Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    В 1985 году на вооружение советской армии приняли новый выстрел 3ВБМ-13 «Вант» со снарядом 3БМ-32. По своей конструкции новый бронебойный снаряд походил на предыдущие разработки в этой области, а одна из его характерных черт напоминала ранние советские БОПС. Дело в том, что корпус снаряда 3БМ-32 был монолитным, изготовленным из одного материала – уранового сплава. Из-за использования сравнительно тяжелого металла, для сохранения массы боеприпаса на уровне предыдущих моделей (4,85 кг), пришлось уменьшить его длину до 480 мм и диаметр до 31 мм. При начальной скорости полета 1700 м/с снаряд «Вант» способен пробить до 250 мм брони. Стоит отметить, при угле встречи 0° пробиваемость на дистанции в два километра возрастает до 560 мм. Несмотря на свой значительный возраст, выстрел 3ВБМ-13 со снарядом 3БМ-32 до сих пор является одним из самых распространенных в российской армии танковых боеприпасов.
    От тук.
    https://topwar.ru/31292-sovetskie-bo...stva-2a46.html

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Според източниците в нета - руските подкалибрени снаряди с индекси 3БМ30, 3БМ32 и 3БМ48 са от обеднен уран.
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Едва ли има съветски боеприпас за тежките системи който да не съм го виждал и такъв със сърдечник от обеднен уран поне в България не е влизал . Сега в новите им боеприпаси какво ползват нямам представа . Проблема при него е не радиоактивността а че е силно токсичен .
        Нито DU се ползва основно в "тежки системи", нито България е била част от СССР.
        Пък и колко да е токсичен при норма за питейна вода 30 ug/l...
        It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
        Mark Twain
        https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
          Нито DU се ползва основно в "тежки системи", нито България е била част от СССР.
          Пък и колко да е токсичен при норма за питейна вода 30 ug/l...
          Част от снарядите сами произвеждаме а част бяха внос от СССР . Нито аз съм виждал такъв снаряд нито колегите са ми казвали да имаме такива на въоръжение . Повечето ми колеги по това време целия им живот беше минал в тази сфера и много добре знаеха какво имаме на въоръжение . Обеднения уран е един вид отпадъчен продукт при обогатяването на урана а технологична възможност да го правят имат няколко дсържави в този свят .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
            Колеги аз нищо не разбирам от танкове, ама ако танк без нафта и снаряди е възможно да се взриви докато го режат за скрап, какво ще стане ако някой го подпука с рпг то... просто тая история не ми се връзва....
            "Полимера" в многослойната броня се взривява при рязането, те и затова 72-ките не ги нарязаха. При опит за рязане с газова резак едни мургави го отнесоха яко.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              В момента на гара Курило се товари поредната партида...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Над 20 машини
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0290[1].jpg
Прегледи:1
Размер:343.7 КБ
ID:5821778
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Мале, космите по ръцете ми настръхват като видя този силует.
                  Толкова спомени, толкова спомени...
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Май ще останат само спомените, сигурно са намерели как да ги продадат....

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      За тази стока винаги има клиент
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Я, тия четат форума :

                        http://www.pan.bg/view_article-4-497...nkove-t-7.html
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • "Музеят в Ямбол търси танк Т34"
                          До къде води човешката глупост и алчност! В тоя град имаха танков полк и батальон с Т34, а сега "търсят" 1 танк за музея си.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • i208
                            i208 коментира
                            Редактиране на коментар
                            те може да са имали, но не са собственост на общината.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X