Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно внос на мотор от Англия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно внос на мотор от Англия

    Здравейте,
    имам едно въпросче,което може би вече се повтаря в този форум,но аз не открих тема..
    И така да мина към моето питане..
    От доста време съм запален по мотори имал съм за сега така да се каже 4 мотора,от които нито един не е бил кросов или ендуро и искам да опитам и с такава машина..
    Искам да си вкарам мотор от Англия.. спрял съм се на 3-4 марки мотоциклети.. Yamaha YZ/F 250/450 , Honda CR/F 250/450 , Kawasaki kx 250/450 , Suzuki RM/Z 250/450 , но не двутактови...
    Също така искам да знам някоя фирма,която докарва мотори/коли и т.н от Англия и съответно връзка с тях.. и ако знаете г/д какви пари излиза превоза и колко по евтини са там машините..Има ли сметка цялата тази игра..?
    Моля,ако съм сбъркал раздела (90% ) , някой модератор да ми съдейства и да ми премести темата .. Благодаря предварително

  • #2
    До: Въпрос относно внос на мотор от Англия

    Здрасти.
    Аз вкарах един DRZ400 от там и транспорта ми излезе 600лв. 220 от града в който беше мотора до Лондон и още 380 на Еконт да го докарат до София. Има хора който карат за 1 лира на килограм но те пак ще искат мотора да стигне до Лондон.
    Относно цените. Хубавите машинки си държат цена, не мисля че ще спестиш повече от 10-15% от цената ако го купиш от там а си има и риск. Моя продавач хем е свестен и коректен и пак си имаше разправия докато уредим всичко.
    Успех.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос относно внос на мотор от Англия

      И аз много се интересувам по тази тема и искам да намеря човек да ми докара.Питах един редовен частен вносител на коли и мотири и ми каза , че иска 500 лв за да го докара и да се опраи с документите.Незнам малко ли са , много ли са и какво ще ми докара или е по-добре от тук да си търся ?

      Коментар


      • #4
        От: До: Въпрос относно внос на мотор от Англия

        Искам да си купя мотор от UK по точно Xonda XR 400 след 2000 г с регистрация и добро състояние намирам доста добри предложения в e-bay и няколко други сайта лошото е че са в различни краища на UK.
        Някой може ли да ми препоръча човек на който мога да поръчам и същия да го достави ако евентуално аз го намеря пък и той да го търси самостоятелно не е проблем въпроса е да ми отговаря на изискванията.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно внос на мотор от Англия

          Пускам и тук това което ти писах на Лични.
          Нека и другите се възползват

          Предполагам ще купуваш мотора от
          Ebay. Ако е така е важно продавача да има добра репутация ( Ако вземеш имената
          или имейла на собственика можеш да се разтърсиш в интернет и да провериш що за
          човек е). След това му пиши дали може да го изпрати до адрес в Лондон и какво
          ще струва това. Ако уредиш и това виж какво плащане предпочита продавача, ако е
          PayPal е сигурно но за покупка на мотор ще е скъпо, не помня колко % от
          сумата точно, може да се провери в сайта на PayPal. Ако приема плащане по
          банка ще ти струва 30-40лв но има риск тъй като пращаш пари на база обещание че
          някой ще ти прати мотор. Ако ще ходиш да взимаш мотора лично тези точки по-горе
          отпадат. Относно мотора, искай детайлни снимки и ако имаш съмнения задавай
          въпроси на продавача. Ebay дава възможност да провериш в DVLA ( Техния кат) историята на мотора срещу 8
          лири ( Кога е регистриран, удрян ли е, кой е собственика). Едва след това можеш
          да решиш да наддаваш за мотора.

          Документите който той трябва да
          ти даде не са много:

          - Отрязък от талона с попълнени твойте имена (DVLA)
          - Договор за покупко-продажба ( Трите имена на продавача, какво продава, за колко и трите имена на купувача) това и сам можеш да си го направиш.
          С тези документи+номер на МПС с което мотора е докаран ще си го регистрираш.
          Ориентировачни цени за транспорт
          от град в Англия до Лондон 100 лири. Лондон-София еконт за леко ендуро 350-400лв. Сложи си и едни 50лв за телефон

          Ако не говориш добър английски не се заемай. Хем продавача няма да иска да комуникира с теб хем трудно ще се справиш с необходимата комуникация по сделката.
          В момента лирата поскъпна и не е много оферта да купуваш от там. Аз купих от там защото тук нямаше точно това което искам.
          Успех.


          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно внос на мотор от Англия

            Да попитам и аз за някой коректен превозвач,който може да ми докара АТВ от адрес в Англия?
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно внос на мотор от Англия

              Здравейте !
              Предстой ми да си закупя първия мотор, ще си го купя от Англия, по ред причини и съм се спрял на yamaha mt -09.

              Въпросът ми е дали е възможно да го докарам на ход до България, защото е накед и само 850кубика, ще издържи ли 2500 километри ?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X