Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спомени на танкистите.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Спомени на танкистите.

    Краят на славната някога Девета Танкова Бригада...
    Товарене на последните 72-ки ,2008 г
    https://www.facebook.com/video.php?v...81&pnref=story
    Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
    Пламен Златарев 0888 66 03 18

    Коментар


    • Re: Спомени на танкистите.

      То въобще останаха ли танкове.

      Коментар


      • От: Спомени на танкистите.

        Една архивна снима на българска 34-каНатиснете снимката за да я уголемите

Име:T34 BOGDAN.jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5641206
        След изкачването и спускането на връх Богдан, 70-те години на миналия век.
        Цял танков полк е преминал през вр.Богдан, някаква проверка от МНО-то е било.
        Снимката е от личния архив на Христо Христов от БОТЕВГРАД.
        Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
        Пламен Златарев 0888 66 03 18

        Коментар


        • От: Спомени на танкистите.

          Първоначално публикуван от Пламен Златарев Преглед на мнение
          След изкачването и спускането на връх Богдан, 70-те години на миналия век.
          Цял танков полк е преминал през вр.Богдан, някаква проверка от МНО-то е било.
          За това изкачване много ми е разказвал татко. Но не се наемам да го споделям, защото много излиза от идиличният контекст на темата.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Спомени на танкистите.

            Като си казал А , давай нататък....
            Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
            Пламен Златарев 0888 66 03 18

            Коментар


            • От: Спомени на танкистите.

              Няма да звучи: „Ах каква армия имахме, пък кви ни беха танковете". Удовлетворени няма да има.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Спомени на танкистите.

                Обещавам, че няма да питам Леопардите и Абрмасите дали биха могли да минат от там.
                Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                Пламен Златарев 0888 66 03 18

                Коментар


                • От: Спомени на танкистите.

                  Това е добре, защото е безсмислено, а и би било без всякаква връзка.
                  Инак, не става въпрос за прекосяване буквално през върха, а за преминаване по землени пътища в района. Не знам доколко си запознат с топографията на Средна гора, но тя е едно доста „урбанизирано" място, голяма част от тези пътища са в активна и непрекъсната употреба от римско време.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Спомени на танкистите.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ...а за преминаване по землени пътища в района. Не знам доколко си запознат с топографията на Средна гора, но тя е едно доста „урбанизирано" място, голяма част от тези пътища са в активна и непрекъсната употреба от римско време.
                    Това важи за почти цяла България! Когато започнах да се занимавам с ендуро , ПЪРВОТО нещо което ме изуми беше астрономическото количество черни пътища в родината.Проблемите с навигацията бяха не как да стигнем от т.А до т.Б , а как да хванем правилния път за да НЕ стигнем до т.В.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • От: Спомени на танкистите.

                      Здравейте!

                      От доста време се каня да питам, знаете ли дали в България са правени пробни обстрели на танкове с други танкове/ПТ оръдия? Знам, че разни коруби са ползвани като мишени, но нещо по-научно правено ли е?

                      Коментар


                      • Re: Спомени на танкистите.

                        Ние сме стреляли по т34 и сау 100. Същите мишени са обстрелвани и с ПТУРС. На мишените им бяха свалени само двигателите, друго не е махано.

                        Коментар


                        • От: Спомени на танкистите.

                          Някой на Т 62 служил ли е?Може и да съм пропуснал по-назад в темата ако е споделял някой.

                          Коментар


                          • От: Спомени на танкистите.

                            Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                            Здравейте!

                            От доста време се каня да питам, знаете ли дали в България са правени пробни обстрели на танкове с други танкове/ПТ оръдия? Знам, че разни коруби са ползвани като мишени, но нещо по-научно правено ли е?
                            В смисъла, който (предполагам че) влагаш за научни изследвания, мисля че не. Такива са правени в Русия и със сигурност в Германия. имам предвид за руски танкове.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • От: Спомени на танкистите.

                              Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                              Някой на Т 62 служил ли е?Може и да съм пропуснал по-назад в темата ако е споделял някой.
                              Юри разказваше цветущо за едно учение в далечния изток
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...=87971&page=27
                              Иначе в България Т-62 е имало само в Казанлъшката танкова бригада.
                              При съкращението по ДОВСЕ са продавани или преоборудвани във влекачи.Мисля че има една запазена във Враца.Външно се различават от 55-ците най вече по разстоянието между 2-ра и 3-та опорни ролки и по оръдието-по голям калибър 115 мм и с ресивер в средата.Двигател и трансмисия няма разлика с т-55
                              Ако се използват пълните възможности на едно нещо, то се счупва!!!
                              Пламен Златарев 0888 66 03 18

                              Коментар


                              • Re: Спомени на танкистите.

                                Карал съм влекач т62. Без купол. Не намирам разлика с т 55.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X