Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:43247215_687920821592608_332811604108247040_n (1).jpg
Прегледи:1
Размер:33.7 КБ
ID:5801159
    Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

    Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

    Коментар


    • От: Спомени на танкистите.

      Поради "отпадане от необходимост" по-голямата част от полигона е сдаден на "Агенция-та" и военните не го ползват вече.
      Сузуки Самурай-старт от скрапа
      0885192667

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Здравейте от мен. Искам да попитам имали ли сме на въоръжение Т-55А, мод. 1981? За лазерния далекомер зная, че сме имали, но идеята ми е и за "Туча"-та от двете страни на оръдието. Аз служих като"кашонче" и наред с другите длъжности бях и мирач-оператор на БМП-1П, та нашите БМП-та бяха поне две модификации. Тъй като се занимавам със стендов моделизъм имам желание да си сглобя Т-55 в 1:35, като този например
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Виктор Дечев Преглед на мнение
          Здравейте от мен. Искам да попитам имали ли сме на въоръжение Т-55А, мод. 1981? За лазерния далекомер зная, че сме имали, но идеята ми е и за "Туча"-та от двете страни на оръдието. Аз служих като"кашонче" и наред с другите длъжности бях и мирач-оператор на БМП-1П, та нашите БМП-та бяха поне две модификации. Тъй като се занимавам със стендов моделизъм имам желание да си сглобя Т-55 в 1:35, като този например
          Здравей и поздравления за хубавото хоби с, което се занимаваш! Радвам се да намеря и друг колега по хоби. Ето в тази тема може да видиш някои мои модели.

          Относно танка. Да започнем с това, че не е най-удачното да се предоверяваш на маркировките и наименованията на производителите на модели. Често те са търговски трик, с който да засилят интереса.
          Е утепи ме, нямам идея каква трябва да е тая модификация Т-55А мод. 81. Конкретно Т-55А е модификация реализирана 1963г. и основното изменение спрямо предишните Т-55 е въвеждането на противоатомна / радиационна защита, сложена е по-мощна радиостанция, и уредите за наблюдение и насочване са подобрени.

          Има и друго нещо- често на национално и регионално ниво се реализират модификации и изменения, които не са въведени официално по номенклатурата на оригиналния производител. Тяхното коректно име и модификация са под въпрос и понякога става умешване в различните справочници. Хубав пример за това са оригиналните руски модификации на МТЛБ и тяхното наименование и например българските разновидности, които няма да намериш в никой справочник или няма да е пълно.

          Лазерен далекомер, конкретно на български Т-55 се реализира при модификацията Т-55АМ2 и е част от системата "Кладиво" с опция за насочване и управление на ПТУР 9К116 "Бастион". Доколко тая система е усвоена и ефикасна е един друг въпрос, но до сега от бивши танкисти съм чувал най-вече негативи. Системата "Туча" (за димни защита) също е реализирана именно при нашите Т-55АМ2. Предишните 55ци мисля, че нямаха.

          Модификациите на БМП-1, за които говориш не са 2, ами си е една. Индекса БМП-1П се отнася не до самото БМП, ами по-скоро до ПТУРа му, който е Фагот или Конкурс, докато при стандартното БМП-1 е Малютка от първо поколение.

          Ако си решил да правиш българска 55ца. най-добре си осигури снимки на конкретни машини и работи по тях. Ако не можеш или нямаш, казвай да пускам тука. В случая, ако искаш да има лазарен далекомер и Туча, т.е. АМ2, препоръчвам модела на Таком в 1/35
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:445895deba0f3db0488caf257bffeb6a.jpg
Прегледи:1
Размер:289.9 КБ
ID:5807843

          Относно наименованията и модификациите. За руски танкове не е лоша тая енциклопедия съставена от началника на главното автобронетанково управление към МО на РФ, ген. полк. С. Маев
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:enciklopediya-tankov_353382.jpg
Прегледи:1
Размер:31.4 КБ
ID:5807844

          За западни танкове аз лично ползвам изданията, справочниците и монографиите на немския Motorbuch Verlag с безкрайни и подробни информации за всякаква военна и невоенна твехника ИЛИ справочниците на Janes или Concord.
          Последно редактирано от Dagobar; 25-01-19, 23:45.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Ето една наша Т-55АМ2

            Неволно съм излъгал, имали сме и Т-55 с лазерен далекомер, без да е АМ2 модификация.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7jc8xc8d.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5807846
            Последно редактирано от Dagobar; 26-01-19, 00:46.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Благодаря за изчерпателния отговор, но като бях наборен в Грудово,97г. съм виждал Т-55, но не помня дали беше с лазерния далекомер. Под модификации на БМП-1П имах впредвид, че при нас в карловската бригада, докато бях кадрови, имаше машини с 3 или 4 призми на механик-водача, както и имаше машини само с вътрешна защита против проникваща радиация, но имаше и такива с допълнителна външна защита, на купола и на люковете. Освен това някои БМП-та имаха "Туча", но болшинството нямаха. В Търговище съм виждал Т-55 с далекомера, но без допълнителната защита, затова попитах хората служили на такива машини, тъй като намерението ми е макета да е на машина служила в БА/БНА.
              Поздравявам те за моделите ти.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180427_095334.jpg
Прегледи:1
Размер:939.7 КБ
ID:5807856

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Значи за целта, тая Т-55А дето горе си я намерил на Миниарт, ще ти свърши работа. Отговаря на модела от горната ми снимка. Ако трябват допълнително снимки, казвай.
                Е тея са наши. С или без страничните защитни престилки. Но не са с Туча. Това са стандартни Т-55А, на които след 1975 им слагат допълнително лазарен далекомер КДТ-1
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:986.jpg
Прегледи:1
Размер:815.7 КБ
ID:5807897
                Последно редактирано от Dagobar; 26-01-19, 14:31.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Снимки на наша военна техника неотказвам, обаче да не спамим темата. Направи ми впечатление, че куполните номера на танковете са 4 цифрени, винаги ле е било така? Понеже БМП-тата бяха с трицифрени.

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989100434.jpg
Прегледи:1
Размер:14.5 КБ
ID:5821399 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989100542.jpg
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:5821400 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989100635.jpg
Прегледи:1
Размер:14.1 КБ
ID:5821401 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989100718.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5821402 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989100857.jpg
Прегледи:1
Размер:19.4 КБ
ID:5821403 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989101057.jpg
Прегледи:1
Размер:28.7 КБ
ID:5821404 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989101222.jpg
Прегледи:1
Размер:26.4 КБ
ID:5821405 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1568989101412.jpg
Прегледи:1
Размер:18.8 КБ
ID:5821406
                    Тази седмица на гара Курило, от бившата авиобаза Доброславци беше натоварено това...Т-72 ! Надявам се че с лястовиците и щъркелите няма и те да заминат за Африка, както се случи с Миг-23 от същата авиобаза!
                    Последно редактирано от ivonta; 24-09-19, 21:40.

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Предполагам че щом товарят единична машина тя е по читава с по голям оставащ ресурс и отива вероятно към Търговище за ремонт . Ако бяха за Африка щяха да ги товарят всичките .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Спомени на танкистите.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Предполагам че щом товарят единична машина тя е по читава с по голям оставащ ресурс и отива вероятно към Търговище за ремонт . Ако бяха за Африка щяха да ги товарят всичките .
                        Не е единична машина,цяла композиция е! Товарят ги с кран, машините не са в движение. Има репортаж за тях (гледах го тук във форума), седят под открито небе на пистата. Интересно ми е каква ще им е съдбата, пак ли някой наш човек ще наблажи?!

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          http://forum.boinaslava.net/showthread.php?t=14110

                          Ето какво изскочи.Явно са намерили клиент.
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Темата е от преди пет години.... явно това е поредната порция от "отлитащи" машини!
                            Пред нищо не се спират!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              И без пари да ги дадът на някой е по-добре от колкото да плащаме нарязването на тия ръждясали тенекии.

                              Коментар


                              • От: Спомени на танкистите.

                                Едва ли е без пари колега.... виж що скрап има в един танк. Едва ли няма кой от наще да свърши тая далавера с рязането.
                                0-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X