Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мазане на верига

    Утре му звъня,благодаря ти Да попитам колегите с ,,малкия''Scotoiler,може ли да се добави допълнителен резервоар - не този от тур.комплект- мисля ,че няма да е удобен за монтаж
    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
    0899187766

    Коментар


    • #17
      До: Мазане на верига

      Чуров, не се занимавай с глупости - ако ще купуваш Скотойлер, точно този туристическия е прекрасен за монтиране - предвиден е да се сложи между регистрационния номер и задния калник и точно на Варадеро няма никакъв проблем да се сложи точно там, а не да търсиш разни екзотични места за завирането му

      Коментар


      • #18
        До: Мазане на верига

        Нави ме . Поръчвам!
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #19
          До: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          Бях дал на Джорджо едно мазило. Питай го за резултата.
          "Мазилото" е LA 8, на ELKALUB. Смазка за натоварени промишлени вериги, в силно замърсена среда. "Мазилото" е с вискозитет и цвят на пчелен мед. Цяло лято го ползвах (над 15К километра) и веригата и зъбните колела са си като нови.

          Преди няколко месеца си монтирах "ойлер" - "направи си сам". По-нататък, ако има интерес, ще го опиша и приложа снимки. За съжаление, въпросното "мазило", поради високия си вискозитет, може да се ползва единствено и само с дозаторна помпа. Дори и най-малките екземпляри, на въпросните помпи, са достатъчно големи, за да се монтират на мотоциклет.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Мазане на верига

            Първоначално публикуван от Спас Спасов Преглед на мнение
            Може ли да ми дадеш линк към сайта им. Мерси.
            Сайт - http://www.scottoiler.com/

            Надявам се, че линка няма да се интерпретира като реклама и не е в конфликт с правилата на форума.

            Аз правих монтажа по един друг PDF, който показваше как точно на моя мотор се слага под седалката, но вече съжалявам, че не го сложих отвън.

            @churov - препоръчвам ти големия комплект за мотор като Варадеро, с който ще се кара надълго. Аз избрах малкия, понеже лесно се вмествам в едно пълнене, а и не ми пречи да си нося шишето с мен, когато взема отпуска и ходя насам-натам. Освен това лесно мога да мина на големия ако реша, само ще си поръчам резеровара и съм готов.
            Човекът е човек, когато е на път...

            Коментар


            • #21
              До: Мазане на верига

              А омазва ли се мотора с масло от ойлера и има ли правилно дозиране?
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #22
                До: Мазане на верига

                Омазва се. Повече или по - малко, но се омазва, предимно откъм страната на веригата.

                Но не е болка за умиране, като се има предвид работата, която върши и при условие, че от време навреме все пак мотора ще се мие.

                Коментар


                • #23
                  До: Мазане на верига

                  Омазва се леко, но не е нещо фрапиращо.
                  Ако го регулирам съвсем точно да ми пуска, тогава най-много да омаже предпазителя над веригата.
                  Инак лятото като стане много течно и пуска повече, се случва да ми се поомаца опашката отдолу, но по дрехите никога не съм имал, ако това имаш предвид
                  Човекът е човек, когато е на път...

                  Коментар


                  • #24
                    Янко чак сега ти виждам темичката !
                    Аз съм с ойлер ! Голям кеф , Варна-метрора-видин-Варна без никакъв ангажимент към веригата

                    Единствения проблем на ойлера е маслото което продават с него !
                    Ужасно е "зависимо" от температурата !
                    Примерно днес е 25 градуса и си го правиш да ти тече както ти харесва и всичко е 6+ и утре става 27-28 или 30 и потока се променя драстично . Затова аз му слагам 75-90 и всичко е прекрасно !

                    Замислях се за новия модем ама цената е

                    Забравих !
                    И да поизцапа се забърсва с парцал и готово с спрея трябва да се го миеш с бензин или друг разтворител !
                    Да не говорим , че е лепкав и всичкия прах и пясък от пътя е на веригата а това е абразив !

                    Колкото и да е странно наистина удължава живота на веригата ........

                    относно обема смятам , че "нормалния" комплект ти дава достатачно дълъг преход 3000-3200км. съм изкарвал с едно зареждане ! а и на дамите вериги си пише с какво да се смазват изрично е написано да несе смазва със спрей а с масло
                    Последно редактирано от giorgio; 17-03-10, 07:50.
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мазане на верига

                      Знаех си ,че като ви слушам ще стигна до тук ...



                      Ха ,да ми е честит - утре монтаж
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мазане на верига

                        Не разбрах само ,за какво служи едно жълто стериопорче,което се мандрахерца вътре в резервоара...
                        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                        0899187766

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мазане на верига

                          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                          Не разбрах само ,за какво служи едно жълто стериопорче,което се мандрахерца вътре в резервоара...
                          Най-вероятно да си виждаш нивото на маслото... ако ползваш прозрачно, примерно.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мазане на верига

                            Благодаря ти .Обещавам другия път да се сетя
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мазане на верига

                              Здравейте. Казвам се Петър.
                              От скоро съм собственик на една моторетка (Honda cb-1) не е точно най-подходящата за туризъм, но ми е първата и аз доста и се радва. Понеже това лято съм решил да попътувам из родината с нея мисля да си направя и ойлер за веригата. От сток варианта се отказах главно заради цената, а и си мисля че човек може да си спретне и не лоша самоделка.
                              Аз засега съм се спрял на следния вариант.
                              - казанче за спирачна течност от автомобил. За предпочитане по-компактно.
                              - електро-магнитен клапан свързан към контактния ключ.
                              - масло устойчив силиконов шлаух на Фесто.
                              За дозаторите и дюзите все още не съм събрал достатъчно информация, затова ще ви помоля и вас да помагате.
                              Ще се радвам ако Шидера и Джорджо пуснат снимки и описание на тяхните изпълнения.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мазане на верига

                                Дозирането съм го измислил много елементарно. Взимаш една пластмасова дъсчица, дебела колкото молив и дълга около 3 см. Разглобяваш един щепсел или разклонител и взимаш онази пластмасова джаджа, която пристяга кабела за да не се мандахерца. с помощта на две рапидки хващаш тази джаджа към пластмасовото парче и прекарваш маркуча за маслото през него и пристягаш, докато получиш нужния дебит.
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X