Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Остриета на стрели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Остриета на стрели

    Видовете, употребата и качествата на стрелите изучавам от години. Ето 2 съвременни (30-40 г.) образци от Африка.
    Прикачени файлове
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Остриета на стрели

    Здравей. Като гедам темата не е лоша, но няма много постове нещо
    Аз сам си правя остриета за стрелите (за арбалетни болтове по-точно).
    Използвам бетонно желязо (арматура), пиля го със бързооборотния шмиргел, правя четири ръбчета, малко пилене и заглаждане на детаила и накрая пробивам отвор за прикрепяне към тялото на стрелата.
    Само още не съм правил закалка, но и това ще стане
    http://egzitos2.snimka.bg/hobby/arbalet.488218.18209465

    Коментар


    • #3
      От: До: Остриета на стрели

      Екстра са станали!
      А тялото на стрелите от какво дърво и как се правят?

      Коментар


      • #4
        От: До: Остриета на стрели

        Благодаря
        Тялото е от дървен дюбел (мисля че от бук) продават се по железарските магазини, пръчки на по метър с различни дебелини. Правенето не е сложно, просто мериш и режеш, а ако искаш можеши да пойзшлаифаш със шкурка Перата са от велпапе залепени с поксипол и боядисани с автоемайлак за здравина!

        Коментар


        • #5
          От: Остриета на стрели

          Не знам дали тези остриета са за тази тема или за древни оръжия но ще ги кача тук защото все пак остриета на стрели. Ще ми е интересен коментарът за тях.
          Остриетата са намерени между селата Реселец и Каруково при пресяване на пясък.
          Прикачени файлове
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Остриета на стрели

            Не знам дали е точно по темата, но става дума пак за върхове на стрели и то подходящи за лов. Ловно метално острие за стрела

            Коментар


            • #7
              От: До: Остриета на стрели

              Първоначално публикуван от Ауле Преглед на мнение
              Здравей. Като гедам темата не е лоша, но няма много постове нещо
              Аз сам си правя остриета за стрелите (за арбалетни болтове по-точно).
              Използвам бетонно желязо (арматура), пиля го със бързооборотния шмиргел, правя четири ръбчета, малко пилене и заглаждане на детаила и накрая пробивам отвор за прикрепяне към тялото на стрелата.
              Само още не съм правил закалка, но и това ще стане
              http://egzitos2.snimka.bg/hobby/arbalet.488218.18209465
              Закалка можеш да направиш само ако материала не е обикновено желязо а стомана с повечко въглерод в нея. Обикновеното арматурно желязо има малко съдържание на въглерод (то е меко и гъвкаво) и закалката няма да се получи. Изключение може би прави "къдравото" арматурно желязо - забелязал съм че е по-жилаво и предполагам че има повечко въглерод - това може да се провери (спецификацийте) някъде в интернет - чичко Гугъл знае всичко

              Аз имам от скоро лък а и събирам материал да си направя такъв от изцяло естествени материали. А стрелите си ги купувам готови по интернет - едната ми идва 2,5 лв.
              За да ги подобря - махам пластмасовите им пера и им слагам естествени от пуйка - получава се много готино и наистина летят по-добре.

              Коментар


              • #8
                От: Остриета на стрели

                Най-добре купешки болтове. Има ги вече с всякакви дължини и тегло. Не за друго ами защото стрелата е много важен елемент и ако тя не е както трябва цялата стрелба отива на кино. А купешките са перфектни. Аз ползвам карбонови, ама сега има и от фибростъкло и са чудесни. И върхове има всякакви, според предназначението.
                Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

                Коментар


                • #9
                  От: Остриета на стрели

                  Стрелата е пряко зависима от показателите на лъка. Има много фактори, но според мен може би най-важен е спайна на стрелата, след това общото тегло и съотношението на теглото шафт-острие.
                  Спайн - това е степента на огъване при изстрел (както е известно, стрелата придобива във въздуха S-образно огъване и движение, което постепенно се стабилизира - или не се стабилизира ). Има си скала на спайна според силата на лъка.

                  Разбира се дължината на опън също е от значение и т.н. и т.н. и т.н. Въобще стрелите са по-важни от лъка, май.

                  Горепоказаните африкански стрели са доста интересни. Очевидно са предназначени за стрелба на близко разстояние. Интересно е за какъв лък са предназначени. В смисъл като сила и дизайн, то е ясно, че е selfbow.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Остриета на стрели

                    Имам пистолетен арбалет, стрелите за него са пластмасови и не са подходящи за лов на дребен дивеч, примерно зайци. Може ли да се направят такива стрели достатъчни за да обслужват пистолетният ми арбалет, който си е мощен, едвам го зареждам, тетивата развива доста мощност, но стрелите са келяви и леки. Ако вместо пластмаса заменя със същият размер но от метал, или пък да сменя само остриетата на оригиналните пластмасови стрели, със по тежки и остри, защото оригиналните са от метал но много малки и не особенно остри.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X