките на жигула , един пакет "опашки" , кабел , ключе "тик-так" , бензинов клапан който ползват газаджиите , 20 см стоманизирана тел , една медицинска система , и шлауфка която се ползва за аквариумите , това са материалите , а технологията на изработката ако има интерес ще обесня по подробно допълнително
              Наскоро и аз започнах да се замислям за самоделен ойлер.
              Мисля, че ще е полезно да обменяме по-детайлни описания на изработката.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #37
                От: До: Мазане на верига

                Ще опиша какаво направих аз , като искам да отбележа че този вариянт пасна на моя мотор , но всеки може да вкара свои собствени решения !!!
                Поставих казанчето под седалката , от него пуснах маркучето към бензиновия клапан ( той служи за пускане и спиране на маслото ) клапана е електрически поставих го под кората която е за акумулатора , взех плюс директно от него а минуса го пуснах през копчето (най обикновен прекъсвач ) него поставих на таблото с километража (идеята е да се пуска и спира когато сметнеш за нужно ) , след клапана поставих онази пластмаса с колелцето което регулира честотата на капките на медицинските системи , от там маркучето се прекрепя с опашки по рамката на мотора и се пуска назад към венеца прикрепяки го по задната вилка на мотора отново с опашки ( при слагането се внимава и взема напредвид хода на окачването) при достигането на зъбчатката в края на маркича се пъха стоманизираната тел (тя служи за да се придаде нужната извивка за достигане на долния край на зъбчатката ) като във венеца трябва да опира само иглата или тръбичката от спрей за вериги или кой каквото му се иска да ползва , върху маркуча в неговия край е желателно да се сложи и някой пластмасова тръбичка (от спрей с монтажна пяна например или нещо подобно кой каквото има под ръка ) !!! общо взето е това , като не на последно място монтирането го започнах отзад напред т.е. от зъбчатката към клапана защото първо си фиксирам накрайника , прихващам си всичко стабилно и си отпускам маркучето колкото е нужно (за да не се окаже накрая прекалено къс или дълъг и да иска рязане ) . След монтажа си напълних казанчето , копчето на "on" клапана отваря и маслото си потича надолу когато системата се изпълни и започна да капе с колелцето си регулирах да пуска 3-4 капки за минута , и това е всичко наслагах си капаците и тествах системата , след 10-15 км веригата си беше смазана зъбчатката чиста , и нямаше нищо изпръскано и омазано !!! снимки не съм правил бях прекалено мръсен , но ще снимам крайния резултат и ще кача снимки , и още нещо спирайте си системата преди да сте спрели за да не продължава да си капе докато мотора ви е в гаража , може копчето да си го направите да е с диод който да свети и да ви подсеща да ги спирате
                това е от мен ако някой има въпроси на лични ще му обесня по подробно
                Поздрави

                Коментар


                • #38
                  От: До: Мазане на верига

                  Моя също е така направен, само че взимам ток от габарита. Когато включа фаровете се включва и ойлера. Отделно съм сложил копче за прекъсване на масата и мога да го спирам на дълги карания, за да не товари системата и оттам го пускам ръчно от врътка на клапана. 3-4 капки в минута са много, след 200 км каране ще се хванеш за главата коко много се е омазало всичко 1-2 капки е нормално.
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • #39
                    От: До: Мазане на верига

                    Капка на минута, това е рецептата!
                    С тези "кранчета" с валяче, от системите за кръвопреливане, не може да се постигне добро регулиране.
                    Последно редактирано от giorgio; 30-05-10, 17:38.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #40
                      От: До: Мазане на верига

                      Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                      Моя също е така направен, само че взимам ток от габарита. Когато включа фаровете се включва и ойлера. Отделно съм сложил копче за прекъсване на масата и мога да го спирам на дълги карания, за да не товари системата и оттам го пускам ръчно от врътка на клапана. 3-4 капки в минута са много, след 200 км каране ще се хванеш за главата коко много се е омазало всичко 1-2 капки е нормално.
                      Именно за това си сложих прекъсвач , мога да си го спрам и пускам по всяко едно време , пускам го за 15-20 км и си го спирам , карам си после пак си го пускам и така ....... Не развивам и не навивам нищо, копчето ми е пред очите и пускането и спирането става много лесно, без да се разсейваш. От врътката на клапана не успях да регулирам колко количеството, клапанът ми е от автоморга и дори да е натегнат докрая, включвайки го, маслото си тече все едно е развит, затова минах на варианта със системата , но съм отворен и за други идеи
                      Последно редактирано от viki terzieva; 01-06-10, 14:00.

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Мазане на верига

                        Няма да твърдя , че мойто е най-добро .... аз съм закачил клапана на стоп светлината. Като натиснеш спирачка пуска. Засега е без забележки. Най-важното е , че не го мисля по време на път. Има и една уговорка. Моторетката е ендуро и рядко се ползва за дълги преходи по шосе.
                        0888932647

                        Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                        Коментар


                        • #42
                          От: До: Мазане на верига

                          Уговорката е много важна , при ендуро преход ползваш спирачката много по често отколкото ако пътуваш на дълги разстояния , има колеги които го закачат и на мигачите ...... вариянти много въпрос на избор , важен е крайния резултат !!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: До: Мазане на верига

                            Аз за регулиране мисля да ползвам кранче от система за капково напояване с диаметър Ф4.
                            А варианта с копчето не е никак лош. Само че ако го свържеш към габарита ще отпадне варианта да го забравиш пуснато.
                            Системата просто ще се изключва при липса на контакт.

                            Коментар


                            • #44
                              От: До: Мазане на верига

                              И като заговорихме за различните видове самоделни ойлери, какво мислите за този "ръчен" вариант?

                              http://www.loobman.com/index.html

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nlg_div_ftr.jpg
Прегледи:1
Размер:33.0 КБ
ID:5180595

                              Идеята ми е, като доста просто за изпълнение, да си направя такова докато набавя необходимите части за "автоматичен" като вашите.
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Мазане на верига

                                "Автоматичноста" му се състои в ключе за 2лв и клапан от първата автоморга или пункт за скраб (там цената е на пазарлък) , всичко останало е като показаното от теб

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X