Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:suzuki_chain.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5711311
    това е от менюъла на Suzuki DR650SE
    LZ1NDI
    DR650SE K8

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Спрейчето, спрейчето си е най-добре! Ако трябва около мотора ми да смърди на диференциално масло, ебахти кефа. Имам си бърз повдигач, спирам пред гаража, отварям, взимам повдигача, повдигам, пръскам докато веригата е още топла и прибирам в гаража, след 500 км или когато ми се види суха или мръсна веригата, повтарям процедурата. Мия само с водоструйка, не ползвам гъстите и много лепкави маркови спрейове. Моя си остава течен и с едно забърсване се изчиства от джантата примерно. Така вече 11 години откакто карам мотор с открита верига. А, спрейчето, което ползвам струваше 8 лв и с един флакон карам 2-3 години, не съм го срещал напоследък, което ме тревожи леко. Преди си го купувах от Пени или от един магазин за авточасти. Карлюбе или нещо подобно, германски.
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Аз също предпочитам да пръскам със спрей. Предния ми мотор беше с ойлер и доста често оставаше без масло.
        И да с диференциално масло мирише гадно около мотора, а в по хладни дни не капе щото е гъсто.

        И един съвет, не си мийте веригите с водоструйка... набива вода между ринговете.

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
          И един съвет, не си мийте веригите с водоструйка... набива вода между ринговете.
          Зависи колко отблизо се пръска!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Чисто технологично (с оглед смазваният детайл) може и да си прав, но на супертенджерето ми в менюъла пишеше двигателно.... абе това смазването на верига е малко, как да кажа....
            Тук пък е трансмисионно...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot from 2016-04-19 16-39-49.jpg
Прегледи:1
Размер:130.9 КБ
ID:5711327
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              За въртене "на ръка" на задната гума, при обслужване на веригата

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160402_140413.jpg
Прегледи:1
Размер:163.0 КБ
ID:5711328

              Един "туул", събран от скрапа и пробвано работещ.
              4 лагерчета, 0.5 м обло желязо, 1 м. квадратен профил, една "тръба" от лентов транспортьор. Всичко за около 10 лв. с тока за флекса и електрожена.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                ... в крайна сметка всеки пробва различни "техники" и лубриканти и се спира на това, което най-му допада. Опитвам се да обобщя за колегата, че ще трябва да пробва докато намери неговата смазка и начин да го прави.
                Поздрави

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  От 6-7 години карам с вакуумен ойлер и докато карам мотор с верига, винаги ще бъде така. Веригата е винаги чиста и смазана и не се занимаваш.

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    p-pleven кефи ме тула ти, практично, готино и не взема място
                    LZ1NIM/P
                    B pos

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      керосин за почистване, 80W90 за смазване, четка за зъби, парцалче и нещо за пазане на гумата че не понася петролни продукти.

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Такааааа.....понеже темата отдавна е хванала мухъл, а аз си мисля, че смазването на веригата е едно от нещата които всеки трябва да прави с любов за своя мотор....така че реших отново да вдигна малко пушилка . Това, което ме правокира да напиша този пост беше желанието един колега от форума, който ме помоли да му цъкна няколко снимки на моя самоделен ойлер, за да добие някаква визуална представа за това как би трябвало да изглеждат нещата. Разбира се нямам претенции, че това е най доброто, което може да се сътвори с две ръце и около 40 до 50 лв. , но мисля че това, което съм направил на моя мотор , може да се използва като основа за по задълбочени разработки на самоделен ойлер. Мотора е Honda Transalp XL650V 2004г.
                        Нужните части са:
                        1. Съд за масло- аз използвам шишенце от лепило Ц200- намерих го на улицата.... ново от Вулкан е 3,2 лв.
                        2. Щуцер за дъното на бутилката- 5 лв. на стругар
                        3. Шлауфка Ф5мм с дължина около 50 см.- 1лв.
                        4. Бензинов клапан от газова уредба- 5 лв. на моргата или ако предпочитате нов 20 лв.
                        5. реле за фарове - моето е от Лада-3лв
                        6. Предпазител 10А- 50 ст.
                        7. Преходник за шлауфка от 5 към 3мм-аз го купих от верига магазини Гарван за 30 ст.
                        8. Иглен винтил за регулиране на капката- Аз моя го взех от Камоци http://www.ld-gmbh.com/displaybg.asp...de=01.02.07.20 за съжаление в Камоци е доста скъпо. Миналата година се наврях в един магазин за хидравлични части и видях подобни винтили на цена от 8 до 12 лв. в зависимост за какво налягане са
                        9. Оригинален инжектор за ойлер от Моторко. Виждам че в момента е 24 лв. Поскъпнал е. Аз го купувах за 16.
                        И така:
                        Монтирах шишенцето на най - удобното място за това. Никой не му обръща внимание, и до сега никой не ме е питал за какво е. След шишенцето една шлауфка 5 мм. влиза в кухината под седалката. Там съм монтирал електрическия клапан с релето.Забележете , че между контактите на клапана има вързан един диод. Неговата работа не мога да ви обясня точно за какво е, защото по еладжийската част ми помага мой приятел...но ставаше въпрос за някакви паразитни тоци и т.н. По захранването...масата е директно от акумулатора а + от габарита на стопа. Така системата сработва още докато дадете на контакт. Убедиха ме че няма да има никакъв проблем защото консумацията е нищожна. Вече 2 години без проблеми. От тук шлауфката излиза навън и се спуска по рамата. С преходника снаждам другата шлауфка, която е 3мм. Шлауфката се спуска надолу и влиза от вътрешната страна на задния шарнир, където съм закрепил "скъпия иглен винтил от Камоци"Шлауфката продължава назад към предпазителя за веригата и най накрая завършва с инжектора опрян в задния пиньон. Наложи се да направя едно приспособление от електрод 2мм. за да застопоря стабилно инжектора.
                        Ами това е. Дано съм помогнал на някой с идеята. За мен тя работи безотказно вече 2 години и 47000 км. Дори миналото лято пошляпах малко и по пясъците на Гърция. Успех Дами и Господа. Много безаварийни километри през новия сезон.
                        ПП...само да спомена че този иглен винтил ми даде възможноста да коригирам капката от 12 капки за 1 минута до 1 капка на 10 минути. Аз съм го настроил на 1 капка за минута и 10 сек(приблизително). Не цапа и не мириши, макар че използвам ЕП 90



                        Последно редактирано от kalinaki; 25-03-18, 17:05.

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          За 47 000 км. Сменял ли си верига ?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Не.Това е веригата от както съм сложил ойлера. Разбира се той претърпя една две малки корекции, но са монтирани заедно с веригата. А веригата от както е сложена е опъвана само веднъж....миналата година след като се прибрахме от Гърция я измих основно и я смазах на ръка с една четка. Вероятно това лято ще и е второто опъване. Веригата е DID 525VX gold, купувана заедно с двата пиньона от NHM Sprocket. Предполагам че много хора биха се учудили на това, но нито веригата нито пиньоните са мръднали, само номера си забърсвам от време на време за да не ме хваща тотален мързел

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Гледам, че съм писал по-напред в темата, но не ми се рови да видя какво.

                              Ойлер си бях направил от шишенце за лекарства, което продават в аптеките, и които издържат на всякакви химии. Има ги по 200 и 300мл и струват стотинки. Отдолу сложих месингов щуцер от газарски магазин, който също беше стотинки или лев. Кранче пак за нещо като лев от зоомагазин за регулиране на въздуха в аквариумите, и медноникелова тръба смачкана в края над веригата, като си регулирах дебита с размера на дупката, която калибрирах с нещо около (или под) милиметър за да докарам времето на капката. Тръбичката беше изкривена по шарнира и директно хваната за него със свински опашки. Това всичко беше свързано с маркуче от система, което също издържа на химии.

                              Направил съм и няколко за приятели, като имам един чисто нов комплект пред мен, но сега не ми се снима.

                              Тези дни ако мога ще кача снимки на това което съм направил.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-03-18, 22:06.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от kalinaki Преглед на мнение
                                Не.Това е веригата от както съм сложил ойлера. Разбира се той претърпя една две малки корекции, но са монтирани заедно с веригата. А веригата от както е сложена е опъвана само веднъж....миналата година след като се прибрахме от Гърция я измих основно и я смазах на ръка с една четка. Вероятно това лято ще и е второто опъване. Веригата е DID 525VX gold, купувана заедно с двата пиньона от NHM Sprocket. Предполагам че много хора биха се учудили на това, но нито веригата нито пиньоните са мръднали, само номера си забърсвам от време на време за да не ме хваща тотален мързел[emoji38]
                                Оригиналната я смених есента ,нещо към 37000-39000 км.Сложих същата голд дид,а на мен със венците ми легна нещо 300 лв.+- 50 лв.Та се чудя ойлер дали да слагам или със спрея да карам,старата верига аз я прецаках,миех с меглио и водоструйка редовно.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X